Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Żeby Cię Lepiej Widzieć

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Żeby Cię Lepiej Widzieć | Autor: Gina Blaxill

Wybierz opinię:

fantastyczna_romantyczka

 Książka jest retellingiem znanej nam wszystkim Bajki o Czerwonym Kapturku, na niespełna 300 stronach odkrywamy nową wersję tejże historii. Książka skusiła mnie nie tylko fabułą ale również przepiękną okładką, która kusi srebrnymi mieniącymi się elementami i mrocznym tłem. Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną bajkę, moja miedzy innymi był właśnie Czerwony Kapturek, historię tą nie raz opowiadałam mojemu rodzeństwu, często ubarwiając ją zmieniając niektóre momenty.

 

Żeby Cię lepiej widzieć nie jest jednak powieścią dla dzieci, mrok, ciemność, strach i krwawe ataki nie są odpowiednie dla maluchów.

 

Małe miasto znajdujące się nieopodal niebezpiecznej puszczy, dziewczyna ukryta pod czerwoną peleryną, przemykająca między drzewami do mieszkającej w głębi lasu babci i echo wydarzeń sprzed 5 lat. 

 

Red to dziewczyna, uważana w okolicy za dziwaczkę, jest inna, nie boi się puszczy, do tego jest dosyć gapowata przez co nie potrafi utrzymać pracy. Nie ma przyjaciół a wszyscy rówieśnicy częściej jej dokuczają niż tolerują jej obecność. Nagle po 5 latach znów coś niedobrego zaczyna dziać się w miasteczku. Syn młynarza zostaje zaatakowany, a podejrzany zostawia ślady które mogą świadczyć o powrocie wilka, który przed laty terroryzował Aramor. Wtedy nie udało się schwytać zwierzęcia, teraz potwór wydaje się być mniej ostrożny, bardziej zuchwały, zakrada się w głąb miasteczka, może dzięki temu, tym razem uda się go złapać i unicestwić. 

 

Blady strach pada na mieszkańców, którzy nie wiedzą kto będzie następny i jak się chronić. Coraz częściej słyszalna jest pogłoska, że czarownica jest odpowiedzialna za napady wilka, a sam potwór jest demonem, skoro pojawia się cicho jak duch i znika nim ktokolwiek zdąży go zobaczyć. Z powodu intrygi uknutej przez Sabine wiele osób, a przede wszystkim młodzież zaczyna podejrzewać Red lub jej babcie o pomoc wilkowi i posługiwanie się zakazaną magią, no bo na kogo najłatwiej zrzucić winę, jak nie na dziwaczkę, której nikt nie rozumie. 

 

Historia opowiedziana jest oczami trójki nastolatków, których z pozoru nic nie łączy. 

 

Red, która od małego jest wyrzutkiem w mieście, dziwaczka która sama błąka się po lesie, a tak naprawdę młoda niezrozumiana, zaszczuta dziewczyna, która ucieka w samotność bo wtedy czuję się bezpieczna.

 

Sabine dziewczyna, która pracuje jako bezpośrednia służka lady Katherine żony lorda. Nastolatka z niewiadomego powodu od dziecka dręczyła Red. 

 

Ellis pierwsza nowa ofiara wilka, chłopak popularny wydawać by się mogło bardzo lubiany i poważany, do momentu wypadku. Świat trójki nastolatków bardzo się zmieni gdy wilk wyjdzie z ukrycia, jeden coś zyska inny straci.

 

Podsumowując książka mocno wciąga, urzeka swoim mrocznym klimatem i ciekawą fabułą. Czytając mocno zaangażowałam się w odkrywanie tajemnicy niebezpiecznej bestii. Mogłam spokojnie wczuć się w emocje bohaterów. Ból odrzucenia, strach, niespełnione ambicje, chęć przypodobania się i akceptacji. Ciężko w tej powieści wybrać kto tak naprawdę był złym a kto dobrym bohaterem.

 

Świetny styl autorki sprawił, że powieść czyta się niesamowicie szybko, dialogi są bardzo dobrze skonstruowane, a sceny nie ciągną się w nieskończoność, akcja płynie wartko i przyjemnie. "Żeby Cię lepiej widzieć" posiada oczywiście morał, jak każda porządna bajka, powtórzę jednak to co pisałam na początku, zdecydowanie jest to bajka dla nastolatków i dorosłych, dzieci jednak nie powinny słuchać o jątrzących się ranach…

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial