Okładka wydania

Policjanci I Złodzieje

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Policjanci I Złodzieje | Autor: Mariusz Niemycki

Wybierz opinię:

Katee

Piątka z Bukowej Góry to grupa dzieciaków w wieku szkolnym z jednej z małych polskich miejscowości. Narratorem opowieści jest Basia, nieprzeciętna dziewczynka, która woli towarzystwo chłopców i mrożące krew w żyłach przygody, przewodniczącym grupy jest Patryk zwany Patykiem, jest jeszcze Tobiasz (Tobi), Oliwka - oryginalna kuzynka Patryka i Maciek, młodszy brat Basi. Dzieciaki nie cierpią nudy, co krok wymyślają nowe zabawy i pakują się w kłopoty. Największymi wrogami grupy Patyka jest tajemnicza rodzina Wasielków, sytuacja zaczyna się komplikować gdy przewodniczący zaczyna interesować się Inez Wasielak potocznie nazywaną Brombą.

 

Maciek i Oliwia jadą na pokazy ratownictwa gdzie spotykają starych przyjaciół i odkrywają jedną z tajemnic rodziny Wasielaków. W tym samym czasie Basia, Patyk i Tobi biorą udział w specjalnym szkoleniu zorganizowanym przez tajemniczą parę w kowbojskich strojach podających się za uczniów liceum policyjnego. Patyk jako jedyny od samego początku podchodzi do nowych znajomych nieufnie. Czy słusznie?
Finał całej akcji równie zaskakujący jak w poprzedniej części, a dzieciaki z Bukowej Góry po raz kolejny zostają okrzyknięci bohaterami.

 

Przygody interesującej piątki z pewnością przypadną do gustu dzieciakom w wieku szkolnym. Prosty język, narracja pierwszoosobowa i wyrazista czcionka ułatwiają samodzielne czytanie i zrozumienie tekstu. Czarno białe ilustracje dodają tajemniczego klimatu. Dodatkowo w opowieściach pojawia się morał, nie można bezgranicznie ufać nieznajomym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial