Okładka wydania

Błogość Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Błogość Życia | Autor: Judith Orloff

Wybierz opinię:

Mirosława

„Człowiek pogodzony z rzeczywistością poruszy niebo i ziemię, aby osiągnąć cel, bądź rozwiązać jakiś dylemat“

 

Błogość kojarzy się ze stanem zadowolenia, spokoju, szczęścia czyli beztroskiego spędzania czasu. Niestety, dla większości ludzi jest to poziom trudny do osiągnięcia, gdyż zbyt mocno przygniatają ich codzienne troski, niepowodzenia, dramaty i trudne chwile. Autorka książki pt.: „Błogość życia“ uważa, że przyczyną tego stanu jest brak akceptacji otaczającej nas rzeczywistości i podpowiada w jaki sposób możemy to zmienić.

 

Judith Orloff to autorka bestsellerów New York Timesa, która specjalizuje się w leczeniu empatii i wrażliwych ludzi w swojej prywatnej praktyce w Los Angeles. Pracuje w klinice psychiatrii UCLA i od ponad dwudziestu lat pomaga swoim pacjentom opanować sztukę pogodzenia się z rzeczywistością, aby mogli dzięki temu zaznać emocjonalnej wolności. Jest autorką bestsellerowych książek "Wolność emocjonalna", "Pozytywna energia", "Uzdrawianie intuicyjne" oraz "Oczami intuicji". Jej zdaniem to właśnie intuicja i słuchanie swego ciała stanowi naszą potężną siłę uzdrawiającą i zmieniającą naszą zycie. Bazuje na swoim doświadczeniu, które zdobyła przede wszystkim poprzez tworzenie na nowo swojej rzeczywistości. To pozwoliło jej wprowadzić do terapii psychiatrycznej nową jakość, w której wykorzystujemy nasz wewnętrzny potencjał. Wielokrotnie brała udział w znanych programach telewizyjnych, takich jak The Dr. Oz Show i Today, a także na antenach PBS, CNN, NPR.

 

Niewielu wśród nas jest takich osób, które są całkowicie zadowolone z tego co posiadają. Najczęściej gonimy za wciąż lepszymi warunkami bytowania, karierą, poszukując szcześcia i życia bez problemów.

 

Niestety, nigdy nie jest tak, by nie pojawiały się jakiekolwiek trudności, z którymi wiążą się nasze frustracje, stres i negatywne emocje nie pozwalające nam na rozwój wewnętrzny i poczucie spełnienia.

 

Autorka przypisuje taki stan przede wszystkim brakowi umiejętności pogodzenia się z rzeczywistością. Proponuje różnorodne testy, techniki medytacyjne, refleksyjne ale też ćwiczenia, które nauczą przyjmowania tego, co nas spotyka z większym zrozumeiniem i empatią. Uzmysławia, że każdy z nas posiada niezwykłe zdolności, które do tej pory w sobie nie dostrzegaliśmy i odpowiednio nie rozwijaliśmy.

 

Przedstawia 12 sposobów pomagających pogodzić się z rzeczywistością, które zostały podzielone na cztery grupy tematyczne obejmujące najważniejsze aspekty naszego życia. W bardzo przystępnym i wyczerpującym stylu omawia poszczególne zagadnienia    ujęte w 12 rozdziałach.    Każdy z nich zakończony jest tekstem deklaracji pogodzenia się z rzeczywistością związanym z omówionym tematem.

 

Część pierwsza zawiera spostrzeżenia autorki na temat władzy i pieniędzy z perspektywy mądrości naszego intetelktu, intuicji i ducha. Poznajemy nowe podejście do sukcesu, szczęścia i dostatku, który zależy w dużej mierze od stanu naszego umysłu a nie zasobności portfela.

 

„Bez względu na to, jak dużym dysponujesz majątkiem, staraj się przede wszystkim zapewnić sobie lepsze życie i budować lepszy świat“.

 

Część druga poświęcona została relacjom międzyludzkim i budowaniu lepszej komunikacji z drugim człowiekiem oraz rozpoznawaniu jego prawdziwej natury. Judith Orloff uczy, na przykład,    oceny uścisku dłoni, dotyku, odczytywania wyrazu oczu, wyczuwania nastroju i emocji na podstawie obserwacji mowy ciała. Podpowiada jak rozbudzić w sobie zdolności ponadzmysłowe, wyciszyć umysł i wyrobić w sobie uważność. Opisuje różne typy osobowości oraz sposoby porozumiewania się nimi. Pomaga dostrzegać drugiego człowieka, odrzucić uprzedzenia, niepotrzebne emocje i przekonania.

 

Część trzecia dotyczy szeroko rozumianego pojęcia miłości, związków i zmysłowości. Chodzi tu nie tylko o wzajemny szacunek wobec ludzi ale też wobec bratnich dusz, duchowych przyjaciół i towarzyszy zwierząt. Autorka omawia też zgłębianie boskich aspektów naszego ciała, seksualności i poznawanie zmysłowej istoty świata przyrody.

 

W części czwartej uczymy się pogodzenia z chorobą, bólem, starzeniem się oraz śmiercią i życiem po drugiej stronie. Ta część może być dla niektórych trudnym tematem, gdyż z reguły nie lubimy rozmawiać o tych sferach życia. Jednak ich zrozumienie i pogodzenie się z nimi jest konieczne do osiągnięcia harmonii wewnętrznej.

 

„Każdy z nas jest wyjątkowy i piękny, otwarty na miłość i zaskakująco zdolny do spontanicznych reakcji na każdą kolejną chwilę“

 

Książka zwróciła moją uwagę kolorową okładką i opisem redakcynym, w którym możemy przeczytać, że dla autorki kluczem do szczęścia i dobrobytu jest pogodzenie się z rzeczywistością. Została wydana w nieco większym niż standardowy formacie - 158 x 233 mm, dzięki czemu treść jest bardziej czytelna, tym bardziej że tekst został wydrukowany małą czcionką.

 

„Błogość życia“ to poradnik inspirujący do przyjrzenia się swojemu życiu i naszemu otoczeniu, pomagający dostrzec to, co nam przeszkadza w czerpaniu tego, co dla nas najlepsze. Autorka porównuje nasze życie do puzzli, w którym odpowiednio dopasowane elementy tworzą piękny i harmonijny obraz. Dzięki zamieszczonym sugestiom, poradom i ćwiczeniom możemy nauczyć się postrzegać naszą rzeczywistość w nowy sposób. Akceptacja tego, czego doświadczamy i pogodzenie się z realiami sprawi, że łatwiej pokonamy pojawiające się przeszkody i stworzymy dla siebie szczęśliwą, spokojną przystań dającą uczucie błogości i spełnienia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial