Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sztuka Słuchania

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sztuka Słuchania | Autor: Paul DonoghueMary Siegel

Wybierz opinię:

Małgorzata Pac

  Każdy z nas pragnie być wysłuchany, zrozumiany, doceniony. Niemniej jednak wielu z nas zapomina o tym, że prawdziwa komunikacja wymaga nie tylko mówienia, ale przede wszystkim umiejętności słuchania, która wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych.

 

W książce „Sztuka słuchania.”, Paul Donoghue i Mary Siegel podejmują próbę odpowiedzi na ponadczasowe pytanie, dlaczego tak wiele osób w dzisiejszym świecie, pełnym gwaru i nieustannego przepływu informacji, ma trudności z prawdziwym, głębokim słuchaniem drugiego człowieka.

 

Książka nie jest typowym poradnikiem, który skupia się na prostych radach i wskazówkach, które można znaleźć w social mediac. To raczej głębokie studium ludzkiej komunikacji, które poprzez liczne historie i przykłady ukazuje nam, jak wiele możemy stracić, ignorując czyjeś słowa lub nie próbując zrozumieć intencji stojących za nimi. Autorzy, z imponującą wnikliwością i empatią, przedstawiają problemy, z jakimi borykają się ludzie w różnych relacjach — partnerskich, rodzinnych, zawodowych, ukazując, jak brak umiejętności słuchania może prowadzić do nieporozumień, konfliktów i niezadowolenia.

 

Centralnym punktem książki jest przekonanie, że prawdziwe słuchanie to nie tylko odbieranie dźwięków, ale przede wszystkim zdolność do głębokiego, empatycznego zrozumienia drugiej osoby. Donoghue i Siegel uczą nas, jak odróżnić prawdziwe słuchanie od powierzchownego, jak przełamać bariery komunikacyjne oraz jak kształtować relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

 

Jednym z najważniejszych atutów tej książki jest jej praktyczny charakter. Autorzy dostarczają konkretne narzędzia i techniki, które pomogą czytelnikowi stać się lepszym słuchaczem. Poprzez ćwiczenia, analizy i refleksje nad własnym zachowaniem, jesteśmy zachęcani do aktywnego uczestnictwa w procesie nauki. Inspirujący charakter tej książki wynika również z pasji i zaangażowania, jakie autorzy wkładają w jej treść. Czuć, że dla nich słuchanie to nie tylko umiejętność, ale prawdziwa sztuka, mająca moc przekształcania relacji, budowania zaufania i głębszego zrozumienia drugiego człowieka.

 

Co więcej, „Sztuka słuchania” nie skupia się wyłącznie na jednostkowych relacjach, ale także na tym, jak umiejętność słuchania może wpłynąć na społeczeństwo jako całość. W czasach dezinformacji fake newsów i podziałów umiejętność prawdziwego słuchania i komunikowania się z innymi jest kluczem do budowania zdrowszych, bardziej zintegrowanych wspólnot.

 

Podsumowując „Sztuka słuchania” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pragnie wzbogacić swoje relacje, zrozumieć innych i być zrozumianym. To nie tylko poradnik dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne, ale przede wszystkim głęboka analiza tego, co sprawia, że jesteśmy ludźmi. Donoghue i Siegel prowadzą czytelnika przez różne aspekty komunikacji, od prostych, codziennych rozmów, po głębokie, duchowe rozmowy z samym sobą. Podkreślają przy tym, że prawdziwa umiejętność słuchania nie polega na biernym przyjmowaniu informacji, ale na aktywnym i empatycznym uczestniczeniu w rozmowie. To rodzaj taktu, dzięki któremu możemy dostrzec nie tylko to, co jest mówione, ale także to, co jest milczeniem, gestem, czy emocją.

 

Odkrycie prawdziwej magii słuchania pozwala nam na głębsze poznawanie własnych myśli, uczuć, pragnień. To droga do pełniejszej samoświadomości, do głębszego zrozumienia siebie i otaczającego nas świata. „Sztuka słuchania” to nie tylko książka o komunikacji. To podręcznik do życia, który powinien znaleźć się na półce każdego, kto pragnie żyć w pełni, zrozumieć innych i być zrozumianym. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial