Okładka wydania

Emomisie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agata Matraś
 • Gatunek: Bajki i Baśnie
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 40
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 200x200 mm
 • ISBN: 9788327105387
 • Wydawca: Papilon
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Emomisie | Autor: Agata Matraś

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Dzieci uwielbiają kolorowe książki, które są pełne różnorodnych barw! Oczywiście mowa o tych najmłodszych pociechach (w wieku 3- 5 lat - ale i czasem młodszych!), uwielbiających oglądać specjalnie stworzone z myślą o ich potrzebach książeczki - nie jeden czy dwa razy, ale przynajmniej kilkanaście razy ;) ! Twarde stronice i solidne wykonanie sprawiają, że nie rozpadną się one ani pod wpływem intensywnego czytania, ani nawet i przypadkowemu obślinieniu stron! Z książką warto zaprzyjaźniać się już od najmłodszych lat i wybierać to, co dziecko lubi najbardziej,  by pielęgnować tę miłość i czerpać z niej jak najwięcej. Warto pamiętać też, że są lektury, które nie tylko czytamy, ale z którymi można się świetnie bawić. I tak właśnie jest z książeczką dla dzieci pt. "Emomisie"!

 

GENIALNA AGATA MATRAŚ

Agata Matraś to nie tylko autorka książek dla dzieci, wśród których wymienić warto: "Liczyświnki" czy "Kolorysie", ale również ilustratorka oraz graficzka, która pokochała zwłaszcza komiksy. W pewnym sensie tę miłość można zauważyć we wspomnianych lekturach, ale i w cudownych "Emomisiach"!

 

"Emomisie" to książeczka dla najmłodszych, która mówi o emocjach właśnie! Wydana została, tak jak i jej poprzedniczki w Wydawnictwie Papilon i jestem pewna, że okaże się dla wielu czytelników, tych małych i starszych, cudowną lekturą. Tym razem tematem przewodnim są EMOCJE! Bohaterami Emomisiów są właśnie Misiaki, które jak już sam tytuł podpowiada, odczuwają bardzo różne emocje - zupełnie jak nasze dzieci ;)!

 

Autorka postawiła na współpracę z małym czytelnikiem! Nie dość, że za temat przewodni wybrała sobie m.in. radość, smutek, zdziwienie, złość, zazdrość, strach i jeszcze kilka innych emocji, to dodatkowo pozwoliła właśnie małemu czytelnikowi  na samodzielność! A jest to naprawdę ważne, by dziecko samo starało się rozpoznawać uczucia i w ten sposób je oswajało!

 

Fascynujące są więc same Misie, które autorka uwieczniła w bardzo różnych momentach. Są Misie, które bawią się na urodzinach i oczywiście odczuwają radość, są również takie Misie, które odczuwają DUMĘ, ale i takie, którym nieobca jest NIECHĘĆ! Agata Matraś pomyślała o emocjach, które w życiu dziecka, ale i dorosłego, odgrywają naprawdę istotne role! A do tego skorzystała z rymowanej formy przekazu - Trąf Trąf... :)

 

WIERSZYK I PYTANIA

Każdą opisywaną Emocję autorka rozpoczyna się od śmiesznego wierszyka, który z czasem dziecko szybko zapamiętuje. Następnie zadaniem młodego czytelnika jest odpowiedź na kilka pytań, które będą nie tylko pomocne w zrozumieniu samej emocji, ale i sprawią, że czytanie i rozmowy o uczuciach okażą się całkiem przyjemną zabawą dziecka z dorosłym! Maluch  będzie starał się odnaleźć buźkę Misia, który odczuwa daną emocję, ale przy okazji również będzie mógł sprawdzić kilka innych szczegółów, w tym spostrzegawczość, swoje "sokole oko", ale i np. różnice pomiędzy pozornie identycznymi obrazkami, przejedzie paluszkiem przez labirynt i dojdzie do prawidłowej  odpowiedzi. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych każda historyjka będzie wyjątkowa, a do tego pełna humoru! Co ważne jednak, przyniesie ze sobą mimo śmiechu, także i poważne pytania ze strony dziecka. Spełni więc swoje edukacyjne funkcje!

 

Same Emomisie pokochałam! Agata Matraś jest genialna, pełna humoru i wielkiego talentu. Sama ma dzieci, więc świetnie wie, jak z nimi rozmawiać, a to również widać w książce! Bezpośredniość, szczerość, uśmiech i dystans, to ważne elementy, kiedy mamy do czynienia z książkami dla dzieci!
Bardzo polecam!!!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial