Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sophia Loren Życie Jak Film

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sophia Loren Życie Jak Film | Autor: Silvana Giacobini

Wybierz opinię:

Nadrektor

Sophii Loren nie trzeba nikomu przedstawiać. Pochodząca z Włoch aktora zrobiła oszałamiającą karierę, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Kobieta o charakterystycznej urodzie i figurze, która przełamała wszelkie stereotypy świata kinematografii. Nic zatem dziwnego, że Silviana Giacobini, włoska pisarka, pokusiła się o stworzenie książki, która już od okładki kusi zdradzeniem największych sekretów z życia aktorki.

 

Okładka jest także pewnego rodzaju wskazówką do tego, co znajdziemy w tekście. Kobieta, z lekko rozchylonymi ustami, bogatą biżuterią i seksowną czerwoną suknią, do tego białe futro narzucone na ramię, czyli nic innego jak sylwetka zamożnej divy. A mimo to taka delikatna i eteryczna, patrząca przed siebie, pogrążona w melancholii. Dokładnie taką pokazuje Sophię Loren Giacobini. Krok po kroku pisarka odsłania przed Czytelnikiem historię życia głównej bohaterki. Jak żyła, czego się bała, kto miał na nią największy wpływ, jak kształtowało się życie codzienne w jej rodzinnym domu. Robi to w sposób bardzo zgrabny i łatwo można zapomnieć, że mamy do czynienia z biografią. Pozwala Czytelnikowi zanurzyć się w życiu włoskiej aktorki jak w powieści, jeszcze głębiej i bardziej wnikliwie odczuwać to co ona, jeszcze dosadniej zrozumieć wszystkie kroki, które podjęła na drodze ku swojej karierze. Chociaż czasami zbyt gwałtownie przeskakuje między zdaniami i wątkami, pozostawiając Czytelnika lekko zbitego z tropu.

 

Książkę, którą wydało wydawnictwo Znak, można potraktować trochę jak lustro, w którym przegląda się Sophia Loren. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że główna bohaterka dzieli się swoimi przemyśleniami, odczuciami, opowiada o intencjach, które kierowały nią na różnych etapach życia, pozwala Czytelnikowi poznać jej obawy i negatywną stronę pozostawania w błysku fleszy.Trzeba oczywiście nastawić się, że osoba, której biografię czytamy, będzie inaczej postrzegana, niż współbohaterowie jej historii. Będzie delikatnie gloryfikowana i w pewnym sensie rozgrzeszana z niewłaściwych decyzji. Tutaj pojawia się pole do popisu dla Czytelnika, która będzie mógł, zupełnie bezkarnie, sam odnieść się do sytuacji świata przedstawionego i wydać swój indywidualny osąd. Bardzo kusząca perspektywa, zwłaszcza, że dotyczy ona osoby, z naszego punktu widzenia, idealnej i niedostępnej.

 

Historia, którą serwuje nam Silvana Giacobini, jest zaproszeniem na porywającą i poruszającą przejażdżkę, wczucie się w skórę osoby nie zawsze rozumianej i nie zawsze bezpiecznej, która musi zmagać się z nasilającymi się stereotypami i plotkami. Czy na pewno wystarczy nam siły?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial