Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Trumna Z Hongkongu

Kup Taniej - Promocja

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Trumna Z Hongkongu | Autor:

Wybierz opinię:

Cinnamon

Thriller Jamesa Hadleya Chase'a wydany w Polsce został w roku 1990 – „Trumna z Hongkongu". Powieść trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo, gdy w poszukiwaniu ciekawych książek przeglądałam półki moich rodziców. Jak wypadło to spotkanie?...

 

Akcja książki toczy się w latach '60-tych XX wieku w Pasadena City. Głównym bohaterem i narratorem powieści jest Nelson Ryan, prywatny detektyw, który pewnego dnia otrzymuje tajemniczy telefon od równie tajemniczego klienta, Johna Hardwicka. Dostaje zlecenie śledzenia żony klienta, za co z góry został wynagrodzony dosyć zawyżoną sumą. Już sam ten fakt wydaje się bohaterowi podejrzany. Po przyjeździe na wskazany adres i całonocnej obserwacji domu kobiety okazuje się, że zleceniodawca nie istnieje, tak samo jak jego żona, a dom, który obserwował od dłuższego czasu był niezamieszkany. Po powrocie do swojego biura Ryan odnajduje w fotelu zwłoki atrakcyjnej Chinki. Podejrzenia o morderstwo padają na detektywa, który musi udowodnić swoją niewinność, a także wskazać właściwego zabójcę. Okazuje się, że Chinka jest żoną syna wpływowego milionera, który niedawno zginął w wypadku samochodowym i którego ciało zostało przywiezione z Hongkongu przez ofiarę. Ryan od razu rusza do Hongkongu, by odkryć kryjącą się w czeluściach najciemniejszych ulic miasta tajemnicę. Jednak ktoś chce się go pozbyć i jednocześnie musi walczyć o życie... Kto jest mordercą i kim tak naprawdę są ofiary? Kto czyha na Ryana i dlaczego chciano go wrobić w morderstwo?

 

James Hadley Chase napisał niewymagający, wciągający kryminał. Ta niewielka objętościowo książka kryje w sobie dobrze skonstruowaną fabułę, której ciągła akcja nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Zagadka nie jest skomplikowana, dlatego z przyjemnością można odkrywać razem z głównym bohaterem motywy i tajemnice dwóch zbrodni. „Trumna z Hongkongu" to doskonała pozycja dla lubiących proste kryminały, a także dla tych, którzy pragną szybko przeczytać jakąś ciekawą powieść. Jedynym minusem tej pozycji jest dosyć mała czcionka, którą zadrukowane są strony, ale szybko do tego nieudogodnienia można się przyzwyczaić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial