Okładka wydania

Empatia Poradnik Dla Wrażliwych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Judith Orloff
 • Podtytuł: Dla TychCo Za Dużo Myślą I Czują
 • Tytuł Oryginału: The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788366380738
 • Wydawca: Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Łódź
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Empatia Poradnik Dla Wrażliwych | Autor: Judith Orloff

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Są w społeczeństwie ludzie kompletnie nieczuli, potocznie nazywani głazami, u których próżno szukać zrozumienia. Bywają też i tacy, którzy całymi sobą współczują innym, współodczuwają, są wyjątkowo wrażliwi, wręcz chłonący każdy ból, cudze poczucie krzywdy, łzy i radość z otaczającego świata. Bycie tą drugą osobą do łatwych nie należy, kiedy to nieustannie nasiąka się energią innych, również tą negatywną. W związku z nieustannym napływem bodźców i cudzych nastrojów- łatwo o przeciążenie organizmu, a co za tym idzie, wpadanie w nałogi lub groźne choroby. Niezbędne jest zatem podjęcie odpowiednich kroków ku zapanowaniu nad swoją wrażliwością. Z pomocą przychodzi Judith Orloff, publikująca książkę pt. „Empatia. Poradnik dla wrażliwych”, która koi niczym wielki kolorowy plaster zbolałą duszę każdego wrażliwca.

 

Autorka charakteryzuje empatów, czyli ludzi wyjątkowo wrażliwych, wskazując na poszczególne ich typy. Dzięki zamieszczonym w poradniku szybkim i prostym do wykonania testom czytelnik może odnaleźć siebie w odpowiedniej kategorii i sprawniej znaleźć pasujące do osobowości wskazówki. Pozwala to na dokonanie autodiagnozy i rozpoczęcia pracy nad sobą. Z publikacji można dowiedzieć się przede wszystkim jakie są teorie na temat fizycznych, genetycznych i społecznych uwarunkowań bycia empatą oraz jakie działania skutecznie wspierają osoby o wysokiej wrażliwości emocjonalnej. Judith Orloff pokazuje również wpływ nadzwyczajnej empatii na zdrowie, funkcjonowanie wśród ludzi m.in. w pracy, partnerstwie czy nawet w byciu rodzicem. Radzi jak poprawić swoje relacje i podjąć pracę nad związkiem z drugim człowiekiem (co jest szalenie istotne ze względu na bliskość i intymność), a jakich ludzi omijać, by nie stwarzać sobie okazji do dodatkowych negatywnych doświadczeń. W książce znalazła swoje miejsce także charakterystyka tzw. „wampirów energetycznych” wraz ze strategiami obronnymi doskonałymi do wykorzystania w kontaktach społecznych z takimi osobnikami. Dla każdego, kto jest rodzicem i jednocześnie empatą lub też wychowuje wrażliwe dziecko, z pewnością przydatna będzie problematyka dotycząca wychowania poruszana przez Judith Orloff w jednym z rozdziałów.

 

Autorka podaje praktyczne sposoby na ochronę przed nadmiernymi bodźcami lub pozbycie się tych, które już zdążyły opanować człowieka. Jak się oczyścić, zrelaksować, wyciszyć i wrócić do równowagi. Propozycje zawarte w książce to zarówno działania długofalowe, mające na celu zwiększenie odporności na wpływy otoczenia, jak i konkretne wskazówki usprawniające codzienne funkcjonowanie. Wszystkie strategie dopasowane zostały do przedstawionych wcześniej typów empatów. Autorka, prócz sugerowania tradycyjnych metod, proponuje również po zwrócenie się ku alternatywnym sposobom radzenia sobie z emocjami (medytacja, uspokojenie myśli, aromaterapia), których próżno szukać na receptach w gabinecie lekarskim. Cały szereg praktycznych wskazówek znalazło się m.in. w podsumowaniu na zakończenie książki.

 

O empatach Judith Orloff mówi z pasją i wielkim zaangażowaniem, widząc potrzeby, trudności, jak i możliwości. Uwrażliwia na ryzyko podejmowania negatywnych prób radzenia sobie z emocjami np. wpadanie w nałogi. Do czytelników zwraca się z szacunkiem i sympatią, pisząc przystępnym językiem. Dzięki temu poradnik po prostu sam się czyta, a udzielonym wskazówkom, dobrze sformułowanym, wystarczy zaplanować realizację. Pomimo trudności jakie niesie nadmierna empatia, dzięki Judith Orloff można dostrzec też zalety bycia empatą i to, jak można przekuć swoją wrażliwość w zmieniające świat działanie. Poczucie osamotnienia w tłumie i myśli o tym, że coś jest ze mną nie tak powoli ustępują miejsca zrozumieniu i akceptacji, a może nawet i drodze do pokochania siebie takim, jakim się jest. Ta książka to publikacja cenna i pod względem porad, jak i zmiany postrzegania empatii, jako niepowtarzalnego, drogocennego podarunku.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial