Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bajki O Misiach Z Czterech Stron Świata

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bajki O Misiach Z Czterech Stron Świata | Autor: Aniela Cholewińska Szkolik

Wybierz opinię:

Isadora

Nie od dziś wiadomo, że pluszowe misie są najukochańszą dziecięcą przytulanką i najmilszym wspomnieniem z dzieciństwa niejednego z nas. Za nic mają granice państw, stref klimatycznych czy różnice kulturowe - w każdym miejscu na ziemi nieodmiennie budzą ciepłe uczucia i błogie skojarzenia stanowiąc nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa.

 

Adresowana do najmłodszych książeczka "Bajki o misiach z czterech stron świata" zabierze czytelnika w magiczną podróż po wszystkich kontynentach na spotkanie z misiowymi przyjaciółmi, a także z ich dziecięcymi opiekunami zamieszkującymi różne zakątki naszej planety.

 

Ta pełna wrażeń i niezwykłych przygód wędrówka nie tylko zapozna dziecko z fascynującą różnorodnością kulturową i obyczajową krajów świata, lecz także uświadomi, że w istocie więcej nas łączy, niż dzieli; że codzienne smutki, radości i pragnienia są wszędzie bardzo podobne, a już z pewnością nie zależą od koloru skóry, wyznawanej religii czy języka, jakim się posługujemy.

 

Młody czytelnik w towarzystwie misiowych przyjaciół będzie miał zatem okazję podziwiać katedrę Notre-Dame oraz Wieżę Eiffla, hasać po tatrzańskich halach czy też wpaść na herbatkę w centrum Londynu; przeżyje niesamowite przygody zwiedzając na latającym dywanie słynny Taj Mahal, puszczając smocze latawce na pekińskich błoniach lub też uczestnicząc w barwnym karnawałowym korowodzie w gorącej Brazylii. Będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić tokijskie ogrody Pałacu Cesarskiego, bawić się w chowanego w cieniu Uluru, zbudować prawdziwe igloo, przyrządzić meksykańską tortillę, a także wziąć udział w halloweenowej zabawie w Nowym Jorku.

 

Tę oszałamiającą podróż przez kontynenty wzbogacają naprawdę cudowne, soczyście barwne ilustracje, którym pastele nadają niepowtarzalnego kolorytu, charakteru i ciepła. Śmiało mogę stwierdzić, że książeczka ta jest jedną z najpiękniej ilustrowanych publikacji, z jakimi kiedykolwiek miałam do czynienia i mam nadzieję, że wspaniała szata graficzna znajdzie uznanie również w oczach młodych czytelników.
Dodatkową zaletą ilustracji jest doskonale uchwycony indywidualny charakter każdej części świata, co z pewnością zachęci odbiorcę do ich rozpoznawania na zasadzie skojarzeń gwarantując świetną zabawę.

 

"Bajki o misiach z czterech stron świata" to rewelacyjna lektura dla najmłodszych. Odwołując się do uniwersalnej i wywołującej ciepłe uczucia symboliki, w nieskomplikowany i atrakcyjny sposób zaznajamia dziecko z realiami życia rówieśników w różnych zakątkach kuli ziemskiej poszerzając granice wyobraźni, wiedzy oraz horyzonty, a także zwraca uwagę na barwną różnorodność oraz łączące ludzi podobieństwa.

 

To piękna, mądra i wyjątkowo interesująca książka - warto przybliżyć jej treść i przesłanie każdemu dziecku. Serdecznie polecam!

Zuzankawes

Wszystkie Misie nasze są

 

Miś. Ukochana zabawka chyba każdego dziecka. Doskonały do zabawy, do przytulania, do zasypiania. Często największy przyjaciel, któremu maluch szepcze do ucha swoje sekrety i w którego pluszowe futerko ociera zapłakane oczy. Bohater kreskówek, książeczek, bajek, filmów.

 

Misie zostały docenione także przez autorkę książeczki „Bajki o misiach z czterech stron świata", w której Aniela Cholewińska-Szkolik opowiedziała kilka historii dzieci i ich pluszowych przyjaciół. Choć nie tylko, bo bohaterami książki są i zwierzęta prawdziwe: miś polarny i miś koala.

 

„Bajki o misiach..." to doskonała lektura dla każdego dziecka. Krótkie, niezwykle ciepłe historie o przyjaźni łączącej dzieci z pluszowym zwierzakiem, są doskonałą nauką dla naszych pociech. Nauką empatii, przyjaźni, tolerancji. Książka udowadnia, że niezależnie od miejsca zamieszkania, kraju, czy kontynentu w którym przyszło nam żyć, dzieci wszędzie są podobne. Wszystkie chcą kochać i pragną być kochane. Wszystkie też uwielbiają psocić, zwłaszcza w towarzystwie drugiego psotnika.

 

Czytając dziecku historie Petita, Promyka, Figla, Nao, Maju Dżi i wielu innych niedźwiadków, nasze potomstwo ma niepowtarzalną okazję poznania nazw i miejsc, związanych z obcymi nam kulturami. Dzieci usłyszeć mogą o świętach obchodzonych np. w USA, o najbardziej znanych zabytkach Europy (Wieża Eiffla, Brama Brandenburska, Big Ben) ale i zobaczyć je na pięknych, kolorowych ilustracjach. Do tego poznają nazwy przysmaków pochodzących prosto ze słonecznej Hiszpanii, usłyszą co nieco o karnawale w Rio, czy choćby staną się uczestnikami chińskiej Walki Smoków. W książce dzieje się naprawdę dużo. Dzięki opowiedzianym tu historiom ma się wrażenie, że jest niezwykle gwarno, pięknie i kolorowo. Książka na pewno oddziałuje na zmysły i wyobraźnię, nie tylko dzieci, ale śmiało powiem – i dorosłych.

 

Opowiadania doskonale nadają się do czytania ich dzieciom przed zaśnięciem. Są stosunkowo krótkie, nastrajające pozytywną energią, być może taką, która uwolni w śpiących maluchach „kolorowe sny". Pewna jestem, że historie misiów wywołają zainteresowanie również w ciągu dnia, a to dzięki przystępnej i bardzo ciekawej fabule, wzbogaconej obrazkami, których pozazdrościliby najwspanialsi rysownicy. Trudno powiedzieć mi, czy książkę lepiej się czyta, czy ogląda. Jedno i drugie robi się z olbrzymią satysfakcją.

 

Wszystkie historie zawarte w „Bajkach..." łączą ze sobą mali bohaterowie - misie, przyjaźniące się z dziećmi i dzielące z nimi radości i smutki. Swoim oddaniem i postawą zarówno dzieci, jak i misie udowadniają w kilkunastu zebranych w książce historyjkach, że takie wartości jak przyjaźń, oddanie, uczciwość i dobro są niezwykle ważne w życiu. I że bycie dobrym dzieckiem, czy dobrym misiem, nie oznacza wcale nudy. Wręcz przeciwnie. Jest wielką przygodą i frajdą.

 

Książeczkę gorąco polecam zatem wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial