Ostatnio Dodane

Marvel Avengers. Kompletny Przewodnik

(PRAWIE) WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O AVENGERS

Avengers to chyba najpopularniejsza grupa superbohaterów w historii komiksu. Nie byli pierwsi, nie będą też ostatni, podobnych ekip nie brakuje i obecnie, jednak to oni wciąż trzymają się dobrze, jak niemal żadni inni. Dodatkowo świadczyć o tym mogą choćby kinowe filmy o ich przygodach, bijące wszelkie rekordy popularności.

Czytaj więcej...

Jonka, Jonek I Kleks: Szalony Wynalazca I Inne Opowieści

CIĄG DALSZY KLASYKI POLSKIEGO KOMIKSU

Długo kazał na siebie czekać ósmy tom "Jonki, Jonkai Kleksa", bo aż cztery lata. W końcu jednak jest i oprócz solidnej dawki znakomitej rozrywki dla miłośników klasyki rodzimego komiksu, niesie także zapowiedź kolejnej części. Najważniejsze jednak w tym momencie jest to, że w ręce czytelników trafił kolejny znakomity album, który powinien poznać każdy fan polskich opowieści graficznych, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej...

Smerfy Tom 11 Smerfolimpiada

IGRZYSKA SMERFÓW

Chyba żaden komiks wydany w naszym kraju nie kazał na siebie czekać tak długo, od chwili jego zapowiedzi, jak właśnie ten. Pamiętam, jak byłem dzieckiem i jak kupowałem wówczas albumy z przygodami Smerfów. To wtedy, w roku 1998, czyli dokładnie dwadzieścia lat temu, na końcu „Zupy ze Smerfów” zapowiedziano „Smerfolimpiadę”. Komiks ten jednak się nie ukazał… aż do dziś, kiedy to trafia na księgarskie półki dokładnie w trzydziestopięciolecie swojego pierwszego wydania.

Czytaj więcej...

W Koronie Tom 2 Jeszcze Będzie Las, By Odpoczywać

TUDO POWRACA! Tak, tak - niezwykle sympatyczny żółw i zarazem główny komiksowy bohater cyklu "W koronie", powraca z kolejnymi odsłonami swoich barwnych przygód w drugiej części tej komiksowej sagi pt. "Jeszcze będzie las, by odpoczywać"! Tym razem autorzy w osobach Bartosza Sztybora, Piotra Nowackiego i Łukasza Mazura, zafundowali nam zabawną, ale na swój sposób też i cenną lekcję leśnej demokracji.

Czytaj więcej...

My Little Pony (Mój Kucyk Pony) - 11 - Przyjaźń To Magia Tom 11

KIEDY SŁODYCZ ZMIENIA SIĘ W MROK

W najnowszy, jedenastym już tomie serii "My Little Pony - Mój Kucyk Pony: Przyjaźń to magia" na czytelników po raz kolejny czekają dwie krótsze historie o sympatycznych, kolorowych bohaterach. Jeśli bawiliście się dobrze czytając poprzednie tomy, także i teraz czeka na Was mnóstwo słodkiej, udanej rozrywki dla dzieci, która jednocześnie ma przecież tak wielu dorosłych fanów.

Czytaj więcej...

Vei Tom 1

NIE TYLKO THORGAL

Komiks fantasy z wikingami? Pierwsze skojarzenie to na pewno "Thorgal", seria zasłużona, którą doceniam, choć wielkim fanem nie jestem. Ale nie samym "Thorgalem" człowiek żyje, nordyckiego fantasy nawet w komiksowym wydaniu nie brakuje, a "Vei" należy do całkiem udanych przedstawicieli tego gatunku. Bardziej młodzieżowych co prawda (choć trudno mi do końca scharakteryzować ten album w taki właśnie sposób), ale wartych poznania, jeśli lubicie takie właśnie klimaty.

Czytaj więcej...

Giant Days Tom 3 Bycie Miłą Nic Nie Kosztuje

Z WŁADZĄ NIE WYGRASZ

Może i czytam dużo komiksów superhero, jednak zdecydowanie do moich ulubieńców należą opowieści obyczajowe. Robione na poważnie, czy nie - to akurat nie ma większego znaczenia. Liczy się, żeby całość była przekonująca i przyziemna, bohaterowie tacy, z jakimi można się łatwo identyfikować a wydarzenia interesujące. To wszystko, podlane solidną dawką humoru, oferuje właśnie "GiantDays", seria niemalże idealna do zekranizowania w formie serialu, która bawi, wzrusza i dostarcza konkretnej rozrywki na naprawdę znakomitym poziomie.

Czytaj więcej...

The Black Monday Murders Tom 2 Waga

ŚWIATEM RZĄDZI PIENIĄDZ

Stwierdzenie, że pieniądze to zło i przyczyna wielu nieszczęść na tym świecie nie jest najbardziej odkrywcze. A właściwie, żeby być szczerym, trąci przerażającą wręcz sztampą. Na tym jednak Jonathan Hickman, autor m.in. serii o Avengersach wydawanych w ramach linii MarvelNow, oparł swój najnowszy komiks, „The Black MondayMurders”.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z: