Okładka wydania

Album Przyjaciela Pies

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Wiktoria Międzybrodzka
 • Tytuł Oryginału: Album Przyjaciela Pies
 • Gatunek: HobbyPoradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 48
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 245 x 255 mm
 • ISBN: 9788371678684
 • Wydawca: Debit
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bielsko-Biała
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Album Przyjaciela Pies | Autor: Wiktoria Międzybrodzka

Wybierz opinię:

Isadora

"Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie"

 

Z pewnością każdy miłośnik psów nie tylko potwierdzi prawdziwość powiedzenia, że "pies to najlepszy przyjaciel człowieka", ale też poda co najmniej kilka przykładów na poparcie tych słów. Z pewnością wielu właścicieli czworonogów ma szczególne wspomnienia czy też ulubione zdjęcia swego pupila, które z braku lepszego miejsca poniewierają się gdzieś na dnie szuflady. Zamiast zdawać się na zawodną przecież pamięć i mało nobliwą miejscówkę wśród domowych szpargałów, warto założyć specjalny album, w którym uwiecznimy najważniejsze chwile, najzabawniejsze wydarzenia i najbardziej istotne informacje dotyczące naszego sierściastego ulubieńca. Publikacją, która znakomicie spełni to zadanie, jest właśnie "Album przyjaciela" wydawnictwa Debit.

 

Ta wyjątkowa kronika już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę staranną i wysmakowaną plastycznie szatą graficzną. Twarda oprawa i zszywane stronice gwarantują trwałość albumu, zaś rozbrajające zdjęcie szczeniaka z kwiatkiem w pyszczku idealnie nawiązuje do jego zawartości. Choć okładka książki może sugerować odbiorcę kilku - kilkunastoletniego, moim zdaniem kryterium wiekowe nie jest istotne; adresatem może być miłośnik psów niezależnie od wieku, co stanowi jedną z głównych zalet publikacji.

 

Co znajdziemy wewnątrz?

 

Stronice w stonowanych, pastelowych barwach z delikatnie zarysowanymi psimi sylwetkami w różnych pozycjach wtapiającymi się w tło oraz oczywiście pocieszne psie fotografie. Sporo miejsca pozostaje na twórczość własną właściciela albumu - już na pierwszej stronie znajdzie on psie portfolio, a więc miejsce, w którym będzie mógł wkleić zdjęcia swego ulubieńca. Takich miejsc jest w kronice sporo - niemal każda stronica kusi ramką przeznaczoną na fotografię pupila.

 

Album mieści dwadzieścia stron - każda została poświęcona konkretnemu aspektowi psiego zachowania, wyglądu, sposobu postrzegania świata, miejsca w rodzinie. Zaczynamy oczywiście od uzupełnienia informacji najbardziej ogólnych, a więc "danych osobowych" (imienia, rasy, znaków szczególnych), szczegółów wyglądu (od pyszczka po ogon), by następnie przejść do kwestii bardziej drobiazgowych - na przykład okoliczności, w jakich pies do nas trafił, cech jego osobowości, usposobienia, zachowania w różnych sytuacjach (wizyta gości lub u weterynarza), nawyków i przyzwyczajeń (rozkład dnia, ulubione potrawy, drzemka) czy ulubionych rozrywek (zabawy i spacery).

 

Najzabawniejsze rozdziały dotyczą tego, jak wygląda świat z psiej perspektywy (autorka uświadamia nas, że nasz pupil najbardziej dumny jest wtedy, gdy uperfumuje sobie futro, zaś największym powodem do wstydu jest dlań... zapach psiego szamponu) lub jak zachowuje się pies przyłapany na przestępstwie. Najciekawsze fragmenty dotyczyły znaczenia dźwięków wydawanych przez psa oraz komunikatów niewerbalnych - obserwacje poczynione przez autorkę w pewnością przydadzą się każdemu właścicielowi czworonoga:)

 

Wielką zaletą tego albumu jest nie tylko możliwość wpisania konkretnych informacji dotyczących naszego kudłatego faworyta, ale również coś w rodzaju testu wielokrotnego wyboru, systemu pytań i odpowiedzi z możliwością zaznaczenia kilku opcji dotyczących aktualnie poruszanego zagadnienia. Najbardziej rozbawił mnie temat "psie strategie", w którym odpowiedzi składały się z mnóstwa podpunktów uwzględniających cały repertuar psich zachowań doskonale znanych każdemu właścicielowi oraz sposobów, do jakich uciekają się nasi pupile, by przekonać człowieka do wyjścia na spacer, wyłudzić smakołyk lub sprowokować zabawę.

 

Album zawiera ponadto całe mnóstwo interesujących informacji i ciekawostek podanych w humorystycznej formie, które pomogą nam zrozumieć zachowanie psa i pozwolą lepiej go poznać (np. czy wiedzieliście, że drapanie wykładziny i tapet to prace przygotowawcze do remontu, a obślinianie mebli to nadawanie połysku i konserwacja?) - jego uczucia, emocje, przyzwyczajenia, komunikaty, mowę ciała, sympatie i antypatie. System rozbudowanych pytań i odpowiedzi, miejsce na dodatkowe wpisy dotyczące wizyt u weterynarza, odbytych kursów i szkoleń, zdobytych nagród to dodatkowe atuty tej publikacji. Jej zwieńczeniem są cytaty i przysłowia - oczywiście osadzone w tematyce albumu - które wprawiają w zamyślenie lub po prostu w dobry nastrój ("Szczęście to mały, ciepły szczeniaczek", "Liczy się nie to, jak duży jest bojowy pies, ale to, jak dużo bojowości jest w psie").

 

"Album przyjaciela" to fantastyczna propozycja dla każdego miłośnika i właściciela psa, która w humorystyczny, ciepły, ale i pouczający sposób pozwoli mu lepiej poznać własnego czworonoga i zrozumieć jego potrzeby, by mógł świadomie i mądrze odwdzięczyć się odpowiednim traktowaniem za jego bezinteresowną wierność i przywiązanie. To również wspaniała zabawa dla całej rodziny, znakomita propozycja dla tych, którzy dopiero przymierzają się do kupna psa, a także świetny pomysł na prezent. Serdecznie polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial