Okładka wydania

Siła Kobiecości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Iwona Majewska Opiełka
 • Tytuł Oryginału: Siła Kobiecości
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 350
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788374893299
 • Wydawca: GWP
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Siła Kobiecości | Autor: Iwona Majewska Opiełka

Wybierz opinię:

Isadora

"Nie rodzimy się kobietą, lecz stajemy" - słowa tego motta nieustannie przewijają się w treści i przesłaniu niniejszej książki, której nie zawahałabym się nazwać monograficznym poradnikiem samodoskonalenia kobiet. Jej autorka, znana i doświadczona psycholog, trenerka liderów oraz doradca w zakresie rozwoju osobowości uświadamia kobietom, na czym polega ich siła, jak odnaleźć w sobie jej pokłady, w jaki sposób lepiej poznać swoją naturę, możliwości i potrzeby, by skutecznie dążyć do samorealizacji i życiowego spełnienia.

 

Autorka niezwykle rzetelnie analizuje rolę kobiety we współczesnym społeczeństwie, pokazuje, co może ona zaoferować światu, podkreśla istotne znaczenie typowo kobiecego pierwiastka w każdej dziedzinie życia: życiu codziennym, zawodowym, rodzinnym, społecznym, politycznym oraz wagę współdziałania i współpracy damsko - męskiej w tym wymiarze. Ale na czym polega specyfika kobiecego pierwiastka? Jak zdefiniować kobiecość?

 

Autorka podejmuje się gruntownej analizy kobiecej natury, psychiki i sfery emocjonalnej. Bardzo konkretnie i klarownie wyjaśnia, co stanowi o naszej tożsamości i jakie mechanizmy ją kształtują, jak ważna jest samoakceptacja i dążenie do samorealizacji. W treści poradnika zawiera się wszystko to, co w jakikolwiek sposób dotyczy kobiety, każdego aspektu jej życia począwszy od dzieciństwa i kontaktów z matką (dowiadujemy się, jak kształtować mądre relacje w rodzinie i satysfakcjonującą każdego jej członka atmosferę w domu), poprzez kontakty z innymi kobietami (na czym polega kobieca solidarność, co stanowi o prawdziwej wartości przyjaźni), związki uczuciowe (jak obie płci postrzegają się nawzajem i dlaczego, jakie są tego skutki), macierzyństwo (dylematy i problemy wychowawcze - skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić, jakie wartości i postawy przekazać dziecku), na samorealizacji i karierze zawodowej kończąc.

 

Autorka podkreśla, że siła kobiecości w ogromnej mierze zależy od stopnia poczucia własnej wartości oraz wiary we własne siły i możliwości. Pokazuje w jaki sposób ją budować i jak wielkie znaczenie ma pozytywne myślenie. Uświadamia, jak ważna i dlaczego jest samoakceptacja oraz na czym polega prawdziwe piękno kobiety - i jak je osiągnąć.

 

Na czym polega więc tytułowa "siła kobiecości"? Kobieta silna to taka, która ma odwagę być sobą, godzi się z tym i znajduje w tym satysfakcję; to kobieta, która zdaje sobie sprawę z własnych atutów, docenia swoje przymioty i potrafi je mądrze wykorzystać, w pełni akceptująca siebie, dążąca do samorealizacji i urzeczywistnienia drzemiącego w niej potencjału indywidualnych zdolności. To kobieta, która odnalazła swoje miejsce w życiu i potrafi czerpać z tego radość i satysfakcję. Autorka uświadamia nam, że każda z nas jest sobie winna taką gruntowną przemianę; pokazuje, jak odkryć w sobie wewnętrzną siłę, jakimi drogami dążyć do poprawy jakości własnego życia.

 

"Siła kobiecości" to najbardziej wszechstronny, wyczerpujący i wartościowy poradnik, z jakim dotychczas się zetknęłam. Warto, by nie tylko kobiety zapoznały się z zawartymi w nim trafnymi spostrzeżeniami, wnikliwymi analizami oraz mądrymi i praktycznymi radami dotyczącymi wszelkich dziedzin życia oraz problemów, z jakimi na co dzień boryka się nasza płeć od zarania dziejów. Każda z nas znajdzie tu coś, co pozwoli jej zrozumieć i uwierzyć w siebie, da impuls potrzebny do odmiany życia, pomoże odnaleźć własną drogę, poczuć siłę, która w niej tkwi. Ten poradnik z pewnością pomoże również usprawnić, a wielu wypadkach po prostu umożliwić bezproblemową i skuteczną komunikację międzyludzką - gwarancję udanego współdziałania na wielu płaszczyznach między obu płciami.

 

Gorąco polecam ten bezcenny i wartościowy poradnik - nie tylko kobietom...

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial