Sekrety Los Angeles

Autor: Susan Crosby

Okładka wydania

Sekrety Los Angeles


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Alex9

Los Angeles jest miastem aniołów, w którym spełniają się marzenia, te najskrytsze, jak i te ukryte głęboko. Gdy dawne pragnienia urzeczywistnią się co pozostaje jeszcze do zdobycia? Może wreszcie nadszedł czas na to co zostało zepchnięte w najdalszy kąt serca, z tamtego miejsca ból jest mniej dotkliwy, lecz nigdy nie daje o sobie zapomnieć ... Maska noszona dla innych z czasem staje się stałym elementem kamuflażu, z nią łatwiej żyć, a z czasem prawie stapia się z prawdziwym obliczem, ale nie do końca. Los w pewnym momencie stawia na życiowej drodze kogoś, kto zmusza do tego by wreszcie, po latach wrócić ponownie do tego co było i spróbować jeszcze raz spojrzeć w twarz temu co kiedyś zraniło i pozostawiło głęboką bliznę, niewidzialną dla większości, lecz dotkliwie odczuwaną. Miłość niejedno ma imię, kaleczy jednak podobnie, a czas nie zawsze jest lekarstwem, tym co może uleczyć jest inne uczucie, jednak czy przeszłość pozwoli zaistnieć przyszłości?

 

Nate'a, Sama i Ariannę łączy praca, będąca czymś więcej dla nich niż jedynie źródłem utrzymania. Razem stworzyli swoją firmę od podstaw, u jej korzeni jest przyjaźń trojga ludzi, wiedzących jak trudno w życiu o sprawiedliwość, a prawda bywa wielokrotnie w nim oszustwem. Jako prywatni detektywi odkrywają tajemnice innych i ujawniają ją swoim zleceniodawcom, chronią swoich klientów, ale i szukają w ich otoczeniu zła. Przedstawiając dowody zdrady, oszustw, przestępstw stawiają swoich klientów przed faktami, często niewygodnymi i bolesnymi. Wiedzą, że by być skutecznymi powinni pozostać bezstronnymi, bo liczy się przede wszystkim cel, wszystko inne schodzi na dalszy plan, nie oni są najważniejsi, a zadanie. Jak długo można żyć jedynie pracą i problemami innych? Rok, dwa, dziesięć ... jednak każdy w końcu zaczyna odczuwać potrzebę zrzucenia maski, ale czy to jeszcze możliwe? A co z tym co zostało dobrze schowane przed światem? To co wydarzyło się kiedyś nie może mieć wpływu na teraźniejszość, lecz czy na pewno? Miejsce w jakim znaleźli się Sam, Arianna i Nate jet wynikiem dawnych decyzji i tego co było ich powodem, nie jest jednak łatwo wrócić do wspomnień i tego co było. Zdrada, odrzucenie, brak oparcia i sekrety stworzyły skuteczną barierę dla spokoju, szczęścia i zaufania dla drugiej osoby. Gdy pojawia się okazja na nowy początek i zamknięcie rozdziału, który ranił czy szansa zostanie ona dobrze wykorzystana?

 

Każdy skrywa jakąś tajemnicę, wielu odczuło jej cień we własnym życiu, czasem dawała siłę do kolejnego kroku, czasem stanowiła barierę, wydającą się nie do pokonania. Jednak gdy wreszcie stawia się jej czoła i nie wycofuje się pomimo trudności przeistacza się ona z przeszkody w pomoc w osiągnięciu tego czego się pragnęło, a co pozostawało poza zasięgiem. "Sekrety Los Angeles" to trzy historie o ludziach, którzy przez lata żyli z bolesną blizną, lecz w końcu dostrzegli możliwość rozwiązania dawnych problemów, pytanie tylko czy odważyli się na to? Książka Susan Crosby pozwala czytelnikowi zajrzeć wgłąb ludzi żyjących według własnych zasad i poznać świat gdzie piękni i bogaci wiodą wcale nie takie słodkie życie, miasto aniołów ma też ciemniejszą stronę ...

Gosiarella

Susan Crosby należy do autorek, które zna większość czytelniczek romansów. W moim przypadku jest to pierwszy kontakt z jej twórczością, a także na poważnie z gatunkiem. Z początku byłam odrobinę zaniepokojona, jednak trzymałam się myśli, że zbiory opowiadań jeszcze mnie nie zawiodły. Jak to się skończyło? Przekonajcie się sami.

 

W "Sekretach Los Angeles" mamy okazję zapoznać się z trzema opowiadaniami, które łączy wspólny mianownik, a dokładnie szefowie świetnie prosperującej agencji detektywistycznej. Nate, Sam i Arianna poznali się w wojsku. Podczas misji pokojowej ich życie znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie, jednak dzięki temu wydarzeniu ich relacje się umocniły, a także postanowili wspólnie założyć firmę.
Pierwsza historia, "Zadanie dla dwojga", przedstawia zlecenie Nate'a. Prowadzenie tej sprawy nie jest mu na rękę, gdyż chodzi o udowodnienie zdrady małżeńskiej, a dodatkowo on sam miał wyjechać na urlop. Niestety wszyscy pracownicy prowadzili już śledztwa i to zmusił go do przyjęcia pracy. Przez braki personelu był zmuszony także do zabrania ze sobą sekretarki w charakterze "żony".
Kolejne opowiadanie nosi tytuł "Listy bez podpisu". Dotyczy Sama, który powraca do rodzinnego miasteczka, aby załatwić stare sprawy z dwoma osobami, które niegdyś wiele dla niego znaczyły. Jedną jest Pani Senator Dana Sterling, jego licealna miłość. Przy spotkaniu powracają dawno zapomniane uczucia, które wraz z ponownym rozstaniem najprawdopodobniej by ucichły. Wszystko komplikują jednak anonimowe pogróżki adresowane do Pani senator. Dana potrzebuję pomocy, więc zatrudnia Sama by odnalazł ich nadawcę.
Zbiór kończy "Zmowa milczenia", przedstawiająca losy poszukującej mordercy swojego ojca, Arianny. Kobieta zwraca się o pomoc do policjanta, którego ojciec zajmował się tą sprawą. Co odkryją i co ich połączy dowiedzcie się już sami.

 

 

Opowiadania łączą ze sobą romans oraz wątki kryminalne, dlatego bardzo łatwo i szybko się je czyta. Styl pani Crosby jest przystępny i niewymagający. Męczył mnie jedynie powtarzający się schemat: oboje się kochają, ale lęki i złe doświadczenia nie pozwalają im być razem. Dlatego bardzo się cieszę, że historie ubarwiane są toczącym się śledztwem. Warto także wspomnieć, że powyższe opowiadanie były już publikowane w Polsce pod innymi nazwami (tj. Mężczyzna z marzeń, Listy bez podpisu, Gorące pocałunki), dlatego tym bardziej popieram umieszczenie ich w jednej książce.

 

Postacie stworzone przez autorkę są ciekawe i sympatyczne. Bardzo ważne jest także to, że różnią się między sobą, choć wielowymiarowi to oni nie są, ale przecież nie o to chodzi! Ważna jest historia, która ma nas wciągnąć w swój świat i poruszyć nasze serca! W "Sekretach Los Angeles" to właśnie dostajemy, a w gratisie dodaje nam się również zagadkę, z którą zarówno my, jak i bohaterowie musimy się zmierzyć.

 

Podsumowując zbiór opowiadań po raz kolejny mnie nie zawiódł. Rzeczą oczywistą jest, że niektóre opowiadanie podobały mi się bardziej (przykładowo Zadanie dla dwojga), inne mniej, a wspólną ocenę wystawić muszę. Zapewniam was jednak, że mam w planach kontynuować moją przygodę z romansem;) Dlatego wszystkich serdecznie zachęcam do czytania.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!