Okładka wydania

Spotkanie Z Aniołem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joan Wester Anderson
 • Tytuł Oryginału: Spotkanie Z Aniołem
 • Gatunek: Powieści i OpowiadaniaReligia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 2
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135 x 190 mm
 • ISBN: 9788375059809
 • Wydawca: WAM
 • Oprawa: Miękka
 • Lektor: Dorota Bochenek, Krzysztof Bochenek, Anna Branny, Przemysław Branny, Alina Kamińska, Tadeusz Łomnicki, Anna Piróg-Karaszkiewicz
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6

 • Typ: Audiobook / Książka Audio CD
 • Czas Nagrania: 01:04:04

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Spotkanie Z Aniołem | Autor: Joan Wester Anderson

Wybierz opinię:

Isadora

zy wierzycie w możliwość ingerencji sił nadprzyrodzonych w życie człowieka? W opiekę i pomoc, która przychodzi z "tamtej strony" w najtrudniejszych momentach życia? Czy zdarzyło Wam się usłyszeć tajemniczy głos przestrzegający Was przed niebezpieczeństwem, czuć czyjąś kojącą obecność? Czy przytrafiło Wam się kiedykolwiek coś, co określacie mianem cudu? I czy zastanawialiście się, czy był to zwykły przypadek, czy interwencja jakiejś siły wyższej?

 

"Spotkanie z aniołem" to zbiór siedmiu niezwykłych historii ludzi, którzy doświadczyli takiej właśnie nadprzyrodzonej interwencji w najcięższych chwilach życia. W niespodziewanym wsparciu, w pomocy, która nadchodziła w odpowiedzi na żarliwą modlitwę w najczarniejszej godzinie, upatrywali działania ze strony aniołów, Bożych wysłanników. Mały chłopczyk cudem uchodzi z życiem z koszmarnego wypadku samochodowego, w którym ginie jego matka. Poza paroma siniakami nic mu nie dolega, chociaż w miejscu, w którym auto roztrzaskało się o skały był wyjątkowo duży przypływ, a on sam spędził kilkanaście godzin na mrozie.

 

Doświadczonemu kierowcy ciężarówki wiozącemu niebezpieczny ładunek blokują się hamulce. Rozpędzony kolos bezładnie kieruje się wprost na pełen dzieci szkolny autobus parkujący na zatłoczonej stacji paliw. W ostatniej chwili jakaś siła zatrzymuje ciężarówkę. Zapracowana młoda matka podchodzi do okna, w którym widzi niewyraźną kobiecą twarz. W tym samym momencie z hukiem spada ciężki żyrandol i roztrzaskuje się w miejscu, w którym przed chwilą siedziała z synkiem na kolanach. Wezwany do pożaru strażak słyszy wyraźny głos naglący go do natychmiastowej ucieczki. Ten głos ratuje mu życie. Sierżant, którego oddział jest otoczony przez nieprzyjacielskie wojska bez realnych szans na ratunek, słucha rady tajemniczego nieznajomego wskazującego drogę ewakuacji, której wcześniej nie było.

 

Historie, które przydarzyły się tym ludziom, każdy może ocenić z własnej perspektywy. Można to uznać za zwykły przypadek lub za boską interwencję - nie mnie to osądzać. Ważne jest to, że wiara w anielską pomoc i wsparcie pomogła im przetrwać dramatyczne chwile, znaleźć pocieszenie w beznadziejnej sytuacji oraz uświadomić sobie, że nigdy nie są pozostawieni samym sobie, że Bóg za pośrednictwem Anioła Stróża czuwa nad nimi, chroni i ostrzega przed niebezpieczeństwem, dodaje sił i otuchy, kiedy dopada zwątpienie.

 

"Spotkanie z aniołem" to seria opowieści, z których można czerpać pociechę i nadzieję, które utwierdzają w przekonaniu, że jest Ktoś, komu na nas zależy - niezależnie od tego, jakim mianem określimy tę tajemniczą siłę.

 

Jeśli o mnie chodzi, historie te brzmią - mimo nadprzyrodzonego elementu - dość realistycznie i z pewnością są poruszające; daleko mi do negowania ich wiarygodności, wierzę też, że zdarzają się niewytłumaczalne, cudowne zdarzenia; jednak zawsze, kiedy podobne przeżycia zostają wyartykułowane zamiast pozostać głęboko osobistym doświadczeniem - reaguję podświadomym sceptycyzmem.

 

"Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom"; te opowieści są tego doskonałym przykładem. Niektórzy potraktują je z niedowierzaniem, inni uznają za atrakcyjne ciekawostki, lecz zapewne znajdą się i tacy, którzy odnajdą w nich odpowiedzi na dręczące ich pytania. Do której grupy Ty się zaliczasz?

 

Za audiobook serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto