Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

W Pogoni Za Losem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

W Pogoni Za Losem | Autor: Angelika Gawerska

Wybierz opinię:

książkomaniaczka

  „Aleksander nie spodziewał się, że taka sytuacja może spotkać również jego. Zawsze starał się być ostrożny i nie dawać Niemcom powodu do schwytania go. Tym razem jednak przecenił swoje możliwości. Zdał sobie sprawę, że nawet ci najostrożniejsi mogą wpaść w pułapkę, która prowadzi ich do rychłego końca. Nie miał pojęcia, dlaczego nie został rozstrzelany od razu na ulicy. Dlaczego wywieźli ich za miasto, kazali kopać dół i ustawić się w rzędzie, aby dopiero teraz zacząć do nich strzelać. To było niepodobne do nazistów. Zazwyczaj robili to na miejscu, nie dokładali sobie pracy. Ludzie codziennie mogli natknąć się na ciała leżące na ulicy.”

 

Przybył z przyszłości, by zmienić wojenne losy Polski. Zmieniła go miłość, przed którą się bronił Ariel Kwiatkowski podczas przeglądania internetowych ofert pracy trafia na taką, która brzmi niezwykle intrygująco. Po serii rozmów i wywiadów rozpoczyna szkolenie, mające przygotować go do roli specjalnego agenta działającego w czasach II wojny światowej. Wkrótce dostaje nową tożsamość i zostaje Arielem von Winterfeldem - w połowie Niemcem, w połowie Polakiem. Odesłany do przeszłości błyskawicznie nawiązuje znajomość z dwoma ważnymi dla niego postaciami - Aleksandrem Wiśniewskim, wprowadzającym go w struktury polskiego podziemia, oraz Hansem Engelem, pomagającym mu poradzić sobie z trudnościami ze strony nazistów. Po początkowej nadziei na powodzenie misji sprawy przybierają obrót niekorzystny dla Ariela i jego mocodawców. Gdy do gry ze złem wdzierają się miłość i przyjaźń, chłopakowi z trudem przychodzi odłożyć emocje na bok i myśleć tylko przez pryzmat realizacji ambitnych planów, mających zmienić bieg dziejów. Kolejny nieostrożny ruch może zaprzepaścić szansę zakończenia powierzonego mu zadania z sukcesem?

 

Angelika Gawerska urodzona w Olsztynie. Z wykształcenia dziennikarz i pedagog. Na co dzień osoba zafascynowana wszystkim, co artystyczne. Szuka ciągłego kontaktu ze sztuką, muzyką i prozą, stąd i jej pasje: czytanie, pisanie i malowanie. Uwielbia zwierzęta i naturę. Interesują ją sprawy szeroko pojętej walki o prawa zwierząt i prawa człowieka, stąd między innymi wziął się pomysł na książkę. Od 2020 roku prowadzi własne konto bookstagramowe.

 

Na początku przyciągnęła mnie okładka i tak naprawdę nawet nie czytałam opisu, aby dowiedzieć się dokładnie o czym jest książka. Do tej pory nigdy tego nie zrobiłam. Zawsze musiałam wiedzieć choć w minimalnym stopniu, o czym będzie dana powieść. W tym przypadku książka mnie tak oczarowała, że nie potrzebowałam żadnych więcej informacji, żeby po nią sięgnąć.

 

Już od dłuższego czasu miałam przestój czytelniczy i tak naprawdę nie wiedziałam, jak mam się go pozbyć. Na ratunek przyszła mi książka „W pogoni za losem” i odczarowała ten nie fajny czas. Autorka bardzo mnie zainteresowała wymyślając zupełnie inną fabułę niż do tej pory. Podróże w czasie, aby zostać specjalnym agentem działającym podczas II wojny światowej jest dla mnie czymś bardzo interesującym. Dlatego, jak najszybciej zabrałam się za lekturę. Nie mogłam się od niej oderwać już od pierwszych stron. Choć książka ma sporo stron na spokojnie można ją przeczytać nawet w jeden dzień. Angelika Gawerska w swoim debiucie pisarskim porusza czasami kontrowersyjne tematy, jednak musicie sami się przekonać jakie będziecie mieli odczucia po skończonej lekturze. Ja was mocno zachęcam do sięgnięcia po „W pogoni za losem”.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial