Okładka wydania

Wszystkie Znaki Na Niebie I Ziemi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystkie Znaki Na Niebie I Ziemi | Autor: Jenn Bennett

Wybierz opinię:

Mirosława

„Sztuka jest po to, żeby przypominać nam, że nasze wysiłki mają sens”.

 

Jedno ze znanych powiedzeń mówi, że „Stara miłość nie rdzewieje” i uważam, że można je także odnieść do przyjaźni. Prawdziwość tego stwierdzenia oddaje powieść pt.: „Wszystkie znaki na niebie i ziemi”, mimo że jej bohaterowie muszą się zmierzyć z wieloma przeszkodami stojącymi im na drodze.

 

Jenn Bennett ma na koncie kilkanaście książek dla młodzieży, m.in. „Światło księżyca”, „Z głową w gwiazdach”, „Alex” i „The Lady Rogue”, a także romans i powieści fantastyczne dla dorosłych. Poza pisaniem zajmuje się też malarstwem. Urodziła się w Niemczech ale mieszkała w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, zwiedziła Europę, Chiny, Tajwan i Hongkong. Obecnie mieszka niedaleko Atlanty, z mężem i dwoma psami.

 

W wersji polskiej jej powieści zostały wydane w podobnej szacie graficznej. Zmieniają się jedynie kolory i elementy obrazu związane z fabułą danej historii. Nieco inaczej wyglądają okładki w wersji oryginalnym, gdzie każda książka ma zupełnie odmienny styl i uważam, że są bardziej nastrojowe. Zmienione zostały też całkowicie tytuły. Omawiana książka w oryginale nosi tytuł „Chasing Lucky”, co bardziej pasuje do opowiedzianej fabuły.

 

Jej okładka została wzmocniona delikatnym lakierowaniem i zaopatrzona w skrzydełka, co jest ważne dla trwałości książki. Jej front, w polskiej wersji, utrzymany jest w turkusowo-czarnej tonacji. Na tle wieczornego nieba i blasku jeziora widać sylwetki wpatrzonej w siebie pary. To dwoje bohaterów, którzy muszą odnaleźć drogę do swoich serc: Josie i Lucky.

 

Po pięciu latach nieobecności w rodzinnym nadmorskim miasteczku Beauty w stanie Rhode Island wracają tam, by poprowadzić miejscową „Księgarenkę Syreni Kącik”. Ojciec dziewczynyjest sławnym fotografem mody i Josie pragnie u jego boku rozwijać swoją fotograficzną pasję. Problem w tym, że on nigdy nie zamieszkał z nimi, nie opiekował się córką a jedynym prezentem od niego był aparat fotograficzny Nikon, którym Josie fotografuje cały czas. Niestety jej plany mogą pokrzyżować wydarzenia i fakty, które zaczną wychodzić na jaw oraz pewien przystojny chłopak, Lucky, który kiedyś był jej bardzo dobrym przyjacielem… Dodatkową przeszkodą jest przekonanie, że nad jej rodziną wisi klątwa, jaka została rzucona na żeńską linię Saint-Martin

 

„Czasami by odnaleźć w życiu dobro, trzeba najpierw pogodzić się z tym, co w nim złe.”

 

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jenn Bennett, chociaż nie jest mi obce to nazwisko, gdyż niejednokrotnie widziałam jej książki z charakterystycznymi okładkami. Z reguły wybieram powieści z bardziej dorosłymi bohaterami, ale tym razem skusił mnie opis zamieszczony w notce redakcyjnej i ciekawość poznania twórczości tej pisarki.

 

„Wszystkie znaki na niebie i ziemi” jest powieścią młodzieżową ale porusza zagadnienia, z którymi borykają się także osoby dorosłe, więc jest odpowiednia dla każdego wieku. Narratorką jest w niej Josie, dlatego znamy jedynie jej punkt widzenia, emocje i myśli. Opowiada o sobie tak, jakby zwierzała się ze swoich problemów najlepszej przyjaciółce. Opisuje swoje obawy, wrażenia, uczucia i zmartwienia. Dzięki jej spostrzeżeniom i spojrzeniu na rzeczywistość mamy możliwość jakby na bieżąco śledzić jej poczynania ale też innych osób z jej otoczenia.

 

Książka ma ponad 400 stron ale nie ma w niej czasu na nudę. Styl autorki prowadzi czytelnika przez kolejne epizody dynamicznie, chociaż czasami są w nich zbyt długie opisy miejsc czy jakiejś sytuacji. To opowieść o zranionej przyjaźni, która musi ponownie odbudować swoje podwaliny, by mogło z niej narodzić się piękne uczucie, ale też o odpowiedzialności za swoje czyny, dorastaniu i miłości. Nie jest to jednak ckliwa i przesłodzona historia ale pełna gniewu, zadziorności i emocjonalnej huśtawki opowieść o trudnych relacjach rodzinnych, społecznych i międzyludzkich. Mimo poruszanych trudnych problemów, napisana lekko, przystępnie, z poczuciem humoru, z wieloma zwrotami akcji i ciekawą fabułą, w której nie brakuje problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień, emocjonalnych dylematów i sekretów, które wychodzą po latach na światło dzienne. Autorka pokazuje, że często życie ma wobec nas swoje plany i kieruje nasze ścieżki w zupełnie odwrotnym kierunku, burząc nasz dotychczasowy świat.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial