Okładka wydania

O Śmierci I Odrodzeniu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lama Ole Nydahl
 • Tytuł Oryginału: Von Tod Und Wiedergeburt
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Wojciech Tracewski
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788381437844
 • Wydawca: Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

O Śmierci I Odrodzeniu | Autor: Lama Ole Nydahl

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Każdy człowiek zadaje sobie pytanie o to, czym jest śmierć... Pytanie o kres naszego życia, o to, co dzieje się z nami i naszym jestestwem, czy też wreszcie dokąd udaje się nasza świadomość, określania często mianem duszy...? Być może odpowiedzi w tym względzie udzieli nam znakomita książka pt. "O śmierci i odrodzeniu", która pozwala spojrzeć na powyższe zagadnienie przez pryzmat tybetańskiego buddyzmu. Książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

 

Lama Ole Nydahl - ceniony, popularny buddyjski nauczyciel medytacji i zarazem autor niniejszej pozycji, dzieli się z nami na jej stronach swoją wiedzą na temat śmierci, możliwości przeżywania świadomie tego procesu, jak i też tym, co wedle buddyjskiej wiary i nauki czeka nas "po drugiej stronie". To cenne nauki, ale też i niezwykle optymistyczne spojrzenie na kwestię odchodzenia, które pozwala nam nie tylko lepiej zrozumieć ten proces, ale też i się do niego przygotować. Oczywiście, jest to pozycja głównie dla wyznawców buddyzmu, na której to wierze opiera się cała owe relacja, ale z drugiej strony jest to także intrygująca propozycja dla wszystkich tych czytelników, którzy są ciekawi świata i jego niezbadanych tajemnic.

 

Autor podzielił książkę na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego elementu omawianego zagadnienia. I tak też pierwsze z nich podejmują kwestię wprowadzenia nas w buddyjską naukę i jej odniesienie do śmierci, jak i również przedstawiają buddyjskie pojęcia szczęścia i drogi do jego osiągania, bez którego to nie jest możliwym szczęśliwe odchodzenie z tego świata. Kolejne rozdziały omawiają już sam aspekt umierania, na które składa się przygotowanie do tej chwili, świadomość jej nadejścia, jak i też pogodzenia się z tym nieuchronnym faktem.

 

W kolejnych częściach autor przedstawia sam proces umierania, wskazując na towarzyszące mu emocje, przepływy żywiołów oraz wyzwolenie, jako nieodłączną część tej chwili. To także wskazanie na ważną rolę towarzyszenia umierającej osobie, ale też i na rzecz niezwykle optymistyczną, jaką to jest odrodzenie w umieraniu, czyli początek nowego, innego, duchowego życia.

 

Na końcu zawarto tutaj zaś wykaz "poł umierania", czyli medytacji świadomego odchodzenia, jak i również znane powszechnie, buddyjskie opisy umierania, które zostały tu omówione i przedstawione w bardzo szczegółowy sposób.

 

Niniejszą pozycję cechuje niezwykle interesująca relacja autora, który odsłania przed nami tajemnice i sekrety tybetańskiego spojrzenia na śmierć i wszystko to, co się z nią wiąże. A czyni to on poprzez ukazanie nam tybetańskiej nauki, filozofii i mądrości, jak i też licznych świadectw, które potwierdzają ów naukę. Ważne w tym względzie jest to, iż narracja ta przyjmuje bardzo przystępną, w pełni zrozumiałą i czytelną formę dla każdego odbiorcy - nawet osoby, która do tej pory nie miała kontaktu z buddyzmem. Myślę, że właśnie ten aspekt czyni tę książkę tak ciekawą, ważną i mającą sobą tak wiele do zaoferowania.

 

Nie można nie docenić również całościowego wydania tej pozycji, które zachwyca nas już samą, jakże klimatyczną okładką, ale też i przejrzystym układem treści oraz licznymi dodatkami graficznymi, które przyjmują tu m.in. postać tabel, wykresów, rycin, czy też zdjęć. Co więcej, strony tej książki wypełniają także obszerne cytaty tybetańskich pism, jak i również świadectwa osób, które dzielą się z nami opisami aktu umierania. Dzięki temu tytuł ten jawi się nam jako jeszcze ciekawsza i bardziej interesująca pozycja.

 

"O śmierci i odrodzeniu" to książka, która z pewnością ukazuje nam zupełnie inne spojrzenie na kwestię śmierci i odchodzenia, aniżeli to obowiązujące w naszej polskiej kulturze. I to też czyni w mej ocenie ten tytuł tak intrygującym i absorbującym. Z tą myślą zachęcam was do sięgnięcia po niniejsze dzieło Ole Nydahla, którego poznawanie z pewnością poszerza nasze horyzonty, a być może i zmienia nasz pogląd na śmierć...

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial