Okładka wydania

Julka Dziewczyna Z Biglem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aneta Wojciechowska
 • Gatunek: Reportaż
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 84
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381590440
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Julka Dziewczyna Z Biglem | Autor: Aneta Wojciechowska

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Codzienność życia osoby niepełnosprawnej nie jest łatwą... - wiemy o tym wszyscy. Trud zmagania się z ograniczeniami własnego ciała, kłopoty poruszania po nieprzystosowanej infrastrukturze polskich miast, czy też wreszcie chwile smutku, żalu i bezsilności... Jednak wszystko to nie oznacza bynajmniej, że takie życie może być mniej ciekawe, szczęśliwe i piękne... Przekonuje nas o tym znakomita książka pt. "Julka - dziewczyna z biglem", która przedstawia codzienność młodej dziewczyny, chorującej na mózgowe porażenie dziecięce.

 

Oto ona, Julka - wesoła, uśmiechnięta, świętująca wkrótce swoje osiemnaste urodziny nastolatka. To także kilkanaście historii z jej życia, które czasami nas rozbawią, innym razem skłonią do refleksji, ale niekiedy też i zasmucą. Julka nie chodzi, porusza się na wózku, jak i też zmaga się z opóźnieniem umysłowym w średnim stopniu. Ma za to kochającą rodzinę w osobach rodziców i brata, grono wiernych przyjaciół oraz wspaniałą terapeutkę - autorkę tej książki, panią Anetę Wojciechowską. To właśnie ona - przy współudziale Julki, przedstawia nam codzienność życia bohaterki, na którą to składają się szkolne perypetie, jej postępy w zakresie komunikacji i samodzielności, czy też chwile rodzinnego szczęścia...

 

To niezwykła książka, która wpisuje się swoim charakterem zarówno w nurt literackiego reportażu, jak i też pozycji o pedagogicznym wymiarze. Nie jest ona pozycją obszerną, gdyż liczy sobie zaledwie nieco ponad 80 stron, ale to w zupełności wystarcza nam do tego, byśmy zechcieli zaangażować się w tę relację, żyć emocjami, problemami i sukcesami tytułowej bohaterki, jak i wreszcie poznać naprawdę niełatwą codzienność życia niepełnosprawnej osoby. I wbrew pozorom znajdziemy tu także akcenty rozrywkowe, czyli ciekawe sytuacje z życia Julki, którymi możemy się pasjonować, cieszyć i bawić...

 

Spotkanie z tą pozycją to jednak przede wszystkim niezwykle cenna, ważna i potrzebna nam wszystkim, lekcja zrozumienia i tolerancji. To właśnie za sprawą lektury tej książki poznajemy codzienność życia głównej bohaterki, które z pewnością wygląda inaczej niż nasze, ale które może być równie piękne, szczęśliwe i cenne. I to też wydaje się być największą wartością tej pozycji, a mianowicie owa lekcja zrozumienia i tolerancji, która jest tak naprawdę potrzebna wszystkim nam - i dzieciom, i młodzieży i dorosłym. Dlatego też dobrze by się stało, gdyby książka ta mogła stać się obiektem lektury np. na lekcjach wychowawczych w polskiej szkole.

 

Samo spotkanie z tą pozycją upływa nam bardzo szybo, co jest zasługą ciekawej treści, jak i też lekkości podania tej relacji. Myślę, że dzięki temu też łatwiej jest nam odebrać ten tytuł, który opowiada o codzienności Julki w bardzo prosty, nie silący się na zbędny patetyzm i przez to ze wszech miar przystępny, sposób. To także codzienny język, skupienie się na zwykłych sprawach i piękne emocje, które siłą rzeczy udzielają się również i nam. Efektem jest lektura, która nas intryguje, niejednokrotnie wzrusza, jak i przede wszystkim niesie potężny zastrzyk dobrej energii. Nie sposób bowiem nie zauważyć, że książkę te cechuje bardzo pozytywne i optymistyczne przesłanie na ten temat, że każde życie może być wspaniałym cudem, jeśli tylko zechcemy je docenić i zauważyć. I z tą też myślą gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po książkę "Julka - dziewczyna z biglem" - tytuł, które ma sobą do zaoferowania wiele dobrego!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto