Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Księga Snów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Księga Snów | Autor: Marcin Ksel

Wybierz opinię:

Tulliana

Klucz do odnalezienia swojej drogi życiowej

 

 Jak żyć w harmonii z innymi a przed wszystkim z samym sobą? Jak pomimo przeciwności losu spełniać swoje marzenia i żyć pełnią życia? Co zrobić, by konsekwentnie realizować swoje cele i cieszyć się z efektów spełnionych już marzeń? Jeśli lubicie książki na temat rozwoju osobistego i szeroko pojętej sztuki twórczego życia, sięgnijcie po recenzowaną tutaj książkę Marcina Ksela ,,Księga snów”.

 

Czym właściwie jest ten utwór? Książka została zaklasyfikowana do gatunku powieść obyczajowa, ale moim zdaniem to raczej rodzaj pamiętnika opisującego przemyślenia autora oraz jego osobliwą koncepcję świata i człowieka. Jeśli cenicie otwartość umysłu, śmiałe realizowanie twórczych projektów i szukacie wskazówek dotyczących dążenia do sukcesu, być może książka ,,Księga snów” to lektura właśnie dla was. Powieść Marcina Ksela to bez wątpienia publikacja nietuzinkowa, każdy może postrzegać ją i odbierać na własny sposób. ,,Księga snów” to ciepła i skłaniająca do wielu przemyśleń natury egzystencjalnej opowieść o zwykłym chłopaku, pochodzącym z miasteczka Końskie. Bohater powieści od zawsze był osobą wysoko wrażliwą, jego zainteresowania skupiały się wokół duchowości, rozwijania swojej intuicji i relacji z Bogiem, czy też duchami.

 

,,Księga snów” to historia rozwoju duchowego, poszukiwania swojego mentora, przewodnika po krętych ścieżkach życia. Autor z pasją i przekonaniem przedstawia czytelnikom koncepcję świata zgodną z założeniami religii Vigan, których misją jest celebrowanie otwartości umysłu, radowanie się swoją wolnością, doceniania życia na Ziemi. Mnie osobiście nie do końca przekonują argumenty autora i nie dostrzegam większej wartości w wyznawaniu viganizmu, ale doceniam, że Marcin Ksela wykorzystuje swoją religię jako punkt wyjścia do filozoficznych rozważań o naturze człowieka i hierarchii jego wartości. Książka Marcina Kseli to dobry punkt wyjścia do rozważań o genezie dobra i zła, czerpaniu życiowych mądrości z baśni, mitów, przypowieści i lokalnych legend, w których jest przecież ziarenko prawdy.

 

,,Księga snów” to lektura wymagająca skupienia, robienia notatek, wnikliwej analizy pod względem treści i opisywanych w niej przykładów zaczerpniętych z doświadczenia autora. W kolejnych rozdziałach książki poznajemy szczegółowe opisy duchów Vigi i Agiva, jak również Jezusa i Marii Magdaleny. Książka ,,Księga snów” to lektura, do której trzeba często powracać i czytać ją na różne sposoby (albo po kolei od deski do deski), albo też fragmentarycznie, wracając do szczególnie interesujących nas zagadnień.

 

Warto wspomnieć, że ,,Księga snów” to powieść szczerze opisująca prawdziwe, czasem bardzo dramatyczne wydarzenia z życia autora np. związane ze skandalami wywoływanymi przez jego wieloletni nałóg alkoholowy. Prezentowana tutaj książka, niezależnie od tego, czy zgadzamy się z głoszonymi w niej poglądami i upodobaniem do życia zgodnie z zasadami vigan, czy jesteśmy wyznawcami innych religii jest ciekawym spojrzeniem na kult, jego rolę w życiu współczesnego człowieka. Książka Marcina Ksela opowiada o poszukiwaniu przewodnika duchowego, odnajdywaniu sensu w codziennych wyzwaniach, które podejmujemy czasem z ogromnym trudem.

 

,,Księga snów” to przede wszystkim kompendium wiedzy dla osób szerzej zainteresowanych viganizmem - opisuje ona bowiem święta, sakramenty, modlitwy związane z tą religią oraz pojęcie grzechu w niej wyjaśniane. Autor chętnie podejmuje tzw. tabu, dzieli się z czytelnikami swoimi poglądami na temat np. eutanazji, aborcji, osób określanych skrótem LGBT+, prawa do palenia marihuany, seksu dla czystej przyjemności, nie prokreacji, czy też kwestii związanych z życiem po śmierci.

 

,,Księga snów” to publikacja nie z mojej ,,bajki”, trudno mi więc ją obiektywnie oceniać, ale wierzę, że zainteresuje przynajmniej niektórych spośród was i pomoże wam odnaleźć drogę do szczęścia.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial