Najpiękniejsze Powiastki Beatrix Potter

Autor: Beatrix Potter

Okładka wydania

Najpiękniejsze Powiastki Beatrix Potter


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Natula

Beatrix Potter (1866-1943) była kobietą nie poddającą się konwenansom, szokowała, jednocześnie wzbudzając zachwyt. W dzieciństwie nie stroniła od psot i żartów, np. przemyciła do domu królika, o którego dbała w bardzo kontrowersyjny sposób – obcinając mu pazurki wielkimi nożycami ogrodowymi. Jako 15-latka zaczęła pisać pamiętnik specjalnie wymyślonym do tego szyfrem, co zaskakujące, udało się go odczytać dopiero w latach 60. XX wieku. Uwielbiała przyrodę i to właśnie o niej często pisała w swoich notatkach, stąd też dzięki umiłowaniu autorki do świata przyrody mamy możliwość przeczytania najciekawszych powiastek.

 

Wydawnictwo Wilga wydało przepiękną książkę, niebywale cieszącą oczy, a przy okazji radującą każde małe serduszko, chociaż te większe, również ogrzeją się ciepłem bijącym od „Najpiękniejszych powiastek Beatrix Potter". Ta książka to prawdziwe arcydzieło, jej oprawa graficzna zachwyca kunsztownym wykonaniem, a niebieska okładka obleczona w perłowe wykończenie, aż prosi o zagłębienie się w lekturze.

 

Dwunastu zabawnych bohaterów w tym Piotruś Królik, Typcio Drypcio i Pan Jeremi Rybak, prowadzą nas przez malowniczy, baśniowy świat. Przygód w tych historiach co niemała, od zabawnych po niebezpieczne i groźnie wyglądające. Bajkowe postacie co chwilę pakują się w bardzo dziwne sytuacje, korzystając jednak z szerokiego asortymentu figli, psot i sztuczek, zawsze udaje się im zgrabnie wyjść z każdego, niekoniecznie miłego położenia. Poza tym, każda powiastka oprócz tego, że gwarantuje dobrą zabawę ma jeszcze drugie dno – ukazuje siłę przyjaźni, zalety wspólnego działania oraz wykorzystanie wyobraźni w rozwiązywaniu problemów. Uczy również tego, że dobre uczynki popłacają, a mądra rada potrafi zdziałać cuda.
Jestem zachwycona tymi historyjkami, ale mam jedno ale... Zastanawiam się czy ta książka jest idealną pozycją dla każdego dziecka, obawiam się, że maluchy mocno wrażliwe, niektórych opowiastek mogą się po prostu bać np. w rozdziale o Panu Rudzielcu, borsuk porywa siedem malutkich króliczków, celem konsumpcji. Oczywiście jak to w bajach historia kończy się dobrze, ale podczas przygotowań do pasztetu z królika, pojawia się kilka opisów mrożących krew w żyłach. W ruch idą tasaki, nóż i cały zestaw przypraw. Nie powiem, żeby to nie działało mocno na wyobraźnię, cóż... Kwestię wyboru bajki, pozostawiam rodzicom.

 

Poza tym, że książka zachwyca okładką, to znajdziemy w niej również bardzo zdobne wykonanie każdego rozdziału. Na początku zbioru powiastek znajduje się dokłada mapa świata Beatrix Potter, poza tym każdy bohater ma misternie wykonaną wizytówkę, w której znajdują się informacje o jego prędkości, zdolności uciekania, psoceniu i o tym co lubi a czego nie znosi. Dodatkowym atutem tego pięknego okazu jest zabawne i interesujące zakończenie każdego rozdziału, znajdziemy tam, tabelę zasług tygodniowych, przepis na pieczeń z kaczki dla wybrednego dżentelmena, czy też zaproszenie na uroczystość zaślubin Pana Grzecznego Prosiulka i Panny Gosi Prosi.
Dodam jeszcze, że książka wykonana jest z dobrej jakości papieru, poza tym znajduje się w niej wiele pięknych ilustracji, które umilą przygodę z niesamowitymi bohaterami.

 

„Najpiękniejsze powiastki Beatrix Potter" to wyśmienita niespodzianka dla najmłodszych. Mało tego, że książka zachwyca projektem to jeszcze uczy i bawi. Ten niezwykły zbiór opowiadań, będzie cudownym prezentem, cieszącym przez długie lata, bo historyjki są uniwersalne i nigdy nie stracą swojej mocy. Bardzo polecam.

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Wilga, a także portalowi Sztukater za jej udostępnienie.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!