Okładka wydania

Przygody Z Nauką Cytryna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przygody Z Nauką Cytryna | Autor: Cécile JuglaJack Guichard

Wybierz opinię:

Miss B

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci. W zależności od loga, są one skierowane do dzieci w wieku 0-3 lata, lub powyżej 3 lat. Przygody z nauką zaciekawią te starsze dzieci.

 

Co powiecie na książkę, która pokazuje rzeczy z naszego najbliższego otoczenia? Niby oczywiste, ale czy dziecko wie o nich wszystko? A może warto poznać je lepiej? A może pójść jeszcze krok dalej i zrobić z nimi kilka domowych eksperymentów?

 

Cytryna. Owoc, który zna chyba każde dziecko. Ale czy na pewno? Jakiego jest koloru, jaki ma kształt, a jak smakuje? Już na pierwszej stronie dziecko ma możliwość sprawdzić swoją wiedzę i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Jedne są proste, ale np. takie o owoce spokrewnione z cytryną już mogą nastręczać pewnych problemów. Aha, uważajcie, nie pomylcie cytryny z limonką.

 

Warto by rozłożyć cytrynę na czynniki pierwsze. Jak jest zbudowana? A możecie przekroicie cytrynę w domu i przyjrzycie się jej nie tylko na ilustracji w książce? Do czego służą jej pestki? W cytrynie jest też sok. Można go wycisnąć i wypić, albo dodać do jakiejś potrawy. Ale nie tylko, sok z cytryny może mieć też inne zastosowania, o których dzieci mogą dowiedzieć się m. in. z tej książki.

 

Koniec z suchą teorią. Przy pomocy kilku fajnych (i banalnie prostych) doświadczeń można o cytrynie dowiedzieć się jeszcze więcej. Przyznam szczerze, że sama o niektórych rzeczach nie miałam pojęcia. Np. nigdy nie sprawdzałam, że cytryna może unosić się na wodzie. Tak, na serio, nie opada na dno! Nalejcie wody do miseczki i sprawdźcie sami. Dowiecie się też dlaczego tak się dzieje. Czym jeszcze cytryna może zaskoczyć?

 

Ten żółty cytrus zatrzymuje proces utleniania. Co to jest? Nic strasznie trudnego, autorzy odpowiadają na to pytanie w jednym zdaniu, a zaproponowany przez nich eksperyment pomoże dzieciakom zapamiętać je na dłużej. Sok z cytryny ma też doskonałe właściwości czyszczące, a po jego dodaniu, niektóre barwy mogą zmieniać kolor. A może macie ochotę na domowej produkcji twaróg, albo zrobicie spektakularny wulkan?

 

Tak, tak, ta książka do skarbnica wiedzy i podpowiedź na domowe i bardzo proste eksperymenty. To dzięki takiej formie dzieci łatwiej przyswajają wiedzę. Mogą się doskonale bawić, a nie tylko zapamiętywać suche fakty. Nauka zamienia się w zabawę.

 

Jestem pod wrażeniem tej książki. Nie ważne czy 3-latek, czy 6-latek, dla każdego dziecka będzie tu coś fajnego. Szczególnie te zadania, które można wykonywać samemu, z niewielką pomocą rodziców, skuszą wiele dzieci.

 

Napisana jest prostym i przystępnym językiem. Tak naprawdę tekstu jest tu niewiele, za to mamy dużo ciekawych ilustracji. Ważniejsze rzeczy są pogrubione, albo zawarte w kolorowych ramkach, tak aby jeszcze bardziej przykuć uwagę.

 

Jest to pozycja obowiązkowa w każdym domu. Stworzona z myślą o dzieciach i wszystko poszło tu tak, jak powinno. Pełna wiedzy i ciekawostek o zwyczajnych, prostych rzeczach z naszego otoczenia. Zachęca dzieciaki do zdobywania informacji i działania, aktywizuje i odciąga od komputera i telewizora. Z pewnością sięgniemy po inne pozycje z serii „Przygody z nauką” i Was do tego serdecznie zachęcam.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial