Ostatnio Dodane

Faithless 1

JEŚLI SPOGLĄDASZ W OTCHŁAŃ…

Erotyka to jeden z najniższych jakościowo gatunków – nieważne w literaturze to, kinie, czy komiksie. Odpowiednik śmieciowego jedzenia i „muzyki” (tak, należę do tych ludzi, którzy muzyką tego gatunku nazwać nie są w stanie) disco polo. Są wyjątki od tej reguły, z tym, że wtedy trudno jest mówić o dziełach erotycznych, a zupełnie innym gatunku, jedynie erotyką przesyconym.

Czytaj więcej...

Wiedźmun Tom 1 Słodki Zapach Potwora O Zmierzchu

Tomasz Samojlik proponuje nam do lektury komiks. Niezwykły, bo będący parodią tak popularnego w ostatnim czasie Wiedźmina. Lekki, humorystyczny, pełen potworów, dziwnych wynalazków, czarownic, z katastrofą ekologiczną w tle.

Czy będzie wesoło? Czy da się poczuć nutkę wiedźmuńskiego świata? Czy Gierwald okaże się prawdziwym bohaterem, a bard Katarakt skomponuje prawdziwy hicior? „Rzuć groch młynarzowi! Rzuć gwóźdź stolarzowi!”

Czytaj więcej...

Folwark Zwierzęcy: Powieść Graficzna

Książkę ,,Folwark zwierzęcy’’ każdy zna, albo, mniej optymistycznie, każdy ją znać, sądzę, powinien. A przynajmniej każdy, kto chce jako tako orientować się w naszym pięknym, życiodajnym, bożym świecie, no a chociażby w tego społecznym, ludzkim wydaniu.Zatem recenzować tę książkę, to jak recenzować... choćby ,,Krzyżaków’’- nikt nie powinien takiej recenzji potrzebować, chyba że w jakichś magisterskich, nieżyciowych pracach, co absolutnie nie jest tożsame z jakże wymownie życiową treścią i tego, i innych dzieł Orwella.

Czytaj więcej...

Krasnolud Nap Tom 4 Żeni Się Tylko Osiem Razy

Nakładem Wydawnictwa Egmont Polska ukazała się właśnie najnowsza i zarazem czwarta już odsłona komiksowego cyklu dla dzieci pt. "Krasnolud Nap"! Cyklu, przedstawiającego przezabawne i niezwykle emocjonujące przygody poczciwego, odważnego i obdarzonego niezwykłą zdolnością pakowania się w kłopoty, krasnoluda. Zeszyt ten nosi wielce intrygujący tytuł "Żeni się tylko osiem razy" - a o tym, co on oznacza, postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji.

Czytaj więcej...

Lil I Put Tom 5 Parada Przypałów

"PARADA PRZYPAŁÓW" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem piąta już odsłona znakomitego, komiksowego cyklu fantasy dla dzieci pt. "Lil i Put! Cyklu, przedstawiającego niezwykłe, przezabawne i zwariowane przygody dwóch głównych bohaterów z nacji Małoludów, których codzienność wypełnia lenistwo, włóczenie się po okolicy i pakowanie w całą masę wielkich kłopotów.

Czytaj więcej...

Lucky Luke Tom 19 Rywale Z Painful Gulch

Każdy miesiąc bez spotkania z nową odsłoną komiksowych przygód Lucky Luke'a, jest miesiącem straconym... Jeśli wychodzicie z podobnego założenia, to mam oto dla was dobrą wiadomość! Otóż nakładem niezawodnego Wydawnictwa Egmont Polska ukazał się właśnie kolejny, dziewiętnasty już tom tej serii pt. "Rywale z Painful Gulch", który gwarantuje sobą wielką porcję wrażeń, emocji i znakomitego humoru!

Czytaj więcej...

Sabrina

"SABRINA" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem niezwykle popularna na całym świecie (m.in. nominacja do nagrody Bookera) komiksowa opowieść cenionego, amerykańskiego twórcy w osobie Nicka Drnaso! Opowieść, która wpisuje się swoim charakterem w nurt społecznego komiksu dla dorosłych, którego fabuła skupia się na traumatycznych losach współczesnych nas. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu.

Czytaj więcej...

Minecraft. Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 3 Podróż Przez Pustynię

Nie lubię Minecrafta, ale pozwalam go lubić moim dzieciom. Brzmi dziwnie? Jestem kobietą i minecraftowy świat jest dla mnie zwyczajnie brzydki, mało estetyczny i nieciekawy. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dzieci mają inne zainteresowania, a przede wszystkim inną wyobraźnię. Pokazałam moim synom Minecrafta, bo doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, że ich rówieśnicy grają w tę grę i jest ona modna.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial