Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Król Naszego Lasu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Król Naszego Lasu | Autor: Mariola Fajak Słomińska

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Mariola Fajak-Słomińska, to mówiąc w skrócie aktorka Teatru Lalek „Pleciuga" w Szczecinie, autorka około 200(!) audycji na dobranoc i kilku słuchowisk dla dzieci. Najogólniej ujmując, jest kobietą utalentowaną i wszechstronną. Bez zastanowienia sięgnęłam więc po „Króla naszego lasu", książkę skierowaną jak większość z jej przedsięwzięć, do dzieci.

 

Jak z książkami dla dzieci bywa, historia opisywana w „Królu..." jest prosta. Król Naszego Lasu, stary i poczciwy Niedźwiedź, poszukuje swojego następcy. Zwierzę, które przejąć ma trudną rolę władcy lasu, musi jednak wykazać się odpowiednimi cechami, zapewniającymi wszystkim mieszkańcom sprawiedliwe rządy. Zadanie z pozoru łatwe, jednak jak baśń pokaże, w rzeczywistości ogromnie trudne. By wybrać najlepsze do tej roli zwierzę, Niedźwiedź każdemu z kandydatów na jeden dzień powierza władzę w lesie. Jakie niespodzianki będą niosły ze sobą rządy Lisa, Wilka, czy Dzika, o tym przekona się młody czytelnik, śledząc losy bohaterów tej książeczki.

 

„Król naszego lasu" jest baśnią niezwykłą. Pełną ciepła, pouczającą i mądrą historią utwierdzającą dzieci, że dobro zawsze zwycięża, a zło nie popłaca. Może zabrzmi to nieco infantylnie, ale po książkę powinien sięgnąć każdy dorosły, który ma wpływ na losy drugiego człowieka. Dlaczego? Bo zwierzęcy bohaterowie przypomną mu, na czym polega istota człowieczeństwa...

 

Jako że książka skierowana jest jednak do dzieci, autorka zadbała, by dzieci słuchając lub czytając opowieści o leśnych bohaterach, nie nudziły się ani przez chwilę. Zapewnia to ciekawie opowiedziana historia, z piosenkami, wierszykami i wciągającymi dialogami. Co ważne, „Król naszego lasu" to również lekcja wychowawcza, ucząca podstawowych zasad funkcjonowania w grupie, dająca wiele do myślenia na temat ludzkiego zachowania i nakreślająca sposób postępowania, dający wszystkim zadowolenie. Wzrusza i poprawia humor, tchnie optymizmem. To także historia o konieczności dokonywania wyborów i odpowiedzialności za własne czyny. Książka o dobru i sprawiedliwości i wielu innych ważnych w codziennym funkcjonowaniu sprawach.

 

Całość dopełnia bardzo staranne wydanie książki, w twardej oprawie oraz z kolorowymi ilustracjami Elizy Gruszczyńskiej. Piękna szata graficzna i piękna treść, dlatego polecam serdecznie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial