Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Matka Dla Wszystkich

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Matka Dla Wszystkich | Autor: Jan Twardowski

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Książka zwraca uwagę w pierwszej kolejności jakością wydania. Oprawa jest gruba, elegancka, jakość papieru bardzo wysoka, papier śliski, gruby. To wydanie eksponujące teksty ks. Twardowskiego. Wydanie bogate, ukazujące bogate treści przesłań Księdza, pisanych często w sposób bardzo prosty. Ks. Poeta zaskoczy nas w tej publikacji nie raz, zdarzają mu się przekazy bardzo uproszczone, to w tej prostocie są przebłyski zaskakujących spojrzeń na rzeczywistość codzienną, jakiej nie przypatrujemy się w taki sposób.

 

Ks. Twardowski widzi w każdej kobiecie życie pełne trudów, opieki nad człowiekiem. Widzi w niej wizerunek, który nakazuje mu refleksję, by się za nami wszystkimi mdliły – nasze matki, święte jakby w tym, co robią dla każdego życia, w wymiarze opieki, czuwania, rady, codziennych obowiązków, których często nie widzi się, bo to nie robienie kariery, to są zwyczajne, a wielkie sprawy, pełne poświęcenia i ks. Twardowski pokornie je docenia i wywyższa do roli świętości naszego życia.

 

Publikacja o dużej wartości, różnorodności tekstów, przemyśleń, choć skoncentrowanych wokół tematyki kobiety, matki, matki nas wszystkich, matki Boga i ludzi, tak zwyczajnej w książce ks. Twardowskiego, że matki dla wszystkich, niezależnie, czy wierzących, czy nie – w tym wizerunku, w tym tekstach – można zobaczyć spójność z obrazem każdej kobiety, która jako matka zasługuje na szczególną cześć i otoczenie jej codziennych trudów większą uwagą. Ta książka jest pro-kobieca, ukazująca centralne znaczenie kobiet w rzeczywistości społecznej.

 

Przez książkę można się modlić i myśleć o kobietach głębiej, zobaczyć ich rolę w społeczeństwie, trudy. Ks. Twardowski mówi o matkach wszystkich, przez matkę na niebie. Widzi kobietę, zwyczajną, jaką była Maryja. Ukazuje jej ludzki wizerunek. Wzniesiono ją wysoko, ks. Twardowski pokazuje ją z perspektywy ziemi, bliskości do każdej matki, kobiety. Bliskości większej – do każdego człowieka. Może być matką dla nas wszystkich.

 

Książka pokazuje, że macierzyństwo nie traci na aktualności, przyznaje mu wielość trudów, wymagań względem kobiet, które one podejmują, z poczucia chęci opieki nad drugim człowiekiem, widząc w tym wciąż wartość, o której za mało wciąż się mówi.

 

Doceniam szczególnie książkę, bo przez jej zwyczajność można dopatrzeć się wspólnoty wszystkich kobiet, które zostały wywyższone przez dar macierzyństwa, są zaangażowane w sposób szczególny, by służyć życiu.

 

Ks. Twardowski przekazał w książce uniwersalne mądrości, głębokie przemyślenia. Na pozór jest to prosta publikacja, ale prawdziwa, których nam trzeba, by właściwie patrzeć na fakty.

 

Publikacja nie jest jak akcentuję tylko o Maryi, jest o kobiecie przede wszystkim, która została wybrana przez Boga do misji szczególnej. Nie dostrzega się religijnie znaczenie powołania kobiety, jest patronką świata, bo przez nią możliwe są każde narodziny. Bóg wywyższył kobietę w sposób szczególny, ale stworzył dla niej drogę w życiu pełną wymagań, także oczekiwań. Ks. Twardowski wskazuje na to, iż kobieta podjęła się tego i nie dlatego, że musiała, ale dlatego, że jest kobietą, jest matką, jest opiekunką, jest i czuwa.

 

Książkę oceniam na pięć gwiazdek.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial