Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Magic Molly Kaczka Przynosząca Szczęście Część 6

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Magic Molly Kaczka Przynosząca Szczęście Część 6 | Autor: Holly Webb

Wybierz opinię:

Asymaka

„Kaczka przynosząca szczęście" to jedna z książeczek Holly Webb, z serii Magic Molly, o dziewczynce, która potrafi w sobie tylko znany sposób rozmawiać ze zwierzętami. Ma po prostu niebywale zaskakujące zdolności, ogromny, niesamowity talent, a dzięki niemu może pomóc niejednemu małemu stworzonku, które znalazło się w tarapatach lub też ma problem ze swoją nieśmiałością na przykład. W tej części tytułową bohaterką jest żółta kaczuszka, która może przynieść szczęście. To szósta część serii, ostatnia, ale na pewno nie gorsza od poprzednich, tak samo dobra!

 

Holly Webb pisze książki skierowane do młodszego czytelnika, szczególnie zaś do osób kochających zwierzęta, mających wiele sympatii dla kaczuszek, prosiaczków, czy koni. Historie pisarki zawierają w sobie tak wiele ciepła, powodują wzruszenie, nie tylko u dzieci, więc nie powinniśmy dziwić się temu, że książeczki podbijają serca czytelników. Te tytuły są naprawdę znakomicie napisane, w sposób ciekawy, interesujący, przystępny dla każdego dziecka, które chce zaznajomić się ze słowem pisanym, z ciekawą, godna uwagi lekturą, pozycją literacką.

 

Molly bardzo lubi zwierzęta, marzy o tym, by jako dorosła osoba opiekować się nimi, leczyć je, zostać weterynarzem, podobnie jak jej tata. To dzięki niemu zapewne kocha wszelkie stworzenia, stara się im pomóc, chce, by były szczęśliwe, nie zatroskane i smutne. W tej części czytamy o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, dzieci mają ferie, cieszą się na wielkanocną zabawę, to dla nich wielka atrakcja. Wtedy będzie można szukać jajek, odbędą się też warsztaty plastyczne, będzie działo się wiele dobrego, ciekawych i miłych rzeczy. Wszystko to będzie się odbywało w miejscu, gdzie można spotkać całą masę kaczek, nieopodal wielkiego jeziora. Nagrodą dla tego, kto znajdzie najwięcej jajek ma być... być może olbrzymie, czekoladowe jajo? To dopiero byłby cudowny prezent! Ciekawe, czy tak będzie? Warto poznać tę historię do końca, przeczytać ją samodzielnie, czy też poprosić kogoś dorosłego, starszą siostrę lub brata, kogoś, kto potrafi czytać, mamę, tatę czy dziadka, babcię.

 

Właśnie na tym pikniku Molly dostrzega nad brzegiem jeziora białą kaczkę. Co stało się później? Czy kaczka faktycznie przynosi szczęście? O tym musicie przekonać się sami. Zastanawiałam się początkowo, czy przekona ta książeczka do siebie moje młodsze dzieci, bo starsza córka od razu pokochała sympatyczną dziewczynkę i kaczuszkę również, ale czy maluchy nie znudzą się po chwili, nie będą miały dosyć czytania i nie zajmą się czymś innym? Nie! Były zachwycone i ciekawe, co będzie dalej.

 

Książeczka napisana przystępnym językiem, łatwe słownictwo, zrozumiałe dla każdego dziecka, które samodzielnie sięgnie po ten tytuł. Poza tym historyjki uczą nasze pociechy tego, co ważne, że warto mieć serce i pomagać innym, był miłym i sympatycznym. Polecam.

 

Za ten tytuł bardzo dziękuję Wydawnictwu Znak i Sztukater.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial