„Discover the European Roots!" Węgry

 

Pozostali uczestnicy posłużyli się innymi formami, z których najbardziej imponująca okazał się klasyczny teatr cienia przygotowany przez grupę z Grecji, która zaprezentowała krótkie przedstawienia mitów i poszczególne sceny z historii tegoż kraju. Grupa z Węgier posłużyła się papierowymi obrazkami przytwierdzonymi na kijach, Estończycy wykorzystali plastikowe butelki, a uczestnicy z Rumunii zaprezentowali legendę przy pomocy minimalistycznych, materiałowych marionetek.

Czytaj więcej...

APV „Start WitH WomEn" w Szwecji

 

Teren ośrodka sprzyja różnym formom rekreacji i aktywności. Wieczorem, kiedy wszyscy uczestnicy przybyli na miejcie, mogliśmy się poznać podczas kolacji przygotowanej przez organizatorów. Następnego dnia odbyły prezentacje partnerów i organizacji poszczególnych krajów biorących udział w projekcie, a potem oprowadzanie po terenie ośrodka. Tego dnia omówiliśmy program projektu, zapoznaliśmy 

Czytaj więcej...

„Take a Breath" w Turcji

 

Hotel świetny bez większych zastrzeżeń z basenem i dostępem do morza, łazienki z lekka klaustrofobiczne ale nie można mieć wszystkiego. Do pokoi zostaliśmy przydzieleni krajami co moim zdaniem było zmarnowaną szansą na dodatkową integrację ale było to nadrabiane licznymi zajęciami w mieszanych grupach. Zajęcia od rana do wieczora idealnie wypełniające dzień, dając idealnie czas wolny w ciągu dnia (nie było tak że ludzie się rozchodzili i potem ciężko ich było zgarnąć na następne zajęcia) no i oczywiście nieograniczony czas wieczorem.

Czytaj więcej...

„Dance Your Stress Away" w Turcji

 

Każdy dzień był pełen nowych doświadczeń. Mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach zumby, jogi. Uczyliśmy się różnych rodzajów tańca, żeby potem w centrum miasta móc wykonać flash mob. Wiele aktywności wymagało od uczestników zaangażowania i kreatywności, a także umiejętności pracy w grupie (musieliśmy np. grupowo wykonać maskę z gliny). Oprócz wszystkich aktywności i wolnego czasu (którego również mieliśmy dużo do dyspozycji), bardzo spodobały mi się wieczory kulturowe.

Czytaj więcej...

„Drinking With Sense" w Danii

 

Celem projektu „Drinking with sense” było zaangażowanie uczestników w liczne dyskusje, spotkania oraz działania grupowe, poruszające tematykę spożywania alkoholu w różnych nacjach. Z każdym dniem odkrywane były kolejne aspekty kultury alkoholowej . Uczestnicy projektu poprzez kontakt z przedstawicielami innych krajów mieli okazję zgłębić również swoją wiedzę w zakresie różnic międzykulturowych.

Czytaj więcej...

„WORK OF MAN - WOMan" w Turcji

 

Podzieleni na grupy zdążyliśmy odwiedzić pobliskie organizacje wspierające rozwój kultury i nauki przeważnie w niższych warstwach społecznych. Nasi tureccy gospodarze okazali się bardzo mili i pomocni, towarzyszyli nam podczas wycieczek po mieście i chętnie przedstawiali uroki swojej kultury dzięki ich gościnności część naszej grupy mogła na własne oczy zobaczyć i przez parę minut uczestniczyć w tureckim weselu (niesamowite wrażenia).

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Festiwal „Sabat Fiction-Fest” Edycja Czwarta 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction-Fest, nad którym portal sztukater.pl objął patronat medialny. Współorganizatorami Festiwalu jest Stowarzyszenia Sabat Fiction oraz

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE OPP ZA 2016 ROK

Stowarzyszenie Sztukater - Sprawozdanie z Działalności Organizacji Pożytku Publicznego za 2016 rok

 

Sprawozdanie Merytoryczne

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Sztukater


sztukater logo

Pobierz Logo
  Stowarzyszenie Sztukater - Organizacja Pożytku Publicznego
  Telefon: 0 791566675
  Adres Siedziby:
  Stowarzyszenie Sztukater
  ul. Michała Płońskiego 33/4;
  54-002 Wrocław
  NIP 8943034347; Regon 021739447; KRS 0000398352
  Konto Bankowe: 69175000120000000023662108  Raiffeisen Bank Polska SA
  S.W.I.F.T.: RCBWPLPW

Współpracujemy z: