Okładka wydania

Ocieplenie Klimatu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ocieplenie Klimatu | Autor: Kristina Scharmacher SchreiberStephanie Marian

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Ocieplenie klimatu to temat, o którym mówi się coraz więcej. Zmiany klimatu odczuwamy już właściwie wszyscy- ciepłe zimy bez dużych opadów śniegu, gorące lata i gwałtowne zjawiska pogodowe takie jak burze, czy trąby powietrzne to elementy, które doskonale pokazują jak bardzo klimat uległ zmianie. Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ od działań podejmowanych teraz będzie zależała przyszłość nie tylko nas samych, ale przede wszystkim kolejnych pokoleń- naszych dzieci i wnuków. Najlepszym sposobem, aby uświadamiać ludzi jak bardzo klimat się zmienia jest zainteresowanie tematem najmłodszych, którzy za kilka lat będą mieli realny wpływ na to, jak będzie wyglądało życie na Ziemi. Zachęcam więc wszystkich rodziców, a także nauczycieli do pokazania dzieciom rewelacyjnej książki jaką jest publikacja z wydawnictwa Babaryba- "Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?". Ta niezwykła książka autorstwa Kristiny Scharmacher-Schreiber oraz Stephanie Marian zapozna małych czytelników z wieloma ważnymi zagadnieniami dotyczącymi klimatu oraz ekologii i ochrony środowiska.

 

Zacznę od tego, że książka jest pięknie wydana. Interesujące kolorowe ilustracje oraz ciekawe schematy przyciągają oko i pozwalają na lepsze zrozumienie prezentowanego zagadnienia. Treść dostosowana jest do poziomu odbiorców- wszystko wyjaśnione jest bardzo dokładnie, ale jednocześnie łatwym językiem i w taki sposób, że nawet kilkuletnie dzieci będą w stanie przyswoić sobie wiele informacji.

 

W książce znajdują się informacje nie tylko dotyczące stricte ocieplenia klimatu, ale również stref klimatycznych na Ziemi, czy nawet historii naszej planety- dzieci mogą dowiedzieć się na przykład czym była epoka lodowcowa i jak wyglądało życie na planecie w czasach dinozaurów. Dużo miejsca poświęcono tutaj zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem energii- zwrócono uwagę między innymi na to, jak w sposób ekologiczny taką energię pozyskiwać, a przy tym ograniczać emisję spalin i gazów cieplarnianych. W trakcie czytania dzieci mogą dowiedzieć się również w jaki sposób produkcja żywności czy odzieży wpływa na zmiany klimatu, a nawet jak na te zmiany wpływa sposób naszego żywienia. Nie brakuje tutaj różnych ciekawostek, jak chociażby schemat ile przeciętnie żywności spożywa każdy z nas w czasie roku.

 

Bardzo podoba mi się to, że w książce pokazano jak każdy z nas realnie może wpływać na poprawę klimatu na Ziemi. Warto uczyć dzieci, że segregowanie śmieci, oszczędzanie energii i dbanie o przyrodę to obowiązki każdego człowieka, które dla wszystkich powinny być naturalne. Warto to młode pokolenie do tego przekonać. Dużą część książki poświęcono również pomysłom na to, jak zatrzymać zmiany klimatu na przykład poprzez stosowanie energii słonecznej, produkcję ekologicznych samochodów, czy chociażby przekonanie polityków, że działanie na rzecz ochrony środowiska powinno być ich priorytetem.

 

Ta niezwykła książka to świetna lekcja geografii i ekologii dla naszych dzieci. Jestem zachwycona tym, jak ciekawie autorzy potrafili opowiedzieć najmłodszym o zagadnieniach dotyczących zmian klimatycznych, pogody, ochrony środowiska. Wierzę, że dzięki takim książkom wychowamy pokolenie ludzi myślących i dbających o naszą planetę. Książka to publikacja edukacyjna, ale zdecydowanie dużo ciekawsza niż szkolne podręczniki. Polecam z całego serca dla dzieci kilkuletnich, a nawet starszych, bo powiem szczerze, że i rodzice z tej książki mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książkę moim synom i muszę powiedzieć, że byli naprawdę zainteresowani. Wspólne czytanie sprowokowało oczywiście dużo pytań i chęci na jeszcze dokładniejsze zgłębienie tematu.

 

Po raz kolejny wydawnictwo Babaryba zaserwowało nam niezwykłą lekturą, która nie tylko pozwala spędzić ciekawie czas, ale również edukuje i pozwala na zapoznanie się z całą gamą ważnych rzeczy. Polecam z całego serca!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial