Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Upadli Tom 3.5 Zakochani

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Upadli Tom 3.5 Zakochani | Autor: Lauren Kate

Wybierz opinię:

Lilien

„Para kochanków. Starożytna wojna. Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni. Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek."

 

Miłość. Słowo to ma tak wiele znaczeń. Miłość rodzicielska, pierwsza miłość, miłość braterska. A co wtedy, gdy do gry wchodzi miłość zakazana? Wielu z nas uwielbia powieści o aniołach. Nawet, a raczej zwłaszcza tych upadłych. Dlatego też niejedna osoba zna i uwielbia cykl powieści pani Lauren Kate. Seria „Upadli" to ciekawe połączenie thrillera i miłosnej opowieści wyrwanej rodem z magicznego średniowiecza. Anioły – również te upadłe nie są tutaj tylko dodatkiem, ale głównymi bohaterami. W końcu nawet anioł nie oprze się sile prawdziwej miłości, prawda?

 

„(...)każda dusza, na ile to możliwe, powinna być szczęśliwa w samotności, zanim pochłonie ją miłość, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy druga strona odejdzie. To był największy paradoks - dusze potrzebowały siebie nawzajem, ale jednocześnie ważne było, by siebie nie potrzebowały."

 

W pierwszych trzech tomach Lauren Kate pokazuje nam, do czego może doprowadzić dwójka kochanków by móc być ze sobą już na zawsze. Jednak autorka postanowiła nas zaskoczyć, ukazując tym samym cztery dotąd niepublikowane opowiadania, w których opisane są ze szczegółami historie bohaterów „Upadłych", które chcąc nie chcąc przeplatane są wspomnianym już wcześniej romansem Lucindy i Daniela. Z pozoru każde następne opowiadanie jest zgoła inne od poprzedniego, lecz mimo to mają w sobie coś wspólnego. I nie chodzi mi tutaj o wątek miłosny, a raczej czas akcji, bowiem każda z nich rozpoczyna się w Dniu Świętego Walentego – toteż nic dziwnego, że opowiadania te nazwano „walentynkowymi". Dzięki temu możemy zobaczyć, jak każdemu z nich upływały Walentynki. Zarówno Shelby i Miles ze swym niespodziewanym uczuciem, Roland i jego problemy miłosne, odwiecznie problematyczni Luce i Daniel, jak i Arriane ze swym pierwszym prawdziwym uczuciem mieli niemałe wyzwania i problemy w tych krótkich opowiastkach...

 

Mimo, że każda z historii rozpoczyna się nową stroną tytułowa, to podzielona jest na cztery rozdziały. Plus za to, bo dzięki temu wszystko jest jasne i przejrzyste. Cała reszta nie różni się graficznie od cyklu „Upadli". Również okładka pasuje do pozostałych tomów, chociaż przyznaję, że z początku myślałam, iż to będzie kolejna część, a nie dodatek w formie zbioru opowiadań. A jeśli już jestem przy okładce to mogę nadmienić, że spośród wszystkich części ta podoba mi się najbardziej. Nie dość, że jest mroczna, to ma w sobie coś takiego, co naprawdę przyciąga.

 

Jeśli chodzi o treść to nie mam tutaj zbyt wielu zastrzeżeń. Najważniejszym chyba jest to, że niepotrzebnie dodano tutaj kolejne przygody Lucindy i młodego Grigori. Jak dla mnie to wystarczająco się o nich naczytałam przy całej serii, to, chociaż w opowiadaniach można by ich odpuścić, zwłaszcza, że dzięki nim mamy poznać innych bohaterów. A przy takim obrocie spraw znowu myśli się tylko o tej dwójce. Kolejnym minusem jest to, że książka jest strasznie krótka. Ale, jak na tak cieniutką książkę, to muszę przyznać, że jest dobra. Nie jakaś super, – bo nie jestem zbytnio przyzwyczajona do zbiorów opowiadań, jak to jest w tym przypadku, ale cieszę się, że autorka pokazała trochę w innym świetle pozostałych bohaterów, a już najbardziej przypadło mi opowiadanie o Rolandzie. Dodatkowy plus dla autorki za zgrabne połączenie wszystkich historii ze sobą w pewien sposób. Niby 4 różne historie, a mimo to maja ze sobą tyle wspólnego. A przecież wiadomo nie łatwo jest powiązać kilka różnych historii, tak by z jednej strony mówiły o tym samym, ale mimo to się tak od siebie różniły. Dzięki temu fabuła była zgrana. Mimo, ze spokojna, ale nie nudna. Czyta się miło i przyjemnie, chociaż jest to bardziej taki „odmóżdżacz". Poza tym, co już wymieniłam chyba nie mam się już, czego uczepić.

 

„Niespodziewana. Nieodwzajemniona. Zakazana. Wieczna. Każdy ma swoją historię miłosną."

 

Ten cytat naprawdę w całości podsumowuje tę książkę, którą swoja drogą mogę polecić każdemu fanowi cyklu pani Lauren Kate – a już najbardziej tym, którym trochę przejadła się sielanka Luce i Daniela i mają ochotę poczytać o pozostałych bohaterach. Ja sama nie mogę się doczekać, jakie przygody czekają wszystkich w kolejnej części pt. „Uniesienie", za którą muszę się jak najszybciej zabrać.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial