Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Powierniczka Opowieści

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Powierniczka Opowieści | Autor: Sally Page

Wybierz opinię:

Tulliana

Życie jako niekończąca się historia

 

  Zapewne większość z was ma w swoim otoczeniu osobę, z którą wyjątkowo miło wam się rozmawia i której chętnie powierzacie większe lub mniejsze tajemnice ze swego życia. Jeśli macie ochotę na przyjemną, pełną optymizmu i wiary w drugiego człowieka książkę, zachęcam was do lektury wzruszającej publikacji Sally Page pt. ,,Powierniczka opowieści”. Tytułowa bohaterka tego utworu to skromna sprzątaczka Janice, której niektórzy zdają się nawet nie zauważać, inni zaś dostrzegają w niej uważnego słuchacza i decydują się opowiedzieć ciekawe historie ze swego życia. ,,Powierniczka opowieści” to doskonały przykład na to, że niezależnie od wykształcenia, poglądów, czy wykonywanej profesji należy nam się szacunek i zrozumienie u drugiego człowieka. Wiodąca spokojne, na pierwszy rzut oka wręcz nudne życie Janice jest zawsze oddana swojej pracy i wykonuje ją bardzo sumiennie, co więcej nawet w trudach codziennego życia znajduje chęci na uważne wysłuchanie nowej opowieści i potrafi wyciągnąć z niej zaskakująco trafne wnioski.

 

Pouczająca i pełna humoru powieść z ciekawymi bohaterami

 

 Nie znałam wcześniej twórczości Sally Page, ale na podstawie jej ,,Powierniczki opowieści” mogę stwierdzić, że to autorka mająca prawdziwy dar tworzenia zajmujących narracji i motywowania ludzi do walki o swoje szczęście. Niniejsza książka to doskonała propozycja lekkiej, niezobowiązującej, a jednocześnie poprawiającej nastrój lektury na wolny wieczór po pracy, czy leniwe niedzielne popołudnie. ,,Powierniczka opowieści” nie jest wprawdzie jakąś wybitną pozycją czytelniczą, ale na uwagę zasługuje jej zgrabna kompozycja, ciekawie poprowadzone wątki oraz ujmująco poprowadzony wątek przyjaźni Janice z tajemniczą panią B. Powieść Sally Page bez wątpienia jest publikacją pełną empatii, pokazującą jak wielką wartość do naszego życia wnosić może każda rozmowa – nawet z przypadkowo poznanym człowiekiem i że tak naprawdę w każdym z nas tkwi mnóstwo możliwości – trzeba tylko uwierzyć we własne siły i nabrać zaufania do ludzi z bliższego i dalszego otoczenia. Co jest w życiu tak naprawdę ważne? Jak czerpać siłę do pokonywania codziennych trudności?

 

,,Powierniczka opowieści” to moim zdaniem przekonująca opowieść o tym, że warto doceniać każdą chwilę szczerej rozmowy z drugą osobą, niezależnie od tego, czy to ekspedientka ze sklepu, towarzysz podróży w pociągu, czy też dziecko spotkane podczas spaceru po parku. Jeśli tylko nauczymy się uważnego słuchania, okaże się, że nawet zwykła z pozoru osoba może podzielić się z nami cennym doświadczeniem, rozśmieszyć nas w trudnej chwili albo całkiem nieoczekiwanie pomóc w ważnej sprawie.

 

,,Powierniczka opowieści” pokazuje, jak czerpać inspirację z zasłyszanych czasem nawet przypadkowo historii. Lektura tej pięknej książki skłania do refleksji nad wartością empatycznej komunikacji i pokazuje, jak wiele możemy nauczyć się od starszych osób. Historie, które miała okazję poznać Janice sprzątając w wielu domach, były bardzo różne: raz wesołe, innym razem tragiczne, ale każda z tych opowieści była bogata w emocje, pokazywała, że nasza droga przez życie to pełna niespodzianek podróż i w dużej mierze to od nas samych zależy, jaki będzie jej finał. Powieść Sally Page to książka pełna sprzeczności, ucząca jednak dziecięcej wiary w drugiego człowieka, uzmysławiająca, jak wielką wartością jest umiejętność koncentracji uwagi i pełnego zrozumienia słuchania drugiego człowieka. Tytułowa bohaterka książki czyli sympatyczna sprzątaczka Janice ma niecodzienne hobby, kolekcjonuje niesamowite, a jednocześnie bardzo życiowe historie. Poznając zawiłe dzieje innych, Janice przy okazji lepiej zaczyna rozumieć samą siebie, odkrywać swój potencjał i rozumieć, dlaczego inni tak chętnie z nią rozmawiają nawet na bardzo osobiste tematy.

 

,,Powierniczka opowieści” to utwór z pogranicza opowieści obyczajowej i psychologicznej, można uznać ją za swego rodzaju poradnik pozytywnego myślenia albo tzw. ,,balsam dla duszy”. Recenzowana tutaj powieść to doskonała propozycja na pocieszenie po ciężkim dniu i jednocześnie niesztampowa motywacja do tego, by zadbać po swoje zdrowie psychiczne – słuchając i opowiadając fascynujących opowieści z życia zwykłych ludzi, takich jak ja, czy też wy.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial