Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ukraina

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ukraina | Autor: Olena Michajłowa RodinaLudmiła Nikorycz

Wybierz opinię:

 buchbooksA

  Dzięki "Ukrainie" możemy poznać, że sztuka jest językiem, który nie zna granic, a serca dwóch artystek bijące razem przekazują nam przesłanie: zrozumienie, tolerancję i siłę, którą niesiemy w sobie, tworząc więzy między nami. Przyjdźcie, odkryjmy razem to wielkie dzieło, które inspiruje do odkrywania, do dzielenia się i do łączenia naszych historii.

 

Książka "Ukraina" autorstwa Oleny Michajłowy-Radiny oraz Ludmiły Nikorycz jest niezwykle interesującym i cennym dziełem. Ta wspólna praca jest hołdem dla ich ojczyzny, Ukrainy, która nie tylko ukazuje bogactwo kultury, długą historię i wspaniałą przyrodę tego kraju, ale także przekazuje osobiste historie i doświadczenia dwóch artystek związanych z tą ojczyzną. Książka ta stanowi swoisty przewodnik po Ukrainie, jednak nie skupia się na wojnie czy konfliktach, a raczej stara się odkryć i podkreślić piękno i wielowymiarowość tego kraju. W książce towarzyszą nam dwie kijowskie artystki, które oddają swoje uczucia i pasję poprzez ilustracje i słowa.

 

Olena Michajłowa-Rodina, zdolna ilustratorka, przyczyniła się do odkrywania świata bajek i historii dla ukraińskich dzieci. Jej wkład w ilustrowanie książek, zarówno tych związanych z ukraińską kulturą, jak i z różnych zakątków globu, jest godny podziwu. Poszukiwanie inspiracji w sztuce krajów takich jak Japonia, Chiny czy Mjanma podkreśla jej zróżnicowane i wszechstronne podejście do twórczości. Studia na ASP w Sankt Petersburgu i życie w Kijowie ukształtowały ją jako artystkę.

 

Ludmiła Nikorycz natomiast debiutuje jako współautorka "UKRAINA". Jej wkład jako grafika w różnorodne projekty artystyczne jest godny uwagi. Wydaje się, że ta książka jest również wyrazem jej zaangażowania w ukraińską kulturę i dziedzictwo.

 

Książka "Ukraina" jest z pewnością cennym źródłem wiedzy dla czytelników, którzy chcą poznać Ukrainę z różnych perspektyw. Oferuje ona zarówno opisy historyczne, jak i współczesne, przybliżając czytelnikom zarówno sławne postacie kultury, jak i codzienne życie mieszkańców. Przepiękne ilustracje Oleny Michajłowy-Radiny wzbogacają narrację i pomagają wizualnie zrozumieć opisywane miejsca i wydarzenia. Przywołuje legendy, tradycje i obrazy, które tworzą mozaikę tej fascynującej krainy.

 

Historia opowiedziana w książce nabiera osobistego tonu, kiedy czytelnik dowiaduje się o reakcjach autorki Ludmiły Nikorycz na wybuch wojny na Ukrainie. Jej ucieczka z rodziną do Lwowa, a następnie do Polski, podkreśla tragiczny kontekst, w jakim tworzyła tę książkę. To przypomina nam, że sztuka i twórczość mają moc łączenia ludzi w trudnych czasach i budowania mostów między narodami.

 

Podsumowując, książka "Ukraina" jest fascynującym połączeniem sztuki, historii i osobistych doświadczeń. Stanowi ważny wkład w dziedzictwo kulturowe Ukrainy i tworzy możliwość dialogu między różnymi narodami. Przez opowieść o dwóch artystkach, które pomimo trudności odnalazły nowy dom i wsparcie, książka ta inspiruje do zrozumienia, tolerancji i otwartości na inne kultury i ludzi.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial