Okładka wydania

Miasto Pożeraczy Deszczu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miasto Pożeraczy Deszczu | Autor: Thomas Thiemeyer

Wybierz opinię:

 

Monia1990

"Miasto Pożeraczy Deszczu" to kolejna książka Thomasa Thiemeyera. Autor pochodzi z Niemczech. Jest ilustratorem książek i pisarzem. Za swoje ilustracje i powieści otrzymał wiele nagród.

 

 

Młody i sprytny złodziej niespodziewanie staje się uczestnikiem awanturniczej podróży, jakby żywcem wyciągniętej z przeczytanych przez niego książek. W doborowym towarzystwie wyrusza w emocjonującą podróż w głąb peruwiańskich Andów, której celem jest odnalezienie legendarnego ludu Pożeraczy Deszczu, któremu może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Gotowi na wszystko szukają miasta, w którym drogi przebiegają z góry na dół na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza. Czy podróżnikom uda się odnaleźć zaginione miasto? Jakie niebezpieczeństwo na nich czeka? Czy spełni się legenda? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

 

"Miasto Pożeraczy Deszczu" to powieść pełna przygód, niebezpieczeństwa i tajemnic. To historia jakby żywcem wydarta z książek Juliusza Verne. A to już w końcu koniec wieku XIX, więc już prawie wszystko zostało odkryte. Tymczasem okazuje się, że gdzieś w peruwiańskich górach mieszka tajemnicze plemię. O ile książki Verna są już dla starszej młodzieży, to powieść Thiemeyera spodoba się na pewno znacznie młodszym czytelnikom. W końcu to one najczęściej marzą o różnych przygodach w obce kraje. Historia o tajemniczym plemieniu na pewno ich zaciekawi i zauroczy... Na pewno też skłoni ich do marzeń, do rozwiązywania zagadek na świecie, do ciekawości życia.. Może któreś z nich zostanie podróżnikiem. Któż to wie..

 

Książka jest napisana prostym i interesującym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Intrygująca jest grafika powieści, która na pewno spodoba się młodym czytelnikom i zachęci ich do zajrzenia do tej pozycji. Akcja się szybko rozwija, nie ma miejsca na nudę. Nawet ilość stron (357) nie będzie przeszkadzać. To wszystko sprawiło, że przeczytałam tę książkę w zaledwie kilka godzin.

 

"Miasto Pożeraczy Deszczu" polecam szczególnie młodym czytelnikom, którzy marzą o przygodach, wyprawach w dalekie kraje... Ta książka na pewno ich zachwyci i rozwinie ich marzenia.

 

Izuś

Przenieśmy się do Berlina. Jest rok 1893.
Oczywiście, ta historia nigdy by się nie wydarzyła, gdyby nie Oskar - mały złodziejaszek, ale do rzeczy.

 

 

Oskar, okradł pewnego dziwnego człowieka, a ten w odwecie posypał go białym proszkiem, który sprawił, że Oskar stracił przytomność.
Gdy się już budzi, jest w pięknym domu, który należy do słynnego podróżnika Carla Fridriecha von Humboldta.
Podróżnik daje chłopcu ultimatum, albo wniesie na niego skargę za kradzież, albo zostanie jego asystentem w podróży do Peru, w którą ma zamiar wyruszyć wraz z przyjaciółmi.
Pewnie zastanawiacie się po co Carl chce tam pojechać? Otóż mężczyzna, pragnie odkryć miasto, zwane Pożeraczem Deszczu.
Czy mu się uda? Czy takie miasto istnieje?

 

Musicie także wiedzieć, że tropem podróżnika podąża dawna przyjaciółka, której serce pała żądzą zemsty.
Jak skończy się ta historia?
Zapraszam do fascynującego świata przygód!

 

"Miasto Pożeraczy Deszczu" - to fantastyczna opowieść, którą czyta się jednym tchem.
Rzeczywiste postacie historyczne, na przykład Carl Fridriech von Humboldt czy Leonadro da Vinci, sprawiają, że czytelnik ma wrażenie, jakby ta historia miała miejsce!
W książce widać, że autor znał się na rzeczy. Wszystkie opisy miejsc i przyrody, są tak malownicze, że z przyjemnością się je czyta.
Dodatkowo, główni bohaterowie są bardzo wyraźnie nakreśleni, więc wydawać by się mogło, że znamy ich, całe swoje życie.
Muszę wspomnieć też o zakończeniu książki, które jest niesamowicie wzruszające.

 

Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała o wydaniu książki. Jest niesamowite. Na pierwszy rzut oka przypomina starą księgę, która ma w sobie pewne tajemnice. Po otwarciu, naszym oczom ukazuje się mapa. Kartki książki są grube, a ona sama dosyć ciężka. Wszystkie te małe odczucia wobec książki, sprawiają, że nasza wyobraźnia szaleje.
Poza tym nie ma na co czekać! Lato, to świetna pora, do zagłębienia się w świat przygód razem z głównymi bohaterami książki "Miasto Pożeraczy Deszczu".
Polecam!

 

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial