Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Ostatnio Dodane

Anioł Z Rubinowym Sercem [2023]

Moje wołanie niech do ciebie przyjdzie...

Gdy ciszę mglistego poranka przerywa klangor żurawi, w podróż nad wschodnią granicę z drugiego końca kraju wyrusza Kazik, rowerzysta w zawadiackim kapeluszu. Pragnie zrealizować wreszcie marzenie, by dojechać o własnych siłach w rodzinne strony. Po rowerzyście wyruszają w podróż inni. Najpierw Fabian i jego córka Kasia, potem Klara, a także przyjaciel rodziny, para turystów.

Czytaj więcej...

Stukoszelest [2022]

Stuka szelest, brzęczy hałas, coś wydarzy się tu zaraz…Wtedy usłyszała to jeszcze raz. Dźwięk, który brzmiał tak, jakby nie chciał, aby go słyszano. Trochę jakby stukot, trochę jakby szelest, stukoszelest! I ten dziwny odgłos, co z przerażeniem odkryła, dochodził spod jej łóżka. Jaśminka wyszeptała prawie bezgłośnie:Coś tu puka. Coś tu stuka. Coś tu brzmi mi wprost do ucha! Dziwny hałas w moim domu nie pozwala spać nikomu.

Czytaj więcej...

Podróż Przedślubna [2022]

Do ślubu nie doszło, ponieważ dzień wcześniej narzeczona oznajmiła Adamowi, że zmieniła zdanie. W podróż poślubną postanowił pojechać sam, bo drugi bilet sprzedał na internetowej aukcji. Jakież było jego zdziwienie, kiedy na miejscu zastał w wynajętym domku kobietę i jakby tego było mało, noszącą to samo nazwisko co on! Okazało się, że to samo nazwisko było zupełnym przypadkiem, a pani kupiła sprzedane przez niego miejsce, tylko w biurze nikt nie wziął pod uwagę, że w jednym domu kwateruje dwoje całkiem obcych sobie ludzi.

Czytaj więcej...

Purpurowy Byk [2022]

Kłamstwa, niezdrowe ambicje i zdrady.Purpurowy Byk zabierze cię do świata, gdzie to co wydaje się prostym, kroczy krętymi ścieżkami. Piękne musi ustąpić temu, co plugawe. Świętości są stale wypaczane, a za dobroć i naiwność zwykło się płacić najwyższą cenę. Tu sprawiedliwość to kolejny z synonimów złudzeń, a wszystko co ludzie, może być ohydą. Kontynuuj podróż rozpoczętą na kartach Srebrnego Kruka i daj się porwać temu, co nieznane.

Czytaj więcej...

Porwana [2022]

Marek jest typowym macho, który musi dobrze zjeść, napić się i zaspokoić swoje seksualne potrzeby. Jego przekonanie o własnej wartości rośnie wraz z kwotami na koncie w banku. Do idealnego obrazu świata nie pasuje mu żona, która po latach małżeństwa jakby „się zepsuła". Odskocznią staje się kochanka.

Helena to nauczycielka z powołania. Wychowana przez babcię, szczęście znajduje u boku swego męża Marka.

Czytaj więcej...

Pod Krzewami Bzu [2023]

 Urocza opowieść autorstwa ukochanej amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, twórczyni niezapomnianych Małych kobietek. Tym razem snuta przez nią historia opowiada o przygodach sióstr Bab i Betty Moss, ich nowego przyjaciela Bena, który uciekł z cyrku, jego niezwykłego psa Sancho i ich sąsiadki, panny Celii. Ben powoli odnajduje swoje miejsce w życiu dzięki nowym przyjaciołom, ale także wiernemu psu i cudownej klaczy Licie.

Czytaj więcej...

Leśne Morze [2023]

To opowieść o Szu-hai, wielkiej tajdze mandżurskiej, w której prawo sprawuje natura i jedynie nielicznym zezwala żyć u siebie. Tylko tym, którzy przestrzegają reguł i wiedzą, jak się po niej poruszać. A dzieje się to wszystko w latach 1939-44. Poszukiwany przez Japończyków okupujących północne Chiny, świeżo upieczony maturzysta, Wiktor Domaniewski, musi uciekać w Szu-hai. Tu spotyka łowców, myśliwych i zbiegów jak on.

Czytaj więcej...

Przez 581 Dni Byłem Tylko Numerem [2022]

Czy może istnieć bardziej autentyczna relacja z okrutnych doświadczeń minionego wieku, niż ta napisana przez więźnia politycznego niemieckich obozów koncentracyjnych?

Tylko ci, którzy na własnej skórze doświadczyli okrucieństwa wojny, wiedzą, jak było naprawdę i w jak nieludzkich okolicznościach przyszło im być ludźmi.

Przez 581 dni byłem tylko numerem, to prawdziwe wspomnienia dziadka autorki Franciszka Knapczyka Urodzony 25 lipca 1913 roku w Mszanie Dolnej Słomka, zmarł 7 marca 1992 roku.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial