Wilhemina I Aksamitny Nosek

Autor: Tove AppelgrenSalla Savolainen

Okładka wydania

Wilhemina I Aksamitny Nosek


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Scathach

Wilhelmina była małą i radosną dziewczynką, mającą kochającą rodzinę. Do szczęścia brakowało jej tylko jednego – psa.

 

Mała bohaterka całkowicie zaangażowała się więc w proces namawiania rodziców na opiekę nad kolejnym członkiem rodziny, szczeniakiem, którego głównym zajęciem jest rozrabianie, zabawa, przepychanki z innymi pieskami. Mając na uwadze swoje wielkie marzenie, ale wiedząc też, że mama i tata tak łatwo nie ustąpią, dziewczynka starała się wszelkimi sposobami okazać, że chęć posiadania czworonoga, to nie przejściowy kaprys, lecz wielka potrzeba serca.
Rodzice wpadli w końcu na doskonały pomysł, mający sprawdzić czy ich mała córeczka podoła wszelkim obowiązkom związanym z posiadania pupila – „pożyczyli" psa, którym ich pociecha miała się przez kilka dni zajmować: karmić, wyprowadzać na spacery, bawić się, pilnować, by nie powodował szkód. Widząc radość jaka towarzyszyła dziewczynce w wypełnianiu tych dodatkowych codziennych obowiązków, zgodzili się na przyjęcie pod swój dach wybranego przez córkę szczeniaczka. Jak się jednak okazało, nie był to koniec trudności, na jej drodze do trwałego posiadania pieska...

 

Książka ta, to niezwykle ciepła i mądra opowieść o odpowiedzialności za nasze domowe zwierzęta, to lekcja cierpliwości, miłości i spora dawka rodzinnej atmosfery.

 

Ubogacona pięknymi ilustracjami, obfitująca w przemyślane dialogi, to idealna książka ucieleśniająca przykład rozrywki, która może być także nauką.
Polecam gorąco, szczególnie czytelnikom najmłodszym, którzy znaleźli się na etapie ogromnej chęci posiadania zwierzaka. Publikacja ta ukaże im, że pies to nie tylko ktoś kolejny do kochania i zabawy, lecz przede wszystkim – duża odpowiedzialność i obowiązek.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: