Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Praktyczny Poradnik Dla Wysoko Wrażliwych

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:


Podziel się!

Praktyczny Poradnik Dla Wysoko Wrażliwych | Autor: Beata Mąkolska

Wybierz opinię:

Tulliana

  Nie bardzo wiedziałam, czego mogę spodziewać się po książce Beaty Mąkolskiej, ale bardzo zaintrygował mnie jej opis oraz podtytuł sugerujący, że pomaga ona ,,radzić sobie na co dzień z pozytywnymi i negatywnymi emocjami, podnosząc poczucie własnej wartości i zwiększając pewność siebie”. Zanim przejdę do krótkiego zrecenzowania niniejszej publikacji, warto najpierw wspomnieć, kim jest jej autorka. Otóż Beata Mąkolska wydaje się być bardzo intrygującą i uzdolnioną w wielu dziedzinach specjalistką od rozwoju duchowego, zarządzania emocjami i szeroko pojętego rozwoju osobistego.

 

Autorka prezentowanej tutaj książki to doświadczona Mistrzyni Reiki, uzdrowicielka energetyczna, na co dzień pracująca z oddechem, praktykująca medytację i wzmacnianie poczucia własnej wartości. ,,Praktyczny poradnik dla wysoko wrażliwych” to ciekawie skomponowane kompendium wiedzy dzięki któremu można nauczyć się myśleć konstruktywnie, podnosić poziom swojej energii, uwalniać trudne emocje, zrozumieć, co to właściwie znaczy być asertywnym.

 

Książka B. Mąkolskiej to przyjemny w lekturze i nader przekonujący przewodnik ułatwiający podejmowanie trafnych decyzji, wyznaczanie celów w oparciu o własne wartości. Publikacja obala wiele mitów dotyczących osób wysoko wrażliwych i uświadamia społecznie, że nie warto się wstydzić swojej wrażliwości, ale warto czerpać z niej siłę do pokonywania kolejnych wyzwań. Z pomocą tej książki dowiesz się między innymi: kim jest człowiek wysoko wrażliwy, introwertyk; poznasz swój temperament; nauczysz się panować nad swoją energią i zdasz sobie sprawę, co najbardziej odbiera ci energię. Moim zdaniem szczególnie wartościowe i godne polecenia innym są te rozdziały książki, które poświęcone są zagadnieniu asertywności, wyjaśniają, jak funkcjonują na co dzień ludzie zaliczani do wysoko wrażliwych.

 

Poradnik Mąkolskiej to nader udane połączenie treści teoretycznych z szeregiem praktycznych wskazówek, jak żyć szczęśliwie, będąc osobą wysoko wrażliwą. Publikacja zawiera wiele ciekawych narzędzi i przykładów pokazujących, jak eliminować stany lękowe, jak żyć w zgodzie z samym sobą i mieć dobre relacje z szeroko rozumianym otoczeniem. Od dawien dawna interesuję się ludźmi wysoko wrażliwymi i psychologicznymi publikacjami na ich temat, ale muszę przyznać, że poradnik Beaty Mąkolskiej bardzo, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i zmotywował do pracy nad sobą. Co najbardziej przypadło mi do gustu w tym poradniku? Lekki, bezpretensjonalny styl pisania, otwartość autorki na potrzeby drugiego człowieka oraz dystans wobec samej siebie. Od wielu już lat interesuję się również szeroko pojętą twórczością i kreatywnością, dlatego bardzo zainteresował mnie podrozdział zatytułowany: ,,Drugie imię wysokiej wrażliwości – kreacja i szeroko pojęta twórczość”. Autorka podając wiele trafnych argumentów, przekonuje w nim, że naszą kreatywność często ograniczają nieuzasadnione lęki przed zmianą, fałszywa skromność, obawa przed tym, jak nasze dzieła i twórcze projekty przyjmą inni. Żeby korzystać w pełni ze swojej wrażliwości, warto nikogo nie oceniać, życzliwie podchodzić do każdego nowego wyzwania. Aby łatwiej było nam osiągnąć ten cel, warto znaleźć w otoczeniu kogoś zaufanego, kto stale będzie wspierał, rozumiał nasze rozterki, doceniał prawdziwą wartość, ale też miał odwagę wskazać nasze błędy i niedociągnięcia.

 

Poradnik Beaty Mąkolskiej uzmysławia czytelnikowi, że praca nad rozwojem człowieka wysoko wrażliwego to złożony i wymagający proces, ale może okazać się wspaniałą przygodą i niepowtarzalną okazją do poznania pełni swoich twórczych możliwości. Książkę polecam szczególnie rodzinom i partnerom osób wysoko wrażliwych – dzięki niej z pewnością łatwiej będzie zrozumieć ich potrzeby, marzenia i codzienne wyzwania. Poradnik powinien zainteresować też pedagogów, wychowawców, psychologów, trenerów umiejętności społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Małgorzata Pac

  W dzisiejszym świecie, gdzie presja społeczna, tempo życia oraz nadmiar bodźców sensorycznych osiąga bezprecedensowe poziomy, wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie radzić sobie z własnym wnętrzem. „Praktyczny poradnik dla wysoko wrażliwych” Beaty Mąkolskiej jest odpowiedzią na wiele kwestii, które dręczą osoby wysoko wrażliwa.

 

Jaka była moja pierwsza myśl po przeczytaniu książki? Autorka z ogromną precyzją oraz empatią oddaje stan bycia osobą wysoko wrażliwą (WWO). Dla wielu to termin nieznany, jednak jeśli czujesz, że otaczająca rzeczywistość przytłacza cię, a emocje są bardziej intensywne niż u większości ludzi – to prawdopodobnie jesteś WWO. Mąkolska nie tylko trafnie wyjaśnia problem, ale także dostarcza konkretne narzędzia do zarządzania emocjami oraz walki z lękiem i negatywnymi myślami.

 

Kluczowym atutem książki jest jej praktyczność. Mąkolska nie ogranicza się do teorii, ale dostarcza konkretne ćwiczenia oraz techniki, które pomagają w odzyskaniu równowagi emocjonalnej. Szczególnie intrygujące jest podejście holistyczne proponowane przez autorkę, które nie koncentruje się jedynie na aspektach mentalnych czy emocjonalnych. Znaczący nacisk kładzie na samorozwój, bazujący na intuicji. Dzięki temu czytelnik zyskuje głębsze spojrzenie na siebie i swoje potrzeby.

 

Beata Mąkolska w wyjątkowy sposób podkreśla znaczenie samoakceptacji. W świecie, w którym często mierzymy się z presją, by być idealnymi, nauka akceptacji własnych wad i mocnych stron jest niezwykle cenna. Autorka zwraca uwagę, że każdy z nas jest inny i własną wrażliwość można przekuć w siłę, a nie traktować jako słabość.

 

Książka Beaty Mąkolskiej wykracza poza typowe rady dotyczące radzenia sobie z wewnętrznymi emocjami i uczuciami, rozszerzając swoje spektrum na aspekt relacji międzyludzkich. Współczesne społeczeństwo często bazuje na szybkich, powierzchownych interakcjach, które dla osób o wysokiej wrażliwości mogą być szczególnie trudne do przeżywania. Autorka podaje konkretne techniki i narzędzia, które pomagają w nawigacji przez skomplikowany świat międzyludzkich interakcji.

 

Ważnym zagadnieniem, na które Mąkolska zwraca uwagę, jest radzenie sobie z komentarzami innych. Dla osób wysoko wrażliwych nawet niezamierzone słowa mogą być źródłem głębokiego bólu. Autorka dostarcza czytelnikowi technik filtracji informacji oraz sposobów na zdrowe przetwarzanie krytyki, ucząc jednocześnie, jak odróżniać konstruktywne uwagi od tych, które mają na celu zranienie.

 

Kolejnym istotnym elementem jest wzmocnienie relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Mąkolska podkreśla, że autentyczne, głębokie relacje opierają się na zaufaniu i empatii. Wskazuje, jak ważne jest aktywne słuchanie drugiej osoby, zadawanie pytań oraz bycie obecnym w danym momencie. Dzięki temu relacje stają się bardziej satysfakcjonujące i odporne na różnego rodzaju konflikty.

 

Osoby wysoko wrażliwe często odczuwają, że ich relacje są źródłem stresu. Może to wynikać z obawy przed odrzuceniem, niezrozumieniem czy też nadmiernym zaangażowaniem emocjonalnym.

 

„Praktyczny poradnik dla wysoko wrażliwych” jest doskonałym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć siebie oraz swoje emocje. Beata Mąkolska z wyczuciem i troską prowadzi czytelnika przez labirynt wewnętrznych uczuć, dostarczając narzędzi do skutecznego radzenia sobie w codzienności. To lektura, która inspiruje do samoakceptacji, rozwoju osobistego oraz budowania głębszych relacji z otoczeniem. Poradnik umożliwia lepsze zrozumienie tego, co kieruje osobami wysoko wrażliwymi, pozwala na wykazanie się większą empatią, co z kolei prowadzi do wzmocnienia więzi międzyludzkich. Warto pamiętać, że każdy z nas może doświadczyć momentów, kiedy czuje się bardziej wrażliwy czy podatny na bodźce.

 

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Sztukater.

Joanna Kietlińka

  W dzisiejszym dynamicznym świecie, pełnym bodźców i hałasu, odnalezienie równowagi emocjonalnej staje się wyzwaniem. Problem mają szczególnie osoby wysoko wrażliwe, które cierpią często z powodu swojej wrażliwości . Beata Mąkolska w swoim poradniku zatytułowanym "Praktyczny poradnik dla Wysoko Wrażliwych” stworzyła pewnego rodzaju przewodnik, który nie tylko otwiera drzwi do zrozumienia siebie, ale również oferuje konkretne narzędzia radzenia sobie z emocjami na co dzień. Książka wydana została w Wydawnictwie Studio Astropsychologii. Jest ona nie tylko poradnikiem, ale prawdziwym kompendium wiedzy o życiu wysoko wrażliwych osób. Mąkolska nie tylko analizuje temperament i energetykę, ale także skupia się na praktycznych aspektach życia codziennego osób, które często myślą, że „cierpią” na wysoką wrażliwość. W poradniku autorka stara się więc w pewnym sensie wskazać czytelnikowi, jak wykorzystać swoją wysoką wrażliwość pozytywnie, ale również jak uspokoić siebie i zaakceptować to, co zostało nam w pewnym sensie podarowane. Jednym z głównych atutów poradnika jest sposób, w jaki autorka podchodzi do pozytywnych i negatywnych emocji.

 

Kluczowym tematem poruszanym w książce jest budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie, a także odnajdywanie spokoju w świecie pełnym różnych bodźców. Beata Mąkolska, która jest doradczynią duchową, Mistrzynią Reiki, ale i uzdrowicielką, jak podaje nota biograficzna na tylnej okładce, nie tylko identyfikuje wyzwania związane z byciem wysoko wrażliwym, ale również oferuje praktyczne wskazówki, jak kultywować pozytywne myśli i umiejętność asertywnego wyrażania swoich potrzeb.

 

Wprowadzenie do astropsychologii dodaje książce pewnego wymiaru, a jednak skorzystać z niej może każdy, kto rzeczywiście potrzebuje wiedzy na temat wysokiej wrażliwości. Autorka delikatnie bierze pod lupę wpływ energii na człowieka, co stanowi fascynującą perspektywę dla osób zainteresowanych duchowym rozwojem. Ale pomocne wskazówki dotyczące minimalizmu, bycia asertywnym czy podejmowania decyzji, które odnajdziemy w poradniku "Praktyczny poradnik dla Wysoko Wrażliwych” stają się przydatnymi narzędziami do zastosowania w codziennym życiu. Beata Mąkolska zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do teorii. Zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu np. do otwarcia się na energię zwierząt – kota czy psa – by uspokoić siebie, ale również poczuć energię zwierząt i ich zbawienny wpływ na psychikę człowieka.

 

Okazuje się, iż "Praktyczny poradnik dla Wysoko Wrażliwych”" to nie tylko tytułowy „poradnik”, jak nazwała go autorka, ale dla wielu będzie to również inspirująca podróż do wnętrza samego siebie. Beata Mąkolska udowadnia, że bycie wysoko wrażliwym to dar, który można pielęgnować i wykorzystywać, tworząc pełniejsze, bardziej satysfakcjonujące życie. To lektura nie tylko dla tych, którzy chcą zrozumieć siebie lepiej, ale także dla tych, którzy pragną lepiej zrozumieć i akceptować innych. Autorka nie unika w nim trudnych i niewygodnych tematów, w tym wpływu mediów społecznościowych na psychikę. Podpowiada w swojej książce – poradniku bowiem, jak omijać niepotrzebne informacje, czy narzucające się zewsząd obrazy, których jesteśmy często niechcący adresatami i często czytelnikowi to dopiero uświadamia… Zwraca uwagę na naprawdę istotne konieczności, a mianowicie na bardzo ważny nakaz wewnętrzny dbania o własne zdrowie psychiczne.

 

Przekazuje praktyczne ćwiczenia, które pomagają w radzeniu sobie z emocjami. Rozpoczynanie rozdziałów myślą przewodnią dodaje lekturze dodatkowego wymiaru, zachęcając do refleksji i głębszego zanurzenia się w tematykę poruszaną w książce. "Praktyczny poradnik dla Wysoko Wrażliwych" to według mnie subtelna i naprawdę rozsądna nieprzesadzona książka ze wskazówkami od Autorki, jak żyć, będąc wysoko wrażliwym. Idealna dla tych, którzy pragną odnaleźć równowagę i harmonię w życiu.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial