Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Krótka Książka O Wielkiej Zmianie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Amy Johnson
 • Tytuł Oryginału: The Little Book of BigChange
 • Gatunek: PoradnikiPsychologia
 • Liczba Stron: 213
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788394109318
 • Wydawca: Wilcza
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Krótka Książka O Wielkiej Zmianie | Autor: Amy Johnson

Wybierz opinię:

atypowy

 To kolejna książka wydawnictwa Wilcza, która w ostatnim czasie trafiła w moje ręce i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Choć po wielu latach spędzonych w korporacji, jestem raczej sceptycznie nastawiony wobec obietnic „nowego życia” składanych przez różnej maści „coachów”, muszę przyznać, że w „Krótkiej książce o wielkiej zmianie” znalazłem wiele cennych informacji, które chcę przekuć teraz w praktycznie działania.

 

Zacznijmy od tego, że ta niedługa książka dotyczy przede wszystkim przezwyciężania mechanizmów, które obserwujemy w naszym życiu, choć chcielibyśmy się ich pozbyć. Podtytuł brzmi: „Wyzwól się od nawyków, nie używając siły woli”. Kto z nas nie łapie się od czasu do czasu na tym, że nie posiada pełnej kontroli nad swoim zachowaniem, albo przynajmniej nad myślami, które pojawiają się w naszej głowie. Może są tacy szczęśliwcy, ale jestem przekonany, że znakomita większość osób, która zainteresuje się „Krótką książką o wielkiej zmianie” zrobi to właśnie dlatego, że chce doświadczyć konkretnej przemiany.

 

Dajemy się zniewolić nawykom i myślom. Czy nałogowcem jest tylko ten, kto przepija wszystkie posiadane pieniądze? Wygodnie byłoby przyjąć taki pogląd i twierdzić, że problem ten nas nie dotyczy. Alejeśli – dla przykładu - nie możemy opuścić domu bez telefonu, a jego brak powodu w nas poczucie głębokiego dyskomfortu, czy nie jest to symptom, że zmagamy się z pewnego rodzaju zniewoleniem? Uważam, że książka Amy Johnson jest wartościową lekturą dla każdego. Nawet jeśli dziś nie walczysz z wyniszczającym nawykiem, będziesz mógł lepiej zrozumieć mechanizmy zachodzące w umyśle tych, którzy nie mają tyle szczęścia co ty. Kto wie, może nie tylko staniesz się bardziej empatyczny, ale również będziesz mógł wyciągnąć pomocną dłoń, aby pomóc przezwyciężyć zniewolenie w czyimś życiu? „Krótka książka o wielkiej zmianie” wyposaży Cię w potrzebną do tego zadania wiedzę.

 

Dr Amy Johnson wie o czym pisze. Jest uznanym ekspertem i założycielką internetowej szkoły The Little School of Big Change, w ramach której setki ludzi otrzymuje wsparcie w przezwyciężaniu nie tylko uzależnień, ale również lęków. Ambicją autorki „Krótkiej książki o wielkiej zmianie” jest uzdalnianie ludzi do prowadzenia spokojniejszego życia. Dlatego opracowała tą innowacyjną metodę pokonywania nawyków, która opiera się nie tyle na silnej woli, co na wglądzie w samego siebie. Mówimy nieraz, że „wszystko zaczyna się w głowie” i jest to jak najprawdziwsze twierdzenie. Powtarzamy to bezwiednie, nie zastanawiając się nad tym, że zdanie to kryje też wskazówkę do tego jak poradzić sobie z męczącymi nas nawykami!

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele z naszych uciążliwych przyzwyczajeń i uzależnień, nad którymi nie potrafimy zapanować, ma swoje źródło w pewnego rodzaju spętaniu mózgu? Dobrą wiadomością jest to, że skoro sami za owo spętanie odpowiadamy, jesteśmy też w stanie sami rozwiązać ten problem. Każdy zły i niechciany nawyk możemy odwrócić! Zmiana jest w naszej głowie, a uświadomienie sobie tej prawdy jest pierwszym krokiem to trwałej odmiany naszego życia!

 

Wydaje się, że brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdą. Warto jednak spróbować zastosować się do treści tej książki. Okładka obiecuje, że znajdziemy tu drogę, która wskaże nam co należy robić, by w końcu przejąć kontrolę nad naszym życiem – raz na zawsze.

 

Zbyt wcześnie jest abym napisał czy tak faktycznie jest. Jednak na tę chwilę jestem zachęcony do tego by wykorzystać zdobytą od Amy Johnson wiedzę, do lepszego radzenia sobie z nawykami w moim życiu, które okradają mnie z cennego czasu i energii. Według autorki, jeśli zrozumiemy, co stoi za naszym nawykiem, możemy podjąć decyzję o pozbyciu się go.

 

Książkę serdecznie polecam, i życzę czytelnikom doświadczenia trwałej przemiany!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial