LiteraTura II Strzelin 2014
LiteraTura I Wrocław 2013
Spotkania z Katarzyną Georgiou, Krzysztofem Petkiem i Pawłem Pollakiem
18. Międzynarodowe Targi Książek W Krakowie
Dom Dziecka W Górcu Otrzymuje Zeszyty, Gry I Książki!
Sztukater Ponownie w Bibliotece Łysołajskiej
"Youth Brings the Change" w Rumunii!
VI Festiwal Legend Polskich i Czeskich
Książki Trafiły do Zespołu Szkół w Grabowie!
Spotkanie Autorskie z Edwardem Łysiakiem
Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Aktualności


środa, 22 marzec 2017 07:24

„Gender - Awareness to be Aware" w Estonii

 

My, reprezentanci Polski z ramienia Stowarzyszenia Sztukater, swą podróż rozpoczęliśmy w Warszawie na Dworcu Centralnym, skąd ruszyliśmy w drogę do Tallinna, który był celem naszej podróży. Mieliśmy kilka godzin na zwiedzenie stolicy Estonii, a następnie w jednym z centrów handlowych spotkaliśmy się z pozostałymi uczestnikami projektu, by potem ruszyć do Parnu, miasta, w którym odbywało się szkolenie.

Czytaj więcej...


niedziela, 12 luty 2017 12:17

„VOLUNTEER! GET BETTER –MAKE BETTER" w Turcji

 

Duża grupa uczestników przybyła w godzinach wieczornych. Szybkie zamieszanie przy recepcji i każdy miał już przydzielone miejsce w pokoju. Pokoje być dość duże, 3 osobowe i czyściutkie. Do niczego nie można się przyczepić.Pierwszego dnia zajęcia rozpoczęły się około godziny 10. Po za Polakami, w projekcie brały udział: Hiszpania, Rumunia, Włochy, Macedonia, Litwa i Turcja.

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 12:22

„IMAGINE - Inclusion Of Migrants Via Art And Education" w Turcji

 

Bliskość centrum miasta sprzyjała licznym wycieczkom, te natomiast dawały nam możliwość poznania zarówno okolicy jak i kultury Turcji. Na szczególne wyróżnienie zasługują zarówno uczestnicy, których aktywne, kreatywne podejście i zaangażowanie wpłynęły na stworzenie niesamowitej, przyjaznej atmosfery pracy i wypoczynku, oraz organizatorzy, który dzielnie stawiali czoła wszelkim napotkanym trudnością rozwiązując nasze małe problemy w mgnieniu oka.

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 12:10

„Career Club” w Turcji

 

Jednego wieczoru wszyscy uczestnicy przygotowali tzw. wieczór kulturowy, podczas którego grupy narodowe prezentowały swoje kraje. Nasza grupa przedstawiła krótką prezentację o Polsce oraz film zrobiony przez jednego z naszych uczestników. Po prezentacjach nastąpiła degustacja tradycyjnych przekąsek i napojów oraz nauka narodowych tańców ze wszystkich krajów.

 

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 12:02

„ALHAMA CRAFTS" w Hiszpanii

 

Będąc w tym niesamowitym kraju miałam wrażenie, że ludzie tam zdają sobie sprawę ze swojego szczęścia mieszkania w tym raju i dla tego nie pędzą za czasem. Ciągle mają siesty i długie posiłki, wchłaniają każdą cząsteczką swojego ciała słońce i żyją momentem. Mieszkaliśmy w klimatycznym miejscu, które na miano miało „Casa Chocolate”. Było nas cztery ekipy: z Egiptu, z Węgier, z Polski i z Hiszpanii.

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 11:53

„Let Me Hear You" w Turcji

 

Każdego dnia uczestniczyliśmy w lekcjach języka migowego. To było niezwykłe doświadczenie. Dzięki nauce prostych wyrażeń mogliśmy komunikować się z dziećmi, które odwiedziliśmy w miejscowej szkole. W przedostatnim dniu projektu zrobiliśmy z nimi flash mob. Projekt dał mi szansę na podszlifowanie języka angielskiego w codziennych sytuacjach: podczas posiłków, w czasie wolnym czy pracy w grupach.

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 11:37

„Dance For Life" w Rumunii

DANCE FOR LIFE is a project that brings together to Busteni, Romania 56 creative young people from Italy, Slovenia, Poland, Turkey, Croatia, Romania, to deepen and to promote the human rights and fundamental freedoms through Arts Workshops and activities: dance, Film, Acting, Music, Multimedia.

During the 15 days of activities, the participants were creating a film promoting human rights and encouraging active citizenship and solidarity of young people through the arts, with dance moments and characters involved in limit situations.

Czytaj więcej...


piątek, 13 styczeń 2017 11:10

„Discover the European Values!" na Węgrzech

 

Kolejne dni projektu miały na celu omawianie i rozumienie stereotypów oraz ich pochodzenia, natomiast ostatnie dni projektu zostały poświęcone na tworzenie kolejnego teatrzyku lalek, tym razem kukiełkami zrobionymi nowymi metodami, nauczonymi podczas projektu, którego tematem również były stereotypy. Tym razem, był on przygotowywany w grupach międzynarodowych, więc ukazane stereotypy były przedstawione z punktu widzenia nie jednego, a kilku krajów, więc były tym samym bardziej obiektywne.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 15
Stowarzyszenie Sztukater


sztukater logo

Pobierz Logo
  Stowarzyszenie Sztukater - Organizacja Pożytku Publicznego
  Telefon: 0 791566675
  Adres Siedziby:
  Stowarzyszenie Sztukater
  ul. Michała Płońskiego 33/4;
  54-002 Wrocław
  NIP 8943034347; Regon 021739447; KRS 0000398352
  Konto Bankowe: 69175000120000000023662108  Raiffeisen Bank Polska SA
  S.W.I.F.T.: RCBWPLPW

Na naszej stronie nie stosujemy reklam. ;)
Prosimy o dodanie naszej witryny do białej listy.
Ustawienia przeglądarki lub Biała lista (adblock)