Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Stłuszczenie Wątroby - Naturalne Terapie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Stłuszczenie Wątroby - Naturalne Terapie | Autor: Jörn Klasen

Wybierz opinię:

Tulliana

Przewodnik dla każdego, kto chce wzmocnić swoją wątrobę i smacznie gotować

Odkąd pamiętam miałam słabość do książek kulinarnych, a w ostatnich latach dołączyło do tego jeszcze zainteresowanie naturoterapią i szeroko pojętą psychodietetyką. Właśnie dlatego z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po poradnik dra medycyny Jörna Klasena pt. ,,Stłuszczenie wątroby - naturalne terapie”. Książka bardzo przypadła mi do gustu i jestem zdania, że powinna zainteresować ona każdego, komu zależy na zdrowym odżywianiu, kto pragnie kompleksowo zadbać o zdrowie swojej rodziny. Autorem omawianej książki jest specjalista chorób wewnętrznych (zajmujący się przede wszystkim problemami z żołądkiem, jelitami i wątroby), entuzjasta medycyny żywieniowej oraz uznany lekarz medycyny antropozoficznej i naturopatii. Celem recenzowanego tutaj, bardzo wartościowego merytorycznie poradnika jest uzmysłowienie czytelnikowi, skąd się biorą choroby wątroby oraz jak w naturalny sposób można sobie poradzić z jej stłuszczeniem. Doktor Klasen obala wiele mitów związanych z chorobami wątroby – na czele z tym wedle którego, do stłuszczenia wątroby ma prowadzić tylko i wyłącznie nadwaga oraz nadużywanie alkoholu.

 

Autor książki odwołując się do wielu przykładów ze swej praktyki lekarskiej, zwraca uwagę, że stłuszczenie wątroby coraz częściej dotyczy również osób szczupłych, nie spożywających alkoholu, a nawet małych dzieci. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego wątroba jest nazywana naszym super organem i co jeść, a czego lepiej unikać, by cieszyć się zdrową wątrobą, serdecznie zachęcam was do wnikliwej lektury tej właśnie publikacji. Recenzowana tutaj książka jest napisana przystępnym językiem, zawiera wiele cennych porad żywieniowych, których stosowanie pozwoli ograniczyć ryzyko stłuszczenia wątroby oraz uchronić się przed wieloma groźnymi chorobami na czele z marskością wątroby czy nowotworami.

 

Książka doktora Klasena to pięknie wydany i starannie skomponowany przewodnik zawierający kompleksowy program przeciw stłuszczeniu wątroby. Dzięki tej książce lepiej zrozumiecie zasady funkcjonowania wątroby oraz jej pracę na różnych etapach ludzkiego życia, uzmysłowicie sobie, że stłuszczenie wątroby to w istocie jedna z najbardziej bagatelizowanych a groźnych chorób cywilizacyjnych. Misją autora książki było przekazanie czytelnikom, że wątroba to narząd o cudownych właściwościach, ale powinniśmy szczególnie o nią dbać. Najciekawszą częścią książki jest ta zaczynająca się od stwierdzenia, że odpowiednie odżywianie to najlepsze lekarstwo i warto podjąć zaplanowane działania mające poprawić funkcjonowanie naszej wątroby. Poradnik doktora Klasena zawiera aż 60 przepisów na zdrowe dania przyjazne wątrobie, które zapobiegają jej stłuszczaniu. Z pomocą tej książki nauczycie się robić idealne dla zdrowia wątroby śniadania, dania główne, małe przekąski. Przy przepisach zamieszczone są również praktyczne ikonki – wskazujące np. które dania są wegańskie, które wegeteriańskie. Przepisy zawierają również wskazówki dla tych, którym zależy na daniach o niskiej zawartości węglowodanów, przeciwzapalnych, albo bogatych w tzw. substancje gorzkie.

 

Jak smakuje nektarynkowe musli do picia z maślanką? Na czym polega idea postu kalorycznego? Z czym warto połączyć naleśniki orkiszowe? Jak smakuje zapiekany bakłażan z mangoldem i skyrem? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie w niniejszej książce. Cennym uzupełnieniem tej publikacji są praktyczne listy produktów zalecanych i tych, których lepiej unikać, prosty test oceniający zagrożenie stłuszczeniem wątroby oraz propozycje 800-kalorycznego postu dla osób ze stłuszczeniem wątroby. Wartościowe treści tego poradnika dopełniają prosto sformułowane zalecenia dotyczące aktywności fizycznej i walki ze stresem. Zachęcam do sięgnięcia po recenzowaną tutaj książkę. To przyjemne w lekturze kompendium wiedzy teoretycznej na temat budowy i funkcjonowania wątroby oraz nietuzinkowa książka kucharska zawierająca 60 prostych przepisów na dania skutecznie regenerujące i oczyszczające wątrobę.

Edymon

  W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia nabiera nieubłaganego tempa, troska o nasze zdrowie staje się niezwykle istotna. Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi boryka się współczesne społeczeństwo, jest epidemia stłuszczenia wątroby, będąca wynikiem nieprawidłowego trybu życia oraz nieodpowiedniej diety. Dlatego też niezmiernie istotne jest, abyśmy zrozumieli, jakie są podstawy właściwego odżywiania, by zapewnić naszemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze oraz chronić go przed szkodliwymi wpływami.

 

W tym kontekście, książka "Stłuszczenie wątroby naturalne terapie" Dr med. Jorna Klasena stanowi wyjątkowe kompendium wiedzy, które nie tylko inspiruje do podejmowania zdrowych nawyków żywieniowych, lecz także rzuca światło na kluczowe aspekty związane z tym problemem. Autor, znany specjalista w dzianinie chorób wewnętrznych i bestsellerów poświęconych medycynie żywieniowej, kieruje naszym spojrzeniem na istotne kwestie, związane zarówno z prewencją, jak i leczeniem tego schorzenia. Przy pomocy jasnych i przystępnych porad, czytelnik zdobędzie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne wskazówki, które pozwolą mu wprowadzić pozytywne zmiany w codziennej diecie.

 

Autor z niezwykłą precyzją i pasją ukierunkowuje m.in. nasze spojrzenie na wątrobę jako centralny narząd metabolizmu. Wnikliwie analizuje jego rolę, jaką pełni ten niezwykle istotny organ w procesach metabolicznych, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Poprzez klarowne wyjaśnienia i fascynujące przykłady, oddaje głos wątrobie jako kluczowemu graczowi w utrzymaniu równowagi w organizmie.Niezwykłe jest także podejście tego specjalisty do wątroby jako organu życia, czy też jako organu woli. Podkreślającjednocześnie to, że troska o wątrobę to jednocześnie wyraz troski o siebie i własne dobre samopoczucie.

 

W kolejnych rozdziałach książki znajdziemy też niezwykle rzetelne omawia różnorodnych metod diagnozy stłuszczenia wątroby.Konkretne przypadki pacjentów, typowe symptomy, a także inne choroby wątroby i masę ciekawostek dotyczących tego cudownego narządu.

 

W książce tejdr Klasen kładzie ogromny nacisk na odżywianie jako lekarstwo. Przekonuje nas, że właściwe podejście do diety może być kluczowym czynnikiem wspierającym zdrowie naszej wątroby oraz całego organizmu. Poprzez konkretną wiedzę na temat składników odżywczych i ich roli w procesach metabolicznych, czytelnik zyskuje narzędzia do świadomego kształtowania swojego jadłospisu w sposób korzystny dla całego organizmu. Oferuje szybkie i konkretne kroki związane ze zmianą diety.W rozdziale poświęconym zaś wskazówkom co do najlepszej żywności działającej kojąco na wątrobę, autor prezentuje konkretne produkty oraz grupy składników, które mogą przynieść ulgę temu istotnemu narządowi. Dzięki praktycznym poradom i przepisom, czytelnik odkryje równocześnie bogactwo smaków, które będą wspierały nasze zdrowie.

 

Nieocenionym dodatkiem do książki jest test pozwalający na sprawdzenie stanu własnej wątroby. To praktyczne narzędzie umożliwia czytelnikowi samodzielne ocenienie kondycji tego istotnego narządu, co może stanowić cenny punkt wyjścia do podejmowania działań naprawczych.

 

Dodatkowym zaś atutem publikacji staje się seria kolorowych zdjęćprzypięta do każdego przepisu, co jest niezwykle praktycznym i inspirującym rozwiązaniem. Dzięki temu czytelnik nie tylko zyskuje konkretny przepis, ale ma również szansę zobaczyć, jak powinien wyglądać efekt końcowy. To wspaniały sposób na zachęcenie do eksperymentowania w kuchni oraz na przekonanie, że zdrowe odżywianie może być równie smaczne, co atrakcyjne dla oka.

 

A co najciekawsze, to fakt, że owa publikacja wcale nie jest skierowana tylko do osób z już borykającym się problemem. Wiedza, którą epatuje pozwoli dużej grupie wręcz uniknąć tej przypadłości. To naprawdę fascynującej publikacji, która w sposób holistyczny podejmuje temat zdrowego odżywiania oraz stłuszczenia wątroby, oferując czytelnikowi nieocenioną dawkę wiedzy i inspiracji do dbania o swoje zdrowie w sposób odpowiedzialny i przemyślany.

Aneta Sawicka

  Kiedy mówimy o stłuszczeniu wątroby zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest nadmiar spożywania alkoholu. Jednak czy tylko alkohol jest szkodliwy dla wątroby? Jakie inne czynniki mogą sprawić, że wątroba zacznie chorować? I co najważniejsze- jak dbać o ten niezwykle ważny dla organizmu narząd? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce "Stłuszczenie wątroby. Naturalne terapie.". Autorem książki jest dr med. Jӧrn Klasen- specjalista chorób wewnętrznych, medycyny żywieniowej oraz lekarz medycyny antropofizycznej i naturopatii. Człowiek doświadczony i mający ogromną wiedzę na temat ludzkiego organizmu i zdrowego odżywiania.

 

W swojej książce autor dzieli się z czytelnikami swoim programem przeciwko stłuszczeniu wątroby. Jednak zanim zdradzi nam sekrety dbania o ten niezwykle ważny narząd, zapoznaje nas z tym jak w ogóle funkcjonuje ludzka wątroba. Dowiemy się tutaj między innymi tego w jaki sposób wątroba jest zbudowana oraz jakie pełni funkcje w organizmie. Poznamy jej działanie, zadania oraz niezwykłe cechy, które posiada m.in. zdolność do regeneracji. W kolejnej części autor zapoznaje nas z problemem stłuszczenia wątroby, które jest bagatelizowaną chorobą cywilizacyjną dotyczącą coraz większej ilości osób. Przyczyny tego schorzenia są bardzo różnorodne, od nadmiernego spożywania alkoholu, poprzez nieodpowiednią dietę, nadwagę oraz brak aktywności fizycznej. Czytając książkę dowiemy się w jaki sposób przebiega stłuszczenie wątroby, jakie są jego etapy i w jaki sposób jest diagnozowane. Dzięki krótkiemu testowi będziemy mogli sprawdzić w jakim stopniu grozi nam ta choroba, co oczywiście nie stanowi diagnozy, ale może być impulsem do tego, by zainteresować się swoim zdrowiem. Przy okazji autor zapoznaje również czytelnika z innymi chorobami wątroby. Po tej części bardziej teoretycznej nadchodzi czas na praktyczną wiedzę, którą możemy zastosować w naszym życiu. Są to przede wszystkim informacje na temat tego jakich potraw lepiej unikać i po jakie warto sięgać na co dzień. Autor zachęca czytelników do zmiany nawyków żywieniowych, ograniczenia alkoholu oraz do tego, by podejmować aktywność fizyczną, więcej ćwiczyć i spacerować na świeżym powietrzu. Poznamy tu również zioła, które korzystnie wpływają na wątrobę i które możemy pić zamiast zwyczajnej kawy czy herbaty.

 

Ponieważ najlepszym co możemy zrobić dla swojej wątroby jest odpowiednia dieta, dr Klasen proponuje nam w książce zbiór kilkudziesięciu przepisów na zdrowe i smaczne dania, które korzystnie wpływają na zdrowie wątroby. Wśród opisanych dań znajdziemy propozycje na śniadanie, pomysły na dania główne oraz propozycje drobnych przekąsek, które idealnie sprawdzą się jako lekkie kolacje czy drugie śniadania. W przepisach znajdują się zarówno potrawy wegetariańskie, jak i pomysły na dania z mięsem, czy z rybami. Co ważne przepisy te w większości to proste w wykonaniu potrawy, które nie wymagają skomplikowanych przygotowań.

 

Książka przygotowana została bardzo starannie. Liczne fotografie uprzyjemniają lekturę, a przepisy na smaczne dania zachęcają do tego, by zmienić swoje nawyki żywieniowe i spróbować nowych, zdrowszych potraw. Czytając zdobędziemy wiedzę na temat ważnego dla organizmu narządu, dowiemy się jak zadbać o naszą wątrobę i uniknąć problemów zdrowotnych. Ten poradnik to inspiracja do tego, by większą uwagę przywiązywać do naszego zdrowia. To również zachęta do poprawy jakości życia oraz pomoc dla osób, które borykają się z problemami dotyczącymi wątroby. Wartościowy poradnik, dzięki któremu mamy okazję zdobyć wiele cennych dla zdrowia informacji.

 

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial