Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Niewidzialna Dziewczyna

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Blue Jeans
 • Seria: Niewidzialna dziewczyna
 • Gatunek: Thriller
 • Liczba Stron: 528
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788373505117
 • Wydawca: Finebooks
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Niewidzialna Dziewczyna | Autor: Blue Jeans

Wybierz opinię:

O Książkach I Nie Tylko

  Twórczość Blue Jeansa jest mi bardzo bliska od kilku lat. Pamiętam, jak jeszcze w gimnazjum namiętnie zaczytywałam się w jego cyklu pt.: Piosenki dla Pauli – wszystkie książki czytałam po dwa razy i planuję ich reread. Kiedy więc w moje oko wpadły kolejne powieści tego autora, z góry już wiedziałam, że muszę je poznać. Tak oto w moich rękach odnalazła się Niewidzialna dziewczyna, która z założenia miała być thrillerem młodzieżowym. Czy tak rzeczywiście wyszło? O tym w tej recenzji.

 

Nikt nie zauważał Aurory Rios. Dziewczyna stale czuła się oceniana, choć w rzeczywistości nikt nie zwracał na nią większej uwagi. Przeszłość sprawiła, że odsunęła się ona od swoich rówieśników i zaczęła prowadzić życie samotniczki. Pewnego dnia Aurora po prostu znika, a jej matka wszczyna poszukiwania. Następnego ranka nastolatka zostaje odnaleziona, ale... jest martwa. Kto chciał pozbyć się tej samotnej i dość dziwnej dziewczyny? Julia była jej koleżanką z klasy, a teraz sprawą zajmuje się jej ojciec. Julia za wszelką cenę chce mu pomóc, więc próbuje rozwiązać tę zagadkę. Czy zdoła odkryć, kto stoi za tym brutalnym czynem?

 

Już pierwsze strony powieści pokazały mi jasno, w jakim kierunku będzie zmierzać cała ta historia. Nie oznacza to oczywiście, że jest ona przewidywalna – bo co to, to nie. Thriller młodzieżowy, jakiego się tutaj spodziewałam, okazał się tego typu thrillerem, w którym nie brakuje takiej odrobinę dusznej atmosfery lokalnej społeczności, gdzie każdy każdego zna i żadna tajemnica nie będzie w stanie się utrzymać dłużej. Przyznać muszę, że ten aspekt powieści spodobał mi się chyba najbardziej.

 

Główną bohaterką powieści bez wątpienia jest Julia – dziewczyna obdarzona niezwykłą intuicją i umiejętnością logicznego myślenia, świetnie sprawdzającego się w sprawach typowo detektywistycznych. Bardzo się polubiłam z tą bohaterką i uważam ją za świetnie wykreowaną postać. Julia to ten typ bohaterki, który nie każdemu może przypaść do gustu (a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie), ponieważ z jednej strony sprawia wrażenie bardzo ogarniętej i rozumiejącej wiele rzeczy, ale z drugiej strony momentami ma za dużą potrzebę rozwiązania zagadki i zbawienia całego świata, a przynajmniej tego małego skrawka, w którym doszło do tej strasznej zbrodni. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, ale wiem, że nie wszyscy są w stanie zaakceptować tego typu postępowanie.

 

Fabuła powieści opiera na zbrodni dokonanej na tytułowej niewidzialnej dziewczynie. Kto mógł dopuścić się takiego strasznego czynu i przede wszystkim: dlaczego? W tych krótkich fragmentach, w których pojawiała się Aurora, dała się ona poznać jako nastolatka, która wyjątkowo nie cierpi ludzi (z powodów całkiem zrozumiałych), ale i taka, która często przeinacza i demonizuje wręcz intencje innych. Oprócz tego, w książce roi się od zagadek, które mogą naprawdę, potocznie mówiąc “rozwalić mózg”, ale jednocześnie sprawiają, że w głowie miałam tylko myśl pod tytułem: jak autor na to wpadł? To chyba dobry znak.

 

Blue Jeans ma bardzo dobre pióro, choć mam wrażenie, że przy tym tytule widać znaczny progres w jego umiejętnościach kreacji postaci i tworzenia wciągającej fabuły. Czy jeśli napiszę, że jestem zachwycona, to ktoś będzie zdziwiony? Nie? No to właśnie utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że ten autor, którego twórczość tak bardzo pokochałam w latach swojej młodości, zyskał moją miłość u mnie, jako dorosłej. Czy może być coś lepszego?

 

Niewidzialna dziewczyna to świetna powieść, która wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i czyta się ja ekspresowo (to akurat zasługa krótkich rozdziałów, których sama osobiście jestem fanką). Jeśli polubiliście z twórczością przykładowo Maureen Johnson, to i ta książka Was zachwyci. Szkoła, tajemnicza śmierć, ta jedna cicha nastolatka, o której nikt nic nie wiedział — świetny klimat, świetna historia i zakończenie, które naprawdę zaskakuje.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial