Okładka wydania

Inteligencja Serca Jak Otworzyć Serce I Doświadczyć Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dagmara Gmitrzak
 • Tytuł Oryginału: Inteligencja Serca Jak Otworzyć Serce I Doświadczyć Miłości
 • Gatunek: PsychologiaPoradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 204
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 165 mm
 • ISBN: 9788373775695
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4.5/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Inteligencja Serca Jak Otworzyć Serce I Doświadczyć Miłości | Autor: Dagmara Gmitrzak

Wybierz opinię:

Lilien

Inteligencja serca? To serce może być inteligentne? Otóż ponoć może. Zależy tylko, jak na to spojrzeć. Rzekomo amerykańscy naukowcy postanowili przeprowadzić na ten temat badania. W Instytucie HeartMath przeprowadzono sporo testów, na poparcie różnorakich teorii, wobec czego wysnuto tez sporo mniej lub bardziej logicznych wniosków. Wszystkie, a przynajmniej większość tez zawarto w książce pani Dagmary Gmitrzak pt. „Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości". No właśnie – jak jej doświadczać? Nie można od tak „otworzyć serca". To nie zabieg chirurgiczny, a życie – a jak wiadomo, życie potrafi być nieprzewidywalne.

 

„Dobrze się widzi tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

 

W książce pani Gmitrzak dowiemy się sporo ciekawych informacji dotyczących nie tylko fizjologii, budowy serca, ale i co nieco na temat jego odniesienia w fizyce kwantowej, jak i w działaniu różnorodnych pól elektromagnetycznych. Przyznaję, że może nie brzmi zbyt porywająco, jednak jest ciekawe. Dzięki niej dowiedziałam się sporo rzeczy, o których do tej pory nie miałam pojęcia.
Już na pierwszy rzut oka widać, że to pewnego typu poradnik, i w zasadzie takowy też jest. Ale znowu nie do końca. Osobiście dałabym mu kategorię ni to poradnika, ni podręcznika.

 

Strasznie przypadła mi do gustu okładka. Jest na swój sposób żywa, jak i delikatna. Wręcz idealnie wpasowuje się w treść. Co do samej treści, najbardziej spodobały mi się różnorakie ćwiczenia, które pomogą czytelnikowi w osiągnięciu zamierzonego celu. Widać, że nie jest to sucha teoria, lecz informacje potwierdzone i poparte praktyką. Autorka w swojej publikacji jak najbardziej trzyma się faktów, ale też próbuje odejść od zatartych schematów i tego, co jest nam znane. Próbuje pomóc nam w odkryciu, że jest jeszcze jedna droga, by przeżyć życie w pełni szczęścia i miłości.
„Są dwie drogi, by przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby wszystko było cudem."

 

Ogólnie rzecz biorąc na pewno się znajdą osoby, którzy od samego początku będą do tej pozycji negatywnie nastawieni – taki już los tego, że większość czytelników bądź, co bądź wybiera prozę, a nie literaturę naukową i w zasadzie nie ma się, co dziwić. Ta druga potrafi chwilami naprawdę znużyć człowieka. Ale nie zawsze. Oczywiście „Inteligencja serca", jako jedna z naprawdę wielu tego typu książek przypadła mi do gustu, to przyznaję, że ma ona tez swoje słabsze strony. Chociażby fakt, że chwilami jest Az nazbyt przytłaczająca, poprzez ogrom informacji, które autorka chce nam przekazać w tym jakże niewielkim wydaniu. Osobiście, co poniektóre kwestie sama bym pominęła (chociażby owa fizykę kwantową). Nieważne jednak jest to, co ja bym zrobiła, bowiem pozycja, jaka jest, taka jest. Jednak dla urozmaicenia mniej lub bardziej nużących momentów wydawnictwo zrobiło mi sporą niespodziankę, a zarazem wielki postęp. Do publikacji została dodana także płyta CD z medytacja serca i pozytywnymi afirmacjami, które po wysłuchaniu wywarły na mnie ogrom pozytywnych wrażeń.

 

„Inteligencja serca" to na pewno coś innego, a zarazem coś nowego. Niekonwencjonalnego to na pewno też. Jak na takową tematykę książka jest nadzwyczaj lekka. Do poczytania w wolnej chwili, na kilka godzin. Tak, więc, jeśli ktoś ma chwilę wolnego czasu, to zapraszam serdecznie, bo osobiście wrócę do niej nie raz. A przynajmniej do kolejnego odsłuchania CD.

Łędina

Nie jest wielką tajemnicą, że z najnowszych doniesień wynika, iż uczucie miłości bierze się ze złożonych interakcji między ośrodkami mózgu, a sercem. W książce "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" - Dagmara Gmitrzak ujmuje troszeczkę temu pierwszemu, a dodaje drugiemu. Autorka próbuje również nauczyć swoich czytelników, jak kontrolować serce, dzięki specjalnym ćwiczeniom do tego skomponowanym.

 

Choć recenzowane dzieło jest pierwszym takim na polskim rynku wydawniczym, jego twórczyni miała już okazję zaistnieć na nim niejednokrotnie. Z jej rąk wyszły takie pozycje jak: "Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji", "Czakry - podróż w głąb siebie", "Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu". Sama Dagmara Gmitrzak na co dzień jest absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Jak również trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką reiki.

 

Czy wiecie że wiele kultur uważa serce za miejsce, z którego czerpiemy pokłady miłości? Jakie sekrety tego niezwykłego narządu odkryli amerykańscy naukowcy z Instytutu HeartMath?

 

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w pierwszej w Polsce książce dotyczącej inteligencji serca. Udowadnia ona, że serce ma własną, niezależną od mózgu inteligencję, z której może korzystać każdy z nas. Pole elektromagnetyczne serca ma wpływ na stan naszego zdrowia, samopoczucie, a nawet na sprawność systemu immunologicznego.

 

Autorka zdradza, jak rozpoznać kiedy serce jest „zamknięte" i w jaki sposób ponownie je „otworzyć". Zgłębia sekrety relacji uczuciowych, wyjaśnia jakie są etapy każdego związku oraz ujawnia przyczyny lęku przed bliskością i emocjonalnym otwarciem. Prezentuje szereg porad, które pomogą uzdrowić złamane serce po rozstaniu, pokochać siebie i otworzyć się na nową relację. Publikacja podzielona jest na trzy części. Pierwsza zawiera informacje dotyczące odkryć na temat serca, syndromu złamanego serca i emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Druga dotyczy technik rozwijających inteligencję serca i informacji na temat czakr. Część trzecia omawia ścieżkę serca. W niej umieszczono nawiązania do opowieści różnych kultur oraz trzydzieści afirmacji serca. Wszystkie poziomy poradnika tętnią wiedzą zgromadzoną przez Dagmarę Gmitrzak, najprawdopodobniej przed napisaniem omawianego tytułu. Przesycono go również inteligentnymi, bogatymi, dobrze dopasowanymi słowami, które nie tylko dobrze się przyswaja, ale również odczuwa jako trafne i słuszne.

 

"Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" został oddany w bardzo małych rozmiarach, więc słusznie przez większość omawianych go osób nazwany jest książeczką. Do pozycji, również recenzenckiej, została dołączona płyta CD. Na odnośniku znajduje się przeprowadzona przez autorkę medytacja serca wraz z trzydziestoma afirmacjami. Całość stanowi dopasowany, zgrabny komplecik.

 

Osobiście za doskonałe zsynchronizowanie spokoju duszy i serca uważam dobrą książkę, która nie przejawia schematów już dawno przebytych. Obecnie jestem podczas czytania takiej, więc mój nastrój jest istnie boski. Nie szukam również miłości w swoim życiu, ta którą jestem otaczana wystarcza mi aż nadto, więc poradnik jak dla mnie mało istotny. Nie jest jednak tak, że jego lekturę uważam za czas stracony. Ostatnia część poradnika, ta nawiązująca do opowieści różnych kultur była dla mnie bardzo intrygującym aspektem. Co do reszty, mam nieco błahe odczucie.

 

"Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" - Dagmary Gmitrzak można uznać za bzdury nie do pomyślenia, ale również za złoty środek potrzebny do codziennego egzystowania, które bywa w dzisiejszych czasach często trudne. Osądzenie pozycji należy pozostawić zainteresowanym nią osobom.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial