Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wielka Księga Okadzania

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielka Księga Okadzania | Autor: Anja SchmidtFranz X. J. Huber

Wybierz opinię:

Mirosława

 „Najbardziej tajemniczą, najbardziej ludzką rzeczą jest zapach.”

- Coco Chanel.

 

 Stosowanie roślin leczniczych i ich spalanie znane jest od tysiącleci, gdyż tego rodzaju terapie były stosowane w różnych kulturach podczas ceremonii i obrzędów, nie tylko przez szamanów, ale i kapłanów. Za naturalne środowisko kulturowe, gdzie kadzidła są powszechnie stosowane uważane są Indie, ale też były stosowane w starożytnym Egipcie, Grecji, Arabii Południowej, Rzymie i innych krajach starożytnego świata. Do dziś wykorzystuje się niezwykłe możliwości dymu pochodzącego z różnego rodzaju kadzideł, by oczyścić umysł, otoczenie i przyciągnąć pozytywne energie. Nie jest to nic niecodziennego, bo wystarczy na przykład pójść do świątyni, by wyczuć specyficzną woń kadzideł, bowiem podczas ceremonii religijnych są one wykorzystywane, by oczyścić ołtarz i jego otoczenie z negatywnych energii.

 

Kadzidła to jednak nie tylko magiczne moce, ale też zdrowotne siły. Zostało, na przykład udowodnione, że odpowiednio dobrane rośliny podczas spalania mogą pomóc w trudnościach z oddychaniem, ukojeniu bólu i mogą uspokajać, a więc działają też antystresowo. I właśnie te i inne możliwości przedstawiają nam autorzy publikacji „Wielka Księga Okadzania”

 

Franz Huber jest cenionym ekspertem z zakresu używania ziół leczniczych, okadzania i znajomości orientalnych kadzideł. Natomiast Anja Schmidt to niezależna redaktorka, autorka książek i copywriterka. Oboje włożyli ogromny wkład w propagowaniu okadzania i rozwoju świadomości. W swojej wspólnej książce przekazują praktyczną, skondensowaną wiedzę na temat stosowania kadzideł w codziennym życiu.

 

Przede wszystkim muszę napisać, że książka została bardzo ładnie wydana. Do pełni szczęścia brakuje jedynie bardziej trwałej okładki, gdyż publikacja jest dosyć obszerna, gdyż zawiera aż 360 stron. Treść została wydrukowana na białym papierze, który otrzymał kremowe tło, na którym ładnie prezentują się kolorowe zdjęcia oraz wyraźne czcionki. Całość sprawia estetyczne wrażenie, co zachęca do sięgnięcia po ten poradnik. Mnie zainteresował jego temat, gdyż lubię zapach kadzideł, mam swoje ulubione i byłam ciekawa, jakie możliwości odkryją przede mną autorzy. I się nie zawiodłam, gdyż poza zagadnieniami typowo teoretycznymi poznałam 80 receptur na różne okazje, jakie w życiu się zdarzają i cele, jakie chcielibyśmy osiągnąć.

 

Materiał został zgromadzony w sześciu częściach, z których dwa pierwsze zawierają informacje teoretyczne, a kolejne mają charakter praktyczny. Na początek uświadamiają nam jak ogromne znaczenie ma zmysł powonienia oraz podpowiadają, jakie kadzidła wybierać, które są szkodliwe, opisują jak są wytwarzane, ale też podają sposoby samodzielnego ich wykonania.

 

W kolejnych częściach przybliżają nam historię stosowania kadzideł, po czym doradzają jak stworzyć osobisty ołtarz i atmosferę do stosowania technik okadzania, jakie przybory zgromadzić, ale też podpowiadają, czym się kierować przy nabywaniu gotowych kadzidełek w sklepach, jakie rośliny, zioła i kadzidła zestawiać ze sobą, by osiągnąć pozytywne efekty. Najbardziej obszernymi i jednocześnie niezwykle interesującymi są dwie ostatnie części, w których autorzy przedstawiają przepisy i rytuały na każdą niemal okazję, a w szóstej części znajdziemy alfabetyczny spis substancji kadzidłowych, roślin i ziół do okadzania, wraz z ich opisami.

 

Wśród nich znajdziemy przepisy na typowo duchowe aspekty życia, na przykład na uspokojenie duszy, osiągnięcie jasności umysłu, koncentracji, czy wsparcie umysłu podczas medytacji, ale też na bardziej przyziemne cele, takie jak miłość, zdrowie, szczęście, czy dobrobyt.

 

„Wielka Księga Okadzania” to bardzo przydatny poradnik, który warto mieć na swojej półce, by w każdej chwili można było poszukać takiego zestawu zapachów, które w danym momencie są nam potrzebne. Dzięki przejrzystemu opracowaniu spisu treści, nie będzie to problemem i szybko znajdziemy to, co chcielibyśmy osiągnąć przy odpowiednim zestawie zapachów.

 

Zapach to jeden z ważniejszych naszych zmysłów, gdyż trudno jest nam wyobrazić sobie życie bez różnych aromatów. To on wskazuje nam, czy coś nam odpowiada czy nie. Jest naszym wskaźnikiem, za którym podążamy, bądź go unikamy, w zależności, czy dany zapach nam się dobrze kojarzy, czy też nie. Jedzenie, perfumy, kosmetyki, przedmioty, klimat miejsca, zapach emanujący od zwierząt, ludzi – wszystko wokół nas emanuje konkretnym zapachem. Zapach sprawia, że czujemy się w danym miejscy dobrze, albo źle, a odpowiednio dobrane rośliny i kadzidła mogą mieć dla nas same korzyści. Warto, zatem wiedzieć, jak je skomponować, byśmy czerpali z nich tylko dobre energie, a tego uczą nas autorzy „Wielkiej Księgi Okadzania”.

Tulliana

Imponujące kompendium wiedzy o właściwościach kadzideł

 

  Jeśli szukasz inspirującej i niezwykle przydatnej w życiu codziennym książki, zwracającej uwagę swoją przepiękną szatą graficzną, szczerze polecam ci ,,Wielką księgę okadzania”. Publikacja została wydana przez wydawnictwo Studio Astropsychologii, ale zawiera tak zróżnicowane treści, że uważam ją za książkę uniwersalną, która przyda się również tym nie bardzo interesującym się szeroko pojętą ezoteryką. ,,Wielka księga okadzania” to kompleksowy poradnik łączący w sobie wiedzę z zakresu naturoterapii z praktykami magicznymi i religijnymi.

 

Za wartość merytoryczną książki odpowiada autor – Franz X. J. Huber, od wielu lat zajmujący się ziołami leczniczymi i orientalnymi kadzidłami, ceniony znawca sztuki okadzania i tworzenia mieszanek przeznaczonych do medytacji oraz różnych rytuałów. Warto wspomnieć, że książkę przyjemnie i lekko się czyta, całość jest niezwykle przejrzysta i ułatwiająca czytelnikowi szybkie odnalezienie w książce tego, co nas szczególnie interesuje – o co szczególnie zadbała współautorka publikacji Anja Schmidt – redaktorka i copywritera, religioznawczyni, zajmująca się duchowością i rozwojem samoświadomości. Pragniesz nauczyć się skutecznego okadzania swojego domu? Interesujesz się aromaterapią? Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat mniej znanych roślin i przypraw stosowanych w sztuce kulinarnej, magii, praktykach religijnych na całym świecie? W takim razie koniecznie sięgnij po ten kompleksowy poradnik.

 

Jednym z największych atutów tej właśnie książki jest jej część praktyczna – to właśnie tutaj znajdziesz aż 80 sprawdzonych receptur na kadzidła, które można łatwo dopasować do swoich codziennych potrzeb terapeutycznych i magicznych. Okazuje się, że wiedza z zakresu sztuki okadzania jest bardzo przydatna w walce ze stresem, w oczyszczaniu się ze złych przyzwyczajeń. Dzięki tej książce można nauczyć się wykorzystywać się dym kadzidłowy do wzmacniania swojej intuicji, poprawy koncentracji, wzmocnienia swojej siły emocjonalnej oraz psychicznej.

 

Jak książka uczy korzystać z oczyszczającej mocy kadzideł?

 

Poradnik ,,Wielka księga okadzania” składa się z ciekawego wprowadzenia, sześciu części głównych, indeksu, źródeł i literatury przedmiotu, podziękowań, źródeł zaopatrzenia w kadzidła oraz spisu ilustracji. Pierwsza część książki zawiera bardzo intrygujące informacje
i praktyczne spostrzeżenia związane ze zmysłem naszego powonienia. Tutaj można przeczytać i dowiedzieć się np. na czym polega zapach wspomnień, jaki jest związek zmysłu węchu ze zmysłowością, albo co to takiego węchomózgowie. Kolejne części poradnika prezentują kadzidlaną historię ludzkości, omawiają podstawowe przybory do okadzania i wprowadzają nas w magiczny i pełen różnorodności świat kadzidełek. Moim zdaniem szczególnie wartościowa jest część poradnika zatytułowana ,,Przepisy i rytuały na każdą okazję”. Znajdziemy tutaj prosto opisane recepty na okadzanie zgodne z corocznymi świętami, albo wspomagające szczególne nasze intencje.

 

W tej części książki czytelnik ma okazję poznać przepisy na tworzenie np. kadzideł ochronnych, kadzideł ofiarnych, kadzideł oczyszczających, kadzideł odpuszczających albo tych wzmacniających magię miłosną. Również tutaj zainteresowani znajdą szereg cennych wskazówek np. jakie kadzidła są odpowiednie dla poszczególnych znaków zodiaku, czy też które wiążą się z poszczególnymi planetami i żywiołami. Oryginalnym i bardzo starannie przygotowanym rozdziałem książki jest ten zawierający wykaz substancji kadzidłowych takich jak choćby: aloes, ambra, anyż, cedr, dąb, drzewo gwajakowe, drzewo sandałowe itp.

 

,,Wielka księga okadzania” zawiera również wiele inspirujących cytatów i myśli motywacyjnych. Uważam, że książkę powinien mieć w swojej biblioteczce każdy, kto interesuje się rozwojem osobistym, aromaterapią, naturalnymi sposobami poprawy swojego dobrostanu psychicznego. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać niniejszą publikację, na pewno nieraz będę korzystać z mądrych wskazówek w niej zawartych.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial