Ostatnio Dodane

Lucky Luke - 55 - Ballada O Daltonach I Inne Opowieści

KOMIKSOWE BALLADY Z DZIKIEGO ZACHODU

Kolejny z tomów „Lucky Luke’a” na naszym rynku to przede wszystkim nie pełnoprawny album opowiadający jedną tylko historię, a zbiór trzech krótkich komiksów z Dzikiego Zachodu. Jedno pozostaje jednak niezmienne. Czy to w długiej, czy też krótkiej formie, najszybszy kowboj świata dostarcza tak samo dobrej zabawy zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Czytaj więcej...

Batman Tom 9 Bloom

MROCZNY RYCERZ POWRACA?

W świecie komiksowym nic nigdy nie ginie bezpowrotnie. To prawda znana czytelnikom od dawna. Czy zatem Batman, a właściwie Bruce Wayne, mógł porzucić swoją rolę obrońcy Gotham na dobre, nawet jeśli stracił pamięć i wydaje się nie być sobą? Nadszedł czas by się o tym przekonać.

Mr. Bloom, nowy przeciwnik Batmana, wdziera się do Powers Building i zaczyna po kolei zabijać ludzi.

Czytaj więcej...

Miss Marvel - 2 - Pokolenie Czemu

KIEDY UCZEŃ JEST GOTOWY, POJAWIA SIĘ MISTRZ

Pierwszy tom „Ms. Marvel” kupił moje serce swoją uczciwością, humorem, przekonującą bohaterką i nietypowością, jak na tytuł superhero. Na drugi czekałem więc z niecierpliwością, a moje oczekiwania były wysokie. I nie zawiodłem się. Przygody Kamali trzymają poziom, a całość tylko potwierdza, że Wilson stworzyła jedną z najlepszych serii wydawanych po polsku w ramach Marvel Now.

Czytaj więcej...

Czarna Wdowa - Powrót Do Domu

KRUCJATA WDOWY

Nieczęsto, ale jednak tak się zdarza, że za tworzenie scenariuszy komiksowych serii z głównego nurtu biorą się autorzy poczytnych powieści. Wystarczy tutaj wspomnieć choćby o „Wonder Woman” pisanej przez Jodi Picoult, rewelacyjnym „Kryzysie tożsamości” Brada Meltzera czy „Lokim” Roda Robiego. Do tego grona dołączyła także Czarna Wdowa, której przygody poprowadził Richard K.

Czytaj więcej...

Violent Skate Bulldogs - Complete

Łukasz Kowalczuk przyatakował swoim szlamem w ostatnim czasie z grubej rury. Do Łodzi na festiwal dotarł z bodajże pięcioma publikacjami, a jak się szybko okazało ilość sztuk była za mała i część osób odeszła od stoiska z kwitkiem. To pokazuje pewną skalę zainteresowania, jaką publikacje Kowalczuka wywołują w środowisku komiksowym.

Owszem można przecież skontrować, że jaka to skala skoro taka „Szlamtologia” to nakład zaledwie 150 egzemplarzy (Łukasz szkoda, że nie chciałeś ich ponumerować, byłby fajny bonus dla zbieraczy), ale mimo wszystko jak na grupę docelową komiksów Kowalczuka jest naprawdę dobrze.

Czytaj więcej...

Tylko Wrestling Jest Prawdziwy

Łukasz Kowalczuk nawet przez chwilę nie przestaje zaskakiwać. O niedawnej premierze komiksu „RadioActive Cross” możemy już zapomnieć, gdyż wkrótce na rynku zadebiutuje kolejny zeszyt jego autorstwa. Zeszyt dość nietypowy o czym za chwilę. Jako, że miałem przyjemność przeczytać tę historię przedpremierowo, nie pozostało mi nic innego jak podzielić się wrażeniami z lektury i jak zawsze zachęcić do zakupu.

Czytaj więcej...

Krucjaty Bóg Tak Chce!

Długo nam przyszło czekać na „Krucjaty: Bóg tak chce!” duetu Zygmunt Similak i Robert Zaręba. Premiera była przekładana kilkukrotnie, wprowadzane były też zmiany w samym komiksie, o czym miałem przyjemność porozmawiać z mieszkającym w Łodzi autorem rysunków, ale w końcu po wielu miesiącach wyczekiwania album trafił na sklepowe półki. Co ciekawe jest to druga odsłona z historycznej trylogii, nad którą pracują wymienieni wcześniej artyści.

Czytaj więcej...

Knock Off Wars

„Knockoff” to slangowe określenie taniej lub gorszej (a często obydwu naraz) kopii czegoś. „Knock Off Wars” to z kolei najnowszy komiks Łukasza Kowalczuka i Luke'a Toywalkera i w tym wypadku trudno mówić zarówno o kopii, jak i o czymś gorszym, Co najwyżej tanim (w sensie ceny zakupu), ale to już lepiej dla czytelnika. Komiks ten nie jest ani wtórny, ani słaby, aczkolwiek nazwa pasuje tu w pewnym sensie jak ulał.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z: