Okładka wydania

Koraliki Modlitewne. Sekretne Medytacje I Rytuały, Dzięki Którym Dokonasz Duchowej Transformacji

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 70% - 2 votes
Akcja: 61% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 97.5% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Koraliki Modlitewne. Sekretne Medytacje I Rytuały, Dzięki Którym Dokonasz Duchowej Transformacji | Autor: Jean Louis De Biasi

Wybierz opinię:

Mirosława

„Praktyka jest cudownym kluczem, który wykracza poza jakiekolwiek nauczanie teoretyczne lub historyczne”.

 

W dążeniu do skupienia, relaksu czy wyciszenia się podczas medytacji nie raz stosowane są różnego rodzaju akcesoria. Jednym z nich są sznurki z nanizanymi na nie paciorkami, znane u nas jako popularny różaniec, który jednoznacznie kojarzy się z religią chrześcijańską. Jednak nie wszystkie tego rodzaju przedmioty mają taki wymiar. Istnieją bowiem szczególne koraliki o niezwykłej mocy, które mają bardziej uniwersalny wymiar. O nich opowiada książka pt.: „Koraliki modlitewne”.

 

Jean-Louis de Biasi jest pisarzem, wykładowcą i filozofem nurtu hermetycznego. Został wtajemniczony w najwyższe stopnie w kilku zachodnich tradycjach. Jest Wielkim Mistrzem Ordo Aurum Solis i lekarzem kabalistycznym Zakonu Różanego Krzyża. Zanim zaangażował się w amerykańską masonerię, otrzymał najwyższe stopnie w masonerii w Europie, w tym stopnie masonerii egipskiej. Specjalizuje się w ezoterycznej masonerii i rytuałach.

 

Koraliki modlitewne znane są od dawna, o czym zaświadczają znaleziska sprzed 82000 lat, sięgające epoki kamiennej. Były wykonane z różnych elementów ale do końca nie poznano, w jakim celu je stosowano. Przypuszczalnie nasi przodkowie dotykali ich, gdy potrzebowali chwili skupienia czy po prostu, by zająć czymś ręce. Dziś najczęściej są wykorzystywane podczas medytacji lub różnych rytuałach.

 

Książka jest praktycznym i pierwszym tego rodzaju przewodnikiem w Polsce odkrywająca wiedzę na temat koralików modlitewnych. Nie jest to jednak poradnik, w którym znajdziemy instrukcję ich wykonania, lecz raczej ma to być materiał, który zainspiruje do bliższego poznania idei stosowania koralików modlitewnych bez względu na wyznawaną religię czy kulturę.

 

W podtytule można przeczytać, że dowiemy się o jakichś szczególnych, sekretnych medytacjach i rytuałach. Nie wydaje mi się, by były one zbyt tajemnicze ale na pewno są mało znane w naszej kulturze. Z reguły obawiamy się związanych z rytuałami praktyk, a przecież każdego dnia są one obecne w naszym życiu.

 

Wiedza została opracowana w siedmiu rozdziałach, z których trzy pierwsze zawierają dużo informacji teoretycznej ale też praktycznej. Autor przedstawia w krótkim zarysie historię koralików, cztery różne zachodnie tradycje, symbole, opisy i praktyki obejmujące różne koraliki modlitewne. Dowiadujemy się czym one są, jaka jest ich funkcja w religii i magii, kiedy je stosować, jak można wykonać je samemu ale też sposób postępowania z kupionymi koralikami, jak je poświęcać i błogosławić. Poznajemy też różne pojęcia związane z ich użytkowaniem, które są istotne chcąc w pełni skorzystać z dobrodziejstw płynących z ich stosowania.

 

Autor przybliża zagadnienie związane z energią, egregorami, mantrami i wizualizacjami. Przedstawia wskazówki pomocne przy używaniu różnych rodzajów koralików, w zależności którą ścieżką duchową chcemy podążać. Zachęca do eksperymentowania i wybrania takiej praktyki, jaka nam najbardziej odpowiada. Często przytacza własne doświadczenia ze swojej duchowej ścieżki, pokazując, w jaki sposób koraliki wpłynęły na jego życie.

 

W ostatnich czterech częściach przedstawia przydatne techniki omawiając ich zastosowanie w tradycji kabalistycznej, wiccańskiej, druidystycznej i hermetycznej. Proponuje rytuały, które można wykonywać indywidualnie, w parach lub w grupie. Wszystkie są dokładnie opisane z dodatkowymi wskazówkami i informacjami.

 

Uwielbiam poznawać różne kultury, ich praktyki duchowe, zwyczaje i sposób w jaki definiują rzeczywistość, dlatego sięgnęłam po książkę omawiającą sznur koralików, który nie raz widziałam w rękach np. mnichów tybetańskich, buddystów czy u osób pracujących nad rozwojem własnego wnętrza. To temat niezwykle interesujący i uważam, że warto poznać go bliżej, gdyż tylko poprzez wiedzę i wypróbowanie przedstawionych metod możemy wyrobić sobie określoną opinię na temat skuteczności użytkowania koralików modlitewnych.

Uleczkaa38

Medytacja to wciąż jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych technik osiągania wewnętrznego spokoju, wyciszenia, szczęścia. Od wieków ludzie medytowali i wciąż medytują, starając się oderwać od codzienności, natłoku spraw i i obowiązków oraz życiowych problemów, czy też zbliżyć do Boga. By jednak było to możliwe, niezbędne jest skutecznie przeprowadzenie owego procesu, w którym mogą pomóc nam różnego rodzaju przedmioty. I właśnie jednym z nich została poświęcona intrygująca książka pt. "Koraliki modlitewne. Sekretne medytacje i rytuały, dzięki którym dokonasz duchowej transformacji", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii.

 

Jean-Louis de Biasi -  ceniony wykładowca, popularny filozof nurtu hermetycznego i zarazem autor tej książki, odsłania przed nami ogrom wiedzy na temat tytułowych koralików modlitewnych, które od tysiącleci są używanie przez wyznawców rozmaitych religii i reprezentantów wielu kultury. My znany je najczęściej w postaci chrześcijańskiego różańca, czy też buddyjskich koralików mala, ale ich odmian są o wiele więcej. To właśnie na kartach tej publikacji mamy okazję je poznać, odkryć ich zastosowanie, zdobyć wiedzę na temat sposobu ich poświęcenia i pobłogosławienia, jak i przede wszystkim nauczyć się korzystać z ich mocy w aspekcie medytacji i rytuałów indywidualnych oraz grupowych. 

 

Pozycja ta została podzielona na kilka głównych części, gdzie to pierwsze z nich wyjaśniają nam to, czym są koraliki modlitewne, ukazują najważniejsze zasady korzystania z ich niezwykłej i skutecznej mocy, jak i wreszcie wyjaśniają zasady konsekracji, czyli ich poświęcenia. To ważne i niezbędne wprowadzenie, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie nam odbierać kolejne rozdziały tego poradnika. A te skupiają się m.in. na czterech głównych tradycjach związanych z modlitewnymi koralikami - kabalistycznej, hermetycznej, tradycji wicca oraz tradycji druidów. Każda z nich została tu opisana i omówiona w bardzo szczegółowy sposób, tak byśmy mogli poznać nie tylko ich znaczenie, ale też i praktyczne zastosowanie w oparciu i kilka konkretnych rytuałów przypisanej każdej z nich. 

 

Książka ta zachwyca nas również pod względem prezentacji swojej treści, a dokładniej rzecz ujmując  przejrzystości jej układu. Mamy tu wyraźnie wskazane główne wątki, następnie ich szczegółowe, stopniowe i proste w zakresie posługiwania się zrozumiałym językiem - przekazanie, jak i wreszcie idealne wyważenie merytoryczności i fachowości owej wiedzy a tym, co interesuje czytelników najbardziej - praktyką posługiwania się tytułowymi koralikami. Oczywiście, do tego warto wspomnieć o graficznej jakości podania tej książki, czyli pięknej okładce oraz licznych dodatkach w postaci tabelek, itd.

 

Myślę, a w zasadzie jestem o tym przekonana, że każdy czytelnik, który interesuje się szeroko rozumianą duchowością, metafizyką, czy też choćby wspominaną na wstępie medytacją, odnajdzie tu wiele ciekawych informacji, wskazówek, porad, ale też i wiele intrygujących ciekawostek na temat tytułowego zagadnienia. Oczywiście, po tę książkę może sięgnąć absolutnie każdy czytelnik - nawet komplety laik w tej tematyce, gdyż bez trudu odnajdzie się on w poruszanych tu kwestiach, a przy tym i pozna wiele ciekawych informacji.

 

Reasumując - poradnik Jeana-Louias de Biasi pt."Koraliki modlitewne. Sekretne medytacje i rytuały, dzięki którym dokonasz duchowej transformacji", to pozycja niezwykle interesująca, napisana w fachowy i zarazem przystępny sposób oraz wyczerpująca w mej ocenie tytułowy temat. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do zainteresowania się tym tytułem. Polecam - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial