Okładka wydania

Wróćmy Do Ziół Leczniczych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Andrzej Czesław Klimuszko
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 184
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 175x250 mm
 • ISBN: 9788373998353
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wróćmy Do Ziół Leczniczych | Autor: Andrzej Czesław Klimuszko

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Lecznicze zioła Ojca Klimuszko cieszą się wciąż i niezmiennie od dziesięcioleci, wielką popularnością wśród kolejnych pokoleń Polaków. To właśnie ten niezwykły człowiek poświęcił większą część swojego życia na badania nad korzystnym wpływem roślin i ziół na zdrowie człowieka, zwracając tym samym naszą uwagę ponownie ku źródłom - naturze. Doskonałą okazją ku temu, by przypomnieć sobie tę cenną wiedzę i następnie z niej skorzystać, jest premiera nowego wydana książki pt. "Wróćmy do ziół leczniczych".

 

Książka ta przyjmuje postać niezwykle interesującego poradnika, który odsłania przed nami bogactwo ziołowego lecznictwa, ale też i ukazuje nam związane z postępem i rozwojem świata, zagrożenia dla naszego zdrowia. Zagrożenia w postaci wszechobecnej chemii, wpływie zanieczyszczonego środowiska, nieracjonalności odżywiania się, czy też nazbyt wielkiej ilości chemicznych leków. Co ciekawe, znajdziemy tu również odniesienie do innych, niekonwencjonalnych metod leczenia - z wodolecznictwem, bioprądami, biomagnetyzmem, czy też właściwą gimnastyką, na czele.

 

Książkę tę możemy podzielić na dwie główne części - teoretyczną i praktyczną. Pierwszą z nich wypełnia interesujące słowo wstępu ojca Klimuszko, jego odniesienia do zagrożeń współczesnego świata, jak i też nie mniej interesujące kwestie związane ze wspominanymi powyżej metodami leczenia - np. za pomocą bioprądów, wody, czy też bursztynu. Nie zabrakło tu także wielu ciekawych odniesień do kondycji współczesnego człowieka, jego seksualności oraz roli i znaczenia małżeństwa.

 

Druga część skupia się już - poza krótkim wprowadzeniem w temat ziół i niezbędnego  w tym względzie przygotowania, na konkretnych recepturach na lecznicze mieszanki do picia, kąpieli, czy też nacierania naszego ciała. I tu zasada jest bardzo prosta - oto mamy zestaw kilkuset chorób i schorzeń, podzielonych na konkretne kategorie  - m.in. choroby układy krążenia, choroby płucne, krwi, dróg pokarmowych, czy też schorzenia skóry. I każda jednostka chorobowa ma przypisaną tu odpowiednią kompozycję ziół - np. nadciśnienie tętnicze ma przypisaną mieszankę ośmiu ziół z morszczynem, jemiołą i głogiem, na czele. Na końcu mamy podane również właściwe dawkowanie owej mieszanki.

 

Tym, co zwraca tu naszą szczególną uwagę, to niezwykłe bogactwo ziołowych receptur, jakie pojawia się na stronach książki. A jak i receptur, to również i jednostek chorobowych, gdzie to znajdziemy chyba naprawdę wszystkie znane na powszechnie schorzenia. I także urzeka nas niezwykła prostota, klarowność i konkret podania, gdzie to mamy bardzo wyraźny wykaz rodzajów ziół i sposób przyrządzenia z nich właściwej mieszanki. I ma to też swój niezwykły urok, który kojarzy mi się z mniszą ascezą..., wobec czego naprawdę nie przeszkadza nam tu chociażby brak rycin, czy też fotografii.

 

Dla kogo jest ta książka..? Oczywiście, w pierwszej kolejności dla tych osób, które interesują się ziołolecznictwem i naturalną medycyną, gdyż to oni wyniosą z tej lektury najwięcej informacji i korzyści. Tak naprawdę jednak po poradnik ten może sięgnąć absolutnie każdy z nas, gdyż zawsze warto wiedzieć w temacie zdrowia i leczenia rozmaitych chorób - więcej, aniżeli mniej. To skarbnica wiedzy i to potwierdzonej wiedzy, która może nam się przydać i tylko i wyłącznie, pomóc.

 

Bardzo dobrze się stało, iż oto mamy przyjemność poznać kolejne, nowe wydanie książki "Wróćmy do ziół leczniczych". Poznać, przypomnieć sobie jej wartość i hojną, poradnikową ofertę. To książka, która w mej ocenie powinna znaleźć się w każdym polskim domu, dlatego też ze swej strony jak najbardziej zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto