Okładka wydania

Wpływ Księżyca 2021

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wpływ Księżyca 2021 | Autor: Witold Czuksanow

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Jeszcze kilka lat temu posiadanie i uprawa działki kojarzyło mi się z zajęciem dla emerytów, którzy mając dużo wolnego czasu pożytkują go na hodowlę roślin. A tymczasem okazuje się, że działki zrobiły się bardzo popularne także wśród młodych ludzi, którzy zaczęli doceniać posiadanie własnego skrawka ziemi i własnych ekologicznych warzyw i owoców. W tym roku przeżywamy w ogóle wielkie działkowe bum, będące skutkiem pandemii. Ludzie ograniczyli wyjazdy i docenili posiadanie własnego miejsca, gdzie można odpocząć i pobawić się w ogrodnika. I my również od półtora roku jesteśmy posiadaczami działki, która stała się dla nas wielką pasją. A ponieważ w temacie uprawy roślin jesteśmy kompletnymi laikami, wszystkiego musimy nauczyć się od podstaw korzystając z doświadczenia innych osób i wspierając się tematyczną literaturą. Najnowszym poradnikiem, po który sięgnęliśmy jest książka o nieco nietypowym tytule- "Wpływ księżyca 2021. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok". Autorem poradnika jest Witold Czuksanow, doświadczony ogrodnik i hodowca roślin, który szczególnie ceni sobie rośliny użytkowe, które możemy wykorzystywać na przykład do przygotowywania różnych dań, czy herbatek.

 

Poradnik jest wydany na rok, co oznacza, że opisane są tutaj konkretne okresy, kiedy powinniśmy wykonać odpowiednie czynności związane z konkretnymi roślinami. Na to, kiedy te okresy przypadają wpływ ma Księżyc, stąd też każdego roku przebiega to nieco inaczej, a książki ukazują się regularnie, osobno na każdy rok kalendarzowy. Poradnik, który mam przed sobą będzie więc wykorzystany w następnym ogrodniczym sezonie, czyli od stycznia. I właśnie z podziałem na konkretne miesiące mamy tutaj opisane co i jak wykonywać, aby później cieszy się dobrymi plonami. I chociaż mogłoby się wydawać, że zima jest dla działkowców martwym okresem, nic bardziej mylnego. Każdego miesiąca ogrodnik może wykonywać różne prace i tak np. w styczniu autor proponuje nam dbanie o rośliny doniczkowe czy zimozielone, jeśli takie posiadamy.

 

Oczywiście dla każdego ogrodnika najważniejszą porą roku jest wiosna. To właśnie wtedy przygotowujemy działkę pod uprawę, a następnie wysiewamy rośliny, przy czym bardzo ważna jest wiedza na temat tego, co, kiedy i jak sadzimy. Każda roślina ma bowiem własne potrzeby i indywidualny cykl życia. Autor podaje nam tutaj gotowe rozwiązania i przedziały dni, kiedy powinniśmy wysadzić konkretne rodzaje roślin, zarówno kwiatów, jak i warzyw i owoców. Następnie opowiada nam również o tym, jak je pielęgnować, aby później cieszyć się dorodnymi zbiorami.

 

Ogromnym plusem poradnika jest fakt, że autor nie skupia się tutaj na konkretnych rodzajach roślin, ale dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą zarówno na temat kwiatów, jak i warzyw, owoców, czy roślin przyprawowych. Dla nas jako początkujących ogrodników te porady stanowią naprawdę cenne źródło wiedzy oraz inspirację do rozwijania naszych upraw.

 

Jest to naprawdę świetny poradnik, który będzie dla nas ogromną pomocą w nadchodzącym sezonie. Na pewno skorzystamy z rad doświadczonego ogrodnika i spróbujemy planować nasze działkowe prace zgodnie z opisanym tutaj cyklem. Dużo tutaj ciekawych rzeczy, wiele porad, mnóstwo praktycznych informacji, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Zdecydowanie polecam tę książkę zarówno osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w uprawie działki, jak i bardziej doświadczonym ogrodnikom, którzy mają ochotę rozwijać swoją wiedzę i doskonalić się w sztuce uprawy roślin.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial