Ostatnio Dodane

Blixa I Żorżeta (Wydanie Zbiorcze)

Komediowy komiks w niezwykle charakternym, mocnym, jak i też inteligentnym wydaniu - dokładnie tak można opisać kultowe już dzieło Krzysztofa "Prosiaka" Owedyka pt. "Blixa i Żorżeta", które to blisko od 20 lat wciąż nie przestaje nas bawić, zaskakiwać i zachwycać swoim niepowtarzalnym klimatem. Dziś oto "legenda i błysk" tej komiksowej opowieści może zawładnąć sercami także i młodszego pokolenia czytelników, gdyż nakładem Kultury Gniewu pojawiło się właśnie nowe, niezwykle efektowne w swej postaci i wzbogacone o bonusowe dodatki zbiorcze wydanie zeszytów o przygodach pary zakochanych w sobie punkowców.

Czytaj więcej...

Wielki Zły Lis

Jakoś tak już się przyjęło w powszechnej ludzkiej opinii, że lis jest cwany, przebiegły i niezwykle chytry... Cóż - raz jeszcze pomówienia biorą górę nad faktami, czego najlepszym przykładem niechaj będzie tytułowy - lisi bohater świetnego komiksu Benjamina Rennera pt. "Wielki zły lis", który to ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu. Jak bowiem dowodzi lektura tej pozycji, lis jest przede wszystkim pechowy i wielce nieszczęśliwy.

Czytaj więcej...

Detektyw Miś Zbyś Na Tropie Tom 5 Dama Z Pluszowym Misiem

"DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE" - ten popularny, świetny w swej formie i uwielbiany przez najmłodszych cztelników komiksowy cykl kryminalno-komediowy, doczekał się oto właśnie kolejnej swojej - już piątej, nowej odsłony! Odsłony pt. "Detektyw Miś Zbyć. Dama z pluszowym misiem", która to ukazała się tradycyjnie nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu, jak i też po raz pierwszy połączyła klasykę gatunku z publikacją o charakterze interaktywnym.

Czytaj więcej...

Słoń Na Księżycu

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Na to pytanie na razie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, zajmijmy się więc innym - czy na Księżycu może mieszkać słoń? Pewnej astronomce - znawczyni srebrnego globu - którejś nocy udaje się zaobserwować zwierzę przez teleskop. Następnego dnia kobieta opowiada o swoim odkryciu członkom Towarzystwa Księżycowego, ale oni nie dają wiary jej słowom.

Czytaj więcej...

Pustka

Nawet najlepszy, najbardziej troskliwy i oddany rodzic nie zdoła ochronić swojego dziecka przed pewnymi trudnymi doświadczeniami, jednak może nauczyć je, jak sobie z nimi radzić. Jednym z takich doświadczeń jest utrata kogoś bliskiego. Jak przygotować małego człowieka na taki cios? Jak oswoić go z myślą, że w życiu niemal każdego z nas prędzej czy później nadchodzi czas żałoby? Komiks, który może stanowić pretekst do porozmawiania z dzieckiem na ten temat to "Pustka" autorstwa polskiej malarki i ilustratorki Marianny Sztymy.

Czytaj więcej...

Moi Rodzice Nie Są Tak Naprawdę Moi

Dzieci myślą inaczej niż dorośli. Wiedzą mniej, ale widzą więcej. Nie próbują hamować swojej wyobraźni. Nie są więźniami suchych faktów, nie zważają na rachunek prawdopodobieństwa, potrafią dać wiarę temu, co niemożliwe. Rachel Karafistan i Kamil Macejko stworzyli na ten temat komiks - "Moi rodzice nie są tak naprawdę moi" - i zapraszają czytelników w niezwykłą podróż śladami dziecięcych wyobrażeń.

Czytaj więcej...

Berlin Tom 3 Miasto Światła

Blisko 20 lat przyszło nam czekać na premierę ostatniej odsłony fascynującego cyklu komiksowego Jasona Lutesa pt. "Berlin". Cyklu, przedstawiającego losy tego pięknego miasta i jego mieszkańców w dobie najczarniejszej karty w jego dziejach, czyli dochodzeniu nazistów do władzy. Dziś oto mamy przyjemność poznać trzeci i zarazem ostatni akord tej narracji, czyli komiks pt. "Berlin.

Czytaj więcej...

Weź Się W Garść

Rok 2018 był niewątpliwie bardzo dobrym i udanym rokiem dla polskiego komiksu. Rokiem, w którym pojawiło się kilka intrygujących debiutów, jak i też kilka kolejnych świetnych odsłon twórczości uznanych i popularnych twórców. I wśród tych wszystkich komiksowych premier, szczególne miejsce zajmuje z pewnością niezwykle ciekawa, poruszająca i zaskakująca swoim charakterem powieść graficzna Anny Krztoń pt.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!