Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Chroń I Lecz Swoje Serce Naukowo Udowodniona Dieta, Która Wydłuży Twoje Życie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 7 votes
Wątki: 100% - 7 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 12 votes
Okładka: 100% - 10 votes
Polecam: 100% - 9 votes

Polecam:


Podziel się!

Chroń I Lecz Swoje Serce Naukowo Udowodniona Dieta, Która Wydłuży Twoje Życie | Autor: Caldwell B. Esselstyn

Wybierz opinię:

Alicja Koryś

Zdrowe serce na talerzu

 

Kontynuując temat zdrowia i jak o nie dbać, kolejna przeczytana książka odnosi się tym razem już do konkretnej sprawy. Mianowicie do serca. Tym razem mamy przedstawiony konkretny problem, którym jest choroba serca. Autor Dr Caldwell B. Esselstyn Jr w książce „Chroń i lecz swoje serce" proponuje dietę za pomocą, której możemy chronić przed chorobami nasze serce i wydłużyć życie. To co przeczytałam znowu mnie zaszokowało i był to jeszcze większy zdziwienie niż po przeczytaniu „Superodporności".

 

Dr Esselstyn Jr jest amerykańskim lekarzem, który prowadził badania nad chorobami układu sercowo-naczyniowego i na ich podstawie oraz swojej wiedzy przekonuje nas, że za pomocą diety można zatrzymać czy nawet cofnąć miażdżycę i chorobę wieńcową. Dowodem są jego pacjenci, którzy stosując dietę dr Esselstyna pokonali chorobę i cieszą się zdrowiem, choć wcześniej byli skazywani przez innych lekarzy, że nie przeżyją kilku lat. Co to za magiczna dieta, która uchroni nas przed chorobami serca i dam nam długie życie? Już z pierwszych stron dowiadujemy się na czym polega program autora i czego nam nie wolno jeść, a jest to m.in. "Wszystko co miało matkę lub twarz (mięso, nabiał, drób)nabiał, oleje" i inne. Natomiast polecane są warzywa, owoce, rośliny strączkowe, zboża z pełnego przemiału. Potem jest tylko „gorzej", bo dowiadujemy się z czego dokładnie musimy zrezygnować co może być trudne. Jednak jak pokazują opisane w książce przypadki, każdy pacjent reagował podobnie i trudno mu było przełamać się i zmienić nawyki żywieniowe, ale jak się okazało było warto i co ważne, że da się to zrobić.

 

Mimo, ze książka napisana jest przez lekarza i pojawiają się liczne zwroty medyczne i wyrażenia, które przeciętnej osobie mogą mało mówić, jest ona napisana w dość jasny i przejrzysty sposób, a wszelkie nazwy są wytłumaczone, więc nie ma większego problemu ze zrozumieniem. Z pewnością dużym plusem i tym co do nas przemawia jest to, że książkę napisał lekarz z wieloletnią praktyką, który prowadził liczne badania. Na podstawie tych badań i pacjentów mamy możliwość, zobaczyć, że dieta, którą przedstawia dr Esselstyn przynosi pożądane rezultaty. Ksiązka może zachęcić nas, abyśmy bardziej zwracali uwagę na to co jemy. Bo dzięki odpowiedniemu żywieniu uchronimy się przed chorobami oraz przez zabiegami chirurgicznymi, które w gruncie rzeczy tak naprawdę nam nie pomagają. Jeszcze jednym plusem są przepisy na końcu ksiązki, aby czytelnicy nie zostali sami z problemem co można jeść i jakie nowe dania można wymyślić, autor podaje przepisy na różnego rodzaju dania z wykorzystaniem wszystkich dobrych produktów. Daje nam to nowe świeże pomysły i urozmaica nasz jadłospis.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial