Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Daizy Star Tom 1 Daizy Star Gwiazda Tygodnia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Daizy Star Tom 1 Daizy Star Gwiazda Tygodnia | Autor: Cathy Cassidy

Wybierz opinię:

Molly

Daisy ma lat 10 i ¾ i jest to typowa nastolatka z jej „wielkimi" problemami, skrajnymi stanami emocjonalnymi i wybujałą wyobraźnią, co jednak nie przeszkadza jej wzbudzać sympatię w czytelniku. Jednak o ile o niej można powiedzieć, że jest zwariowana, o tyle jej rodzinka i grono najbliższych przyjaciół to już zbiór prawdziwych indywiduów, nie ma dwóch zdań. Wszystkich bohaterów książeczki Cathy Cassidy poznajemy już na samym początku lektury, poprzez sportretowane ręką autorki podobizny, wraz z krótkimi adnotacjami samej głównej bohaterki.

 

Wokół dziewczynki dzieje się bardzo dużo. Początek roku szkolnego, zwariowane pomysły jej taty, który ni stąd ni z owąd postanawia opłynąć świat, w co mocno angażuje swoją córkę (wspólne budowanie łodzi staje się najgłębiej skrywaną tajemnicą i przyczyną lawiny wydarzeń, które spowodują, że Daizy wpakuje się w prześmieszne perypetie)... Kiedy doda się do tego młodszą siostrę, która namiętnie pragnie zostać syrenką, gdy dorośnie (swoją drogą, Pixie jest przesłodka) oraz upierdliwego kolegę ze szkoły, z którym też trzeba sobie radzić, przygody niekiedy wymykają się spod kontroli... rzeczywistości. A to wszystko w obudowie słodkości, które przy samym o nich czytaniu przyprawiają o ślinotok i pobudzają wyobraźnię.

 

Książka godna polecenia przede wszystkim czytelniczkom w wieku głównej bohaterki – przy świetnej zabawie i masie humoru, autorka promuje wartości tak fundamentalne, jak rodzina, przyjaźń, zaufanie. Tematyka książki Cassidy z pewnością sprawi, iż młodzi czytelnicy odnajdą w niej jakąś cząstkę siebie. Poza tym masa zabawnych ilustracji bardzo ożywia lekturę. No i te wszystkie ciasta, torty, babeczki i torciki... Słodkie. Zarówno one, jak i Daizy Star. Polecam

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial