Ostatnio Dodane

Citrus Tom 3

MIŁOŚĆ O SMAKU CITRUSÓW

Po „Citrusa” sięgnąłem z dwóch powodów. Pierwszym z nich były dobre opinie, jakie słyszałem na temat tej serii, drugim – ważniejszym – po shounenach moim ulubionym gatunkiem jest szkolne życie, do którego klasyfikuje się ten tytuł. Czy całość spełniła moje oczekiwania? Nie do końca, bo okazała się prostą i dość schematyczną opowieścią.

Czytaj więcej...

Mega Giga Tom 49 Dynastia

HISTORIA KACZEK

Gdybyście mieli kupić tylko jeden jedyny komiks z serii „Mega Giga”, bez dwóch zdań powinien być nim ten tom. Wszystkie dotychczasowe wydania tego tytułu, jak i całej reszty z „Gigantem” w nazwie, złożone były z mniej lub bardziej związanych tematycznie, ale niemal zawsze niezależnych komiksów pochodzących z różnych czasów, krajów i magazynów.

Czytaj więcej...

Fale

Z MIŁOŚCI

„Fale”, najnowsza powieść graficzna od wydawnictwa Marginesy, to historia o miłości. Miłości do ukochanej kobiety, miłości do pasji swego życia, ale też i miłości do sztuki. Wzruszająca, wciągająca, urzekająca. Może i podobna do wielu innych albumów opartych na tym samym schemacie, ale i tak robiąca wrażenie i warta poznania – tak przez miłośników surfingu, jak i po prostu dobrych, życiowych komiksów.

Czytaj więcej...

Ao No Exorcist Tom 23

PIEKIELNIE DOBRA ZABAWA

Wreszcie jest! Dwudziesty trzeci tomik „Ao no Exorcist” właśnie się pojawił i jak zwykle warto było czekać. Bo seria Kazue Kato, choć na to nie wygląda, to jeden z najlepszych shounenów dostępnych na polskim rynku. Coś, co porywa, wciąga i momentami autentycznie potrafi zachwycić. Najnowszy tomik też nie zawodzi, dostarczając klimatycznej, dynamicznej i intrygującej zabawy, utrzymanej na naprawdę świetnym poziomie, do którego autorka zdążyła nas już przyzwyczaić.

Czytaj więcej...

Gdy Zapłaczą Cykady Tom 16 Księga Ukojenia Duszy

CYKADY NA WAKACJACH

Każdy koniec, to nowy początek. Chyba, że wszechświat – zarówno czas jak i materia – przestanie istnieć, ale kto wie, co wtedy będzie. Całkiem niedawno koniec spotkał też znakomitą serię „Gdy zapłaczą cykady”, która była z nami przez piętnaście tomów podwójnej grubości, ale jak widać ani autorzy, ani wydawca nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i tak oto na rynku pojawiła się właśnie „Księga ukojenia duszy”.

Czytaj więcej...

My Hero Academia. Vigilante Tom 1 Illegals

NIE TYLKO AUTORYZOWANI SUPERBOHTEROWIE

W świecie komiksów spin-offy są dość popularnym sposobem zarabiania na sukcesie danego tytułu, ale w świecie mangowym podobne dzieła trafiają się stosunkowo rzadko. „My Hero Academia”, seria pełnymi garściami czerpiąca zarówno z gatunku shounen, jak i amerykańskich komiksów superhero, może jednak pochwalić się całkiem sporą ilością pobocznych dodatków takich jak.

Czytaj więcej...

Rekiny. Najlepsi Myśliwi W Przyrodzie. Naukomiks

WCALE NIE TAKIE ZABÓJCZE REKINY

Chociaż autor tego komiksu twierdzi, że każde dziecko przeżywa etap zafascynowania rekinami, mnie osobiście on ominął. Jako człowiek swoje szczenięce lata przeżywający w pierwszej połowie lat 90. wpadłem, jak większość moich rówieśników, w sidła manii dinozaurów wywołanej filmem „Park jurajski”. Potem, jeśli chodzi o przyrodę, interesowałem się ogólnie zwierzętami jako takimi, bez wyróżniania jakiegoś ich typu, gatunku, rodziny etc.

Czytaj więcej...

Uwaga Giganty! Tom 1 Strzeżcie Się, Olbrzymy!

Komiksy już od wielu lat są bardzo popularne i cięgle zyskują na uznaniu. Twórcy mają nie lada wyzwanie, ponieważ rynek jest bardzo rozbudowany i ciężko jest stworzyć coś nowego, co zainteresowałoby szersze grono odbiorców. Marvel, czy DC jako pionierzy kształtują rynek komiksowy, dlatego potrzeba czegoś naprawdę ciekawego żeby się spodobało.

Tak właśnie jest w przypadku "Strzeżcie się, Olbrzymy".

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!