Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłość Jest Magiczna

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość Jest Magiczna | Autor: Marie Jose Arel

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

  "Miłość jest magiczna" to książka z działaniami, która otwiera serca dzieci na cudowny świat emocji. Jednak nie tylko dzieci, bowiem nawet i dorosły może dzięki niej zastanowić się głębiej nad własnymi oraz nad dziecięcymi potrzebami, wśród których najważniejsza jest właśnie potrzeba miłość! I to o miłości jest ta książka – przewodnik, który poprowadzi czytelnika przez modlitwę, medytację, czy po prostu przez porady – jak czuć się dobrym człowiekiem, jak żyć w zgodzie ze sobą i być kompletnym i duchowo spełnionym.

 

Czasami wystarczy zaledwie kilka stron, aby zanurzyć się w magicznym świecie, który ukrywa się między okładkami książki. Ta, skierowana do młodych czytelników, ale równie inspirująca dla tych nieco starszych, dla rodziców czy opiekunów będzie zachęcać do działania! Dzięki przystępnej ale i wyjątkowej treści, pozwoli również na zatopienie się w świecie bezpiecznym i pełnym spokoju. Marie-Rosse Arel – autorka tej magicznej opowieści, podanej w formie refleksji, pytań i ćwiczeń - przywołując emocje i uczucia wskazuje drogę młodym ludziom.

 

Książka, jak wskazuje sam podtytuł jest przewodnikiem: „Przewodnik dla dzieci i rodziców po świecie osobistej duchowości”. Zwraca uwagę na to, co każdy w sobie nosi, a mianowicie na dobro wewnętrzne, takie, które jest w nas naturalnie pięknie. Zwraca uwagę także na coś, co pozwala czuć się kimś wyjątkowym w świecie pełnym ludzi i rzeczy – odkrywa bowiem indywidualną duchowość właśnie, zachęcając do dzielenia się sobą. Poczucie wewnętrznego ja jest gdzieś w nas, a autorka odnajduje je w sercu, to tam czujemy szczęście, smutek i ogólnie wszelkie emocje. Na tym też opiera wszystkie 10 działań, które mogą zmieniać świat i ludzi.

 

Książka nie tylko bawi i edukuje, ale przede wszystkim otwiera drzwi do świata, w którym dominują pozytywne emocje. Z podejściem pełnym wiary w człowieka i jego pozytywny rozwój, stara się przekazać te najważniejsze i najbardziej cenne prawdy, które znane są w świecie od lat… Poprzez różnorodne ćwiczenia, Marie-Rosse Arel zachęca dzieci do odkrywania własnych uczuć, ucząc, że miłość jest czymś więcej niż tylko słowami czy gestami. To subtelne przekazy, ukierunkowane na rozwijanie empatii i zrozumienia. Jednym z ciekawszych aspektów tej książki jest to, jak skupia się na pozytywnych emocjach i wzorcach- w przeciwieństwie do wielu innych publikacji, które często koncentrują się na problemach czy trudnościach. Autorka z niesamowitą delikatnością prowadzi dzieci przez historie, które wzruszają, ale jednocześnie uczą, że miłość to nie tylko coś, co otrzymujemy, ale również to, co dajemy. Dawanie jest często piękniejsze niż branie, dlatego wszelkie pomysły, które serwuje małym i starszym czytelników, okazują się naprawdę interesujące i godne uwagi. Wolontariat, pomoc innym, ale i szacunek do samego siebie, to tylko kilka tematów, które rozwija w swoim przewodniku.

 

Książka skupia się również na ważnym przesłaniu - słuchaniu serca. Dzieci są zachęcane do odkrywania własnych uczuć, do słuchania głosu wewnętrznego, który prowadzi do zrozumienia samego siebie. To nie tylko lekcja miłości do innych, ale również do samego siebie. Dodatkowo jest w niej miejsce na informacje o osobach, które zmieniały świat na lepsze, ale również wiele podpowiedzi, jak samemu działać, by nam wszystkim było lepiej i przyjemniej, by żyć w zgodzie ze sobą i z innymi.

 

Ilustracje, które towarzyszą tekstowi są również wyjątkowe, ponieważ są głównie czerwone, zapewne jest to kolor, który kojarzyć ma się czytelnikowi z sercem. Grafiki pełne detali, związane z tematem przewodnim, czyli z miłością, tworząc harmonijną całość z przekazem autorki gwarantują uśmiech!

 

Myślę, iż te 10 ciekawych działań sprawia, że naprawdę można nauczyć pięknie wyrażać Miłość do Świata.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial