Okładka wydania

Rysowanie W Stylu Minecraft

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Yann Le Nenan
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 80
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 220x230 mm
 • ISBN: 9788381513876
 • Wydawca: RM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 6 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 93.14% - 7 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Rysowanie W Stylu Minecraft | Autor: Yann Le Nenan

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

MINECRAFT

Minecraft to ostatnio niezwykle popularna gra survivalowa, która została stworzona przez Markusa Perssona. Na jej podstawie powstają liczne książki, komiksy, ale i podręczniki, a dzieci oraz dorośli są nią zafascynowani. Otwarty świat Minecrafta pozwala graczom na to, aby budowali oni, ale i niszczyli obiekty, znajdujące się w tym stworzonym świecie gry. Ta gra komputerowa, w której świat składa się z bloków, wymaga wyobraźni, a przy okazji pobudza kreatywność, ale również myślenie perspektywiczne.

 

„RYSOWANIE W STYLU MINECRAFTA” YANN LE NENAN

Niedawno Wydawnictwo RM do rąk swoich młodych czytelników oddało „nieoficjalny przewodnik”, a konkretnie książkę Yann Le Nenan pt. „Rysowanie w stylu Minecrafta”. W książce przedstawione zostało 80 rysunków, które samodzielnie można wykonać na papierze kredkami. Okazuje się, że kształty i wszelkie obiekty, które można zobaczyć w grze, nie są tak łatwe do narysowania… Wymagają one zrozumienia perspektywy, ale również użycia wyobraźni! Ten „nieoficjalny przewodnik” ma więc przede wszystkim za zadanie: pomóc zrozumieć perspektywę, ale również ma na celu nauczyć korzystać z siatki izometrycznej, a przy okazji pokazać dziecku, jak budować własne obiekty w stylu Mincrafta!

 

JAK RYSOWAĆ OBIEKTY MINECRAFT

Autorka podręcznika Yann Le Nenan rozpoczyna od prezentacji najprostszych form. Pokazuje bowiem, jak rysować prostsze obiekty umieszczone na siatce izometrycznej, a następnie stara się wytłumaczyć szczegółowo, na czym polega rysowanie obiektów nieco bardziej wymagających. Autorka „Rysowanie w stylu Minecrafta” krótko wspomina czym jest pixel art czyli sztuka pixelowa, oraz wyjaśnia czym są pixele. W rozdziale „Trójwymiarowe przedstawienie bloków” tłumaczy w jaki sposób posługiwać się siatką izometryczną, jak liczyć kratki, a także jak pomóc sobie różnymi kolorami kredek podczas rysowania obiektów Minecrafta!

 

Kolejnym etapem nauki rysowania, o którym mówi autorka, jest łączenie bloków czy półbloków oraz przedstawienia ruchu, który jest specyficzny dla postaci-obiektów Minecrafta. Autorska, krótko opisując podstawy, przechodzi do konkretnych obiektów. W rozdziale „Postacie” tłumaczy jak rysować Dorosłych, Dzieci, Osadnika, Wiedźmę, Rycerz czy Zombie. Skupia się raczej na przykładzie, ale krótko również komentuje rysuni, aby wesprzeć rysującego i ułatwić mu zrozumienie sposobu budowania postaci. W kolejnym rozdziale „Zwierzęta” na siatce kolejno umieszcza Ocelota, Młodego Ocelota, Owcę, Wilka, Świnię, Młodą Świnię, Konia, czy Królika ale również inne zwierzęta. Sugeruje jakich kolorów używać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich tworzenia. Yann Le Nenan podobnie traktuje rozdział „Potwory” i tutaj m.in. pokazuje jak rysować Kostkę magmy, Żelaznego golema, Fantoma czy Ghasta – znanych dzieciom i dorosłym bohaterów Minecrafta. Żeby jednak stworzyć cały Minecraftowy świat, łącznie z postaciami, zwierzętami czy potworami, warto również nauczyć się, jak rysować sam świat z jego elementami. Na tym skupia się w rozdziale „Dekoracje”. Yann Le Nenan w „Rysowanie w stylu Minecrafta” zachęca do tego, by puścić wodze fantazji. W „Dekoracjach” pokazuje jak narysować Wodospad, Ogród, który jest pełen różnorodnych elementów, Chatkę, Kopalnię, czy Wieżę, ale i kilka innych, świetnie graczom z Minecrafta znanych elementów!

 

NIEPOZORNY SZEŚCIAN

Okazuje się, ze niepozorny sześcian może stać się niesamowitym budulcem, pożywką dla wyobraźni! „Nieoficjalni podręcznik” Yann Le Nenan zatytułowany „Rysowanie w stylu Minecrafta” pozwoli młodym graczom czy czytelnikom skorzystać z wyobraźni nie tylko wirtualnie ale również w prawdziwym życiu! Może się okazać, że dziecko całkiem dobrze radzi sobie z przeniesieniem trójwymiarowych komputerowych obiektów na kartkę! A to naprawdę potrzebna umiejętność!
Świetny podręcznik, pozwalający na to, by rozwijać kreatywność dziecka!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial