Cultural Hub - Handicraft for Intercultural Learning - wymiana w Turcji

Polish Mandala w Stambule

 

Symbole, znaki, metafory… Są to nieodłączne elementy kultury na całym świecie. Tak jak wiele ich istnieje, w tak różny sposób można je interpretować. O jednych mówi się więcej, o innych mniej. O takich, które może nie są rozpowszechnione ale zdecydowanie są rozpoznawalne warto mówić. Dlatego też właśnie tematem warsztatów z rękodzieła narodowego w Stambule była polska mandala.

Czytaj więcej...

Diverse Youth for Diverse Europe - wymiana na Litwie

W dniach 13.04 - 20.04.2019 r. na Litwie miałem przyjemność uczestniczyć w projekcie "DIVERSE YOUTH FOR DIVERSE EUROPE" organizowanym w ramach programu Erasmus+. Wziąłem w nim udział dzięki Stowarzyszeniu Sztukater. Poza Polską uczestniczyły także takie kraje jak Litwa, Łotwa i Bułgaria.

 

Pierwszy dzień to przede wszystkim podróż i zakwaterowanie, zajęcia zaczęły się drugiego dnia.

Czytaj więcej...

Green Europe - wymiana we Francji

W dniach 13.04-20.04.2019 uczestniczyłem w międzynarodowym projekcie „Green Europe”, w Bordeaux we Francji. W projekcie brały udział: Polska, Rumunia, Włochy, Hiszpania, Niemcy i Francja. Projekt dotyczył zanieczyszczania naszego środowiska plastikiem i nieekologicznego stylu życia Europejczyków. Każdy dzień zaczynaliśmy śniadaniem, po którym przychodził czas na „language animation”.

Czytaj więcej...

Build Bridge not Walls - wymiana we Włoszech

W dniach 11.04-18.04.2019 w Poggiardo we Włoszech odbył się projekt o tematyce: "Build Bridges Not Walls" co oznacza " Buduj mosty nie ściany".

 

Podczas pierwszego dnia skupiliśmy się na integracji z uczestnikami, poznaniu celów projektów, programem Erasmus + oraz planem na kolejne dni.

 

Każdego dnia po śniadaniu i obiedzie odbywał się "warm up" - krótka aktywność mająca na celu przebudzić nas i skrócić dystans między uczestnikami.

Czytaj więcej...

Art in the sky - wymiana w Turcji

 

W dniach 7-14 kwietnia wraz z resztą polskiej grupy braliśmy udział w projekcie „Art in the Sky”, który miał miejsce w tureckim mieście – Gaziantep.

 

Po przylocie zostaliśmy zakwaterowani w miejscowym hotelu Kargul, gdzie od razu zapoznaliśmy się z częścią uczestników. W kolejnych dniach braliśmy udział w grach i wyjściach integracyjnych, ale też realizowaliśmy aktywności związane z projektem (np.

Czytaj więcej...

SUPER Youth Leader - Wymiana w Turcji

W dniach 07.04.2019 – 14.04.2019 brałem udział w projekcie o nazwie: SUPER YOUTH LEADER. Projekt odbył się w Turcji w mieście Afyonkarahisar.

 

7 kwietnia po śniadaniu w hotelu udaliśmy się do szkolnego ogródka w celu integracji wszystkich narodów. W projekcie uczestniczyli Hiszpanie, Rumuni, Litwini oraz Czesi. Zorganizowane były różne zabawy, dzięki którym uczyliśmy się imion naszych nowych znajomych.

Czytaj więcej...

Erasmusik - Wymiana w Turcji

Gdy dowiedzieliśmy się o wyjeździe do Turcji byliśmy zestresowani ale również zafascynowani, że mamy okazję przeżyć tak wspaniałą przygodę. Ale zaczynając od początku..

 

1 kwietnia ja z przyjaciółmi ze szkoły i naszą liderką Panią Gosią parę minut przed 14 wystartowaliśmy z lotniska w Warszawie. W hotelu byliśmy późnym wieczorem, ponieważ 

Czytaj więcej...

Healthy Youth Academy - Wymiana w Turcji

Turcja

 

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczął projekt w Turcji o tematyce „Healtly Youth Academy”. Podróż do Denizli rozpoczęliśmy dn. 30.03 o 22:00. Na miejsce dotarliśmy dn. następnego czyli 31.03 tuż po zmierzchu. Zdumiewające widoki, które zastały nas na miejscu były fenomenalne, a ludzie z początku byli zmieszani lecz nigdy nie odmawiali nam pomocy.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Sztukater


sztukater logo

Pobierz Logo
  Stowarzyszenie Sztukater - Organizacja Pożytku Publicznego
  Telefon: 0 791566675
  Adres Siedziby:
  Stowarzyszenie Sztukater
  ul. Michała Płońskiego 33/4;
  54-002 Wrocław
  NIP 8943034347; Regon 021739447; KRS 0000398352
  Konto Bankowe: 69175000120000000023662108  Bank BNP Paribas S.A.
  S.W.I.F.T.: PPABPLPKXXX
  Konto Bankowe w walucie EUR do rozliczania projektów: PL88249010570000990256326562
  Alior Bank SA
  BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!