Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Avinion. Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Avinion. Tom 1 | Autor: A. C. Blake

Wybierz opinię:

Grażyna_a_czyta

  Lubicie historie o wampirach? Jeśli tak to mam dla Was coś ciekawego. „Avinion”, pierwszy tom serii autorstwa A.C. Blake to historia, w której krwiopijcy, elfy i tajemnicze hybrydy wiodą prym.

 

Grace była z pozoru zwyczajną nastolatką, której towarzyszą halucynacje. Nie zwyczajne mary, ale bohaterowie jej ulubionych książek co dzień towarzyszą jej w zwyczajnych ciemnościach. Jedna noc zmienia wszystko, gdy w jej domu pojawia się tajemniczy przybysz. Okazuje się, że Grace jest hybrydą, zrodzoną po to by być strażnikiem jednego z wampirów. Jej przyszłym podopiecznym okazuje się spadkobierca rodziny królewskiej, Jake. Jej życie zmienia się w jednej chwili i od teraz jest częścią nieznanego dotąd świata, ukrytego przed zwyczajnymi śmiertelnikami. Półroczny trening ma przygotować ją do nowej roli. To wszystko jest jednak dopiero wierzchołkiem góry lodowej i sama dziewczyna, jak i jej opiekunowie, nie wiedzą jakie siły w niej drzemią i z jakim niebezpieczeństwem przyjdzie się jej zmierzyć.

 

Książka jest naprawdę ciekawa i utrzymywana w mrocznym klimacie. Gdy po nią sięgnęłam spodziewałam się horroru co nasuwa sama, nieco przerażająca okładka. Choć zdarzały się momenty, gdy poczułam ukłucie strachu to jednak bardziej przypisałabym tę pozycję do fantastyki. Świat stworzony przez autorkę jest intrygujący. Choć niektóre wątki znałam z innych pozycji, to jednak całość, połączenie różnych motywów w sposób w jaki zostało to zrobione, wyszło ciekawie. Wampiry, elfy, demony i magia wprowadzały pełną tajemnic atmosferę. Zwroty akcji nie raz mnie zaskoczyły jak i to co powoli serwowały mi odkrywane sekrety – przeszłość magicznych ras, samej Grace.

 

Świetnym wątkiem były halucynacje Grace, czyli postacie, które sama znam z przeczytanych przez siebie (i główną bohaterkę) książek. Ich pojawienie często wywoływało u mnie uśmiech, bo ich zachowanie, rozmowy z panną Van Helsing, utrzymane były w żartobliwym klimacie - przekomarzania, na granicy kłótni. To wszystko w tajemnicy przed innymi osobami, co było zabawne zważając na to, że do spotkań często dochodziło, gdy dziewczyna była w towarzystwie. Jake natomiast jest nieco zarozumiały, ale biorąc pod uwagę jego pochodzenie nie miałam mu tego za złe.

 

Autorka ma przyjemny styl, a narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Postacie są ciekawie wykreowane i podobał mi się fakt, że poznajemy je stopniowo, a w trakcie lektury przechodzą swoistą przemianę. Zwłaszcza Grace, która dotąd spokojna i polubowna, staje się waleczna i ambitna. Do tego dochodzą jej tajemnicze moce, które stopniowo budzą się w niej do życia. Kim jest tak naprawdę dziewczyna?

 

Wątek zakazanego uczucia został dobrze wpleciony i byłam niezwykle ciekawa jak potoczy się znajomość Grace i Jake. Mężczyzna ma być przyszłym królem, na którym spoczywa obowiązek odpowiedniego ożenku i przejęcia władzy. Czy uczucie do dziewczyny może wpłynąć na jego przyszłe decyzje? Czy ona sama pozwoli sobie, aby kontrolę nad jej życiem przejęło zauroczenie, z góry skazane na porażkę?

 

Jedynym minusem w mojej ocenie jest powiązanie ze sobą angielskich czy to amerykańskich imion bohaterów z miejscem akcji – czyli bliżej nie określonym miejscem w Polsce. Zestawienie tego ze sobą w jednym wydaniu wyszło nieco karykaturalnie. Choć bohaterowie z taką charakterystyką w wydaniu Grażyna i Jacek byliby chyba gorszym pomysłem.

 

Podsumowując, to ciekawa książka, początkowo nieco mi się dłużyła, za sprawą wprowadzenia do świata bohaterów, z czasem jednak akcja nabiera rozpędu i już nie mogłam się od niej oderwać, pragnąc poznać jej zakończenie. Z przyjemnością sięgnę po ciąg dalszy. Więc jeśli lubicie historie o wampirach z przygodami i romansem w tle – to pozycja dla Was.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial