Ostatnio Dodane

The Lisbon Studio Antologia

Lubię komiksowe antologie z tego względu, iż zazwyczaj ukazują nam one sobą szerszy i o wiele głębszy przegląd dokonań twórców, aniżeli jeden tytuł. Lubię tym bardziej, jeśli takowy zbiór przedstawia dzieła zagranicznych i nieznanych autorów, których to z pewnością nie mielibyśmy okazji poznać nigdzie indziej. Taką pozycją jest właśnie komiksowa antologia pt. "The Lisbon Studio Antologia", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy!

Czytaj więcej...

Kaczor Donald 1000 (2019/11)

1000 KACZORÓW

„Kaczor Donald” to pismo już kultowe nie tylko dla dzieci. Wydawane od 25 lat, nawet mimo spadku popularności, wciąż się ukazuje i ma całkiem nieźle. Widać to po wydaniu 1000 już numeru, który właśnie pojawił się na rynku. I choć początkowo nic nie zapowiadało świętowania przez wydawcę jubileuszu, ostatecznie powstał ciekawy, sentymentalny numer, po który warto sięgnąć.

Czytaj więcej...

Złoty Berlin

SEKS, PRZEMOC I PRZEDWOJENNY BERLIN

Komiksy traktujące o latach 20. i 30. XX wieku, nie tylko te wojenne, mają się naprawdę dobrze. Wymieniać ich tytułów nie ma sensu, bo każdy zainteresowany tematem wie o tym najlepiej, ale wszystko to sprawia, że trudno jest powiedzieć w tej kwestii cokolwiek świeżego. Jak więc na tle tego wszystkiego wypada niniejszy album? Cóż, „Złotego Berlina” nie można uznać za arcydzieło, bo to po prostu kryminał w stylu retro, który nie ma ambicji wskoczenia na wyższą półkę i o tym trzeba pamiętać, jednocześnie jednak to kawał niezłej powieści graficznej, która spodoba się miłośnikom gatunku.

Czytaj więcej...

Fistaszki Zebrane 1991-1992

WARTE FISTASZKI

„Fistaszki” to bezwzględnie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, serii gazetowych pasków komiksowych w dziejach (jako wielki fan „Garfielda” muszę się w tej kwestii wahać) i po prostu wstyd jest nie znać tego dzieła. Dlatego, żebyście nie musieli się wstydzić, wydawnictwo Nasza Księgarnia od 2008 roku dwa razy do roku wydaje zbiorcze wydania tej serii.

Czytaj więcej...

Gdy Zapłaczą Cykady Tom 17 Księga Upływającej Nocy

NOC CYKAD

Co prawda seria „Gdy zapłaczą cykady” zakończyła się już jakiś czas temu na piętnastym tomie, ale twórcy nie zamierzają dać czytelnikom odpocząć od tego świata i postaci. Po wydaniu sympatycznego, choć niezobowiązującego „epilogu” w postaci „Księgi ukojenia duszy”, nadszedł właśnie czas na coś mroczniejszego, mocniejszego i bardziej rozbudowanego.

Czytaj więcej...

Czary Zjary. Drugi Dil

I MADE THIS COMIC BOOK BECAUSE I GOT HIGH

Nie wierzę w to, że początek się kończyNie wierzę, że śmierć nas rozłączyNie wierzę, że wypada i należyNie wierzę tym którzy zawsze lepiej wiedząNie wierzę w przemoc, w lewicę i prawicę,Że wszystko da się określić i policzyćNie znoszę fałszu mody i dogmatów

Czytaj więcej...

Akame Ga Kill! Tom 14

KONIEC ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

„AkamegaKill!” to jedna z tych serii, po które sięgnąłem dla przekonania się czy warto ją czytać. Nie spodziewałem się po niej zbyt wiele i na początku zbyt wiele nie dostałem, jednak szybko okazało się, że to zadziwiająco dobry shounen. Gatunkowo trzymający się jasno wytyczonych ścieżek, pełnymi garściami czerpiący z wielkich hitów swojej kategorii, a jednak naprawdę znakomicie poprowdzony, wciągający i potrafiący zarówno zaskoczyć i wzruszyć.

Czytaj więcej...

Enra Z Piekła Rodem Tom 4

KOMACHI Z PIEKŁA RODEM?

„Enra z piekła rodem” dobiega właśnie końca. Nie była to długa seria, nie była też wybitna, jednak stanowiła całkiem przyjemną rozrywkę, która z tomu na tom nabierała charakteru i coraz milej całość się czytało. I cóż mogę powiedzieć o finale, jak nie to, że dobrze wieńczy całość? Jednoczesne, choć przewidywalny, to najlepszy tom z całej serii i bardzo dobrze bawiłem się w trakcie jego lektury.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!