Okładka wydania

Horoskop Urodzeniowy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Horoskop Urodzeniowy | Autor: Aleksej Vaenra

Wybierz opinię:

Mirosława

„Świat ciągle się zmienia i nasze cechy są odbiciem jego stanu w momencie naszych narodzin”.

 

Horoskop to osobisty wykres każdego z nas, w którym ogromne znaczenie ma ułożenie konkretnych planet. Na ich podstawie astrolog potrafi odczytać informacje, które dadzą nam obraz nas samych i naszych możliwości. Jednak nie każdy ma możliwość skorzystania z pomocy specjalisty, dlatego powstała książka pt.: „Horoskop urodzeniowy”, by każdy mógł sam zinterpretować wpływ planet na swoje życie.

 

Aleksej Vaenra urodził w Petersburgu (Leningrad) w ZSRR, w rodzinie pracowników Wszechrosyjskiego Instytutu Badawczego Przemysłu Roślinnego, który ma polskie korzenie. Dziś jest profesjonalnym astrologiem z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem, autorem książek astrologicznych wydawanych w głównych rosyjskich wydawnictwach, nauczycielem astrologii oraz konsultantem. W przeszłości był autorem programu EGO ExpressGoroscope na kanale 6 telewizji petersburskiej (STS), współprowadzący astrologiczny program interaktywny Sphinx w Radio Modern oraz autor stałych tematów astrologicznych w czasopismach Cosmopolitan, Magic Cosmo, TV- Park ”, „ Siedemnaście ”, „ Małe rzeczy ”, „ Marie Claire ”, „ Harpers Bazaar ” i inni, szef stowarzyszenia astrologicznego„ Constellation. W 2010 r. Przeprowadził się do Bułgarii, a w 2014 r. Założył firmę konsultingową astrologiczną w Krakowie.

 

Książka pt.: „Horoskop urodzeniowy” odkrywa przed nami sekrety ukryte w naszych osobistych wykresach, dzięki którym możemy lepiej poznać siebie. Aleksiej Vaenra wykazuje w niej, że na nasze życie ma wpływ wiele czynników. Wśród nich ogromne znaczenie mają planety znajdujące się w określonym położeniu w momencie naszych narodzin. Ułożony na podstawie daty i godziny urodzin horoskop ujawnia nam nasze talenty, możliwości, pokazuje kierunek naszego rozwoju, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, poznajemy swoje słabe i mocne strony. Stanowi on swoisty drogowskaz w naszej ziemskiej wędrówce pokazując to, co dla nas jest ważne. Z pewnością taka baza danych jest pomocna w podejmowaniu życiowych wyborów i zrozumieniu pojawiających się sytuacji.

 

Dowiadujemy się z niej m.in. w jaki sposób radzimy sobie w różnych sytuacjach życiowych, na co powinniśmy uważać, jaki mamy wewnętrzny potencjał, czego możemy się spodziewać, w jaki sposób patrzymy na naszą rzeczywistość, czego oczekujemy, w jaki sposób myślimy a nawet jakie relacje łączą nas z innymi.

 

Książka została wydrukowana na papierze o dobrej jakości z wyraźną czcionką. Treść została ułożona w sposób przejrzysty w trzech częściach i utrzymana w czarno-białej kolorystyce. Publikacja jest przystępnie napisana, uzupełniona tabelkami, różnorodnymi zestawieniami pomagającymi odnaleźć potrzebne informacje. Autor napisał ją z myślą o osobach, które nie mają wiedzy astrologicznej ale też dla tych, którzy studiują tę dziedzinę nauki.

 

Część pierwsza jest najbardziej obszerna. Omawia znaczenie ułożenia dziesięciu planet w poszczególnych znakach zodiaku Każda z nich została opisana w osobnych rozdziałach, które na początku zawierają symbol danej planety, główną myśl jaka jest jej potencjałem oraz krótką charakterystykę pod względem zakresu działania na los człowieka. Na dalszych stronach znajdziemy tabelę określającą daty wejścia omawianej planety do konkretnego znaku zodiaku a następnie możemy dowiedzieć się, co oznacza takie jej położenie w naszym horoskopie. W ten sposób otrzymujemy informacje dotyczące naszego charakteru, umiejętności organizacyjnych, społecznych, rodzinnych i biznesowych.

 

Część druga omawia astrologiczną mitologię, czyli szczególne punkty, które wnoszą dodatkowe informacje związane z filozoficznym i duchowym aspektem. Autor omawia tutaj takie punkty, jak Rahu, Lilith i Selena, które odkrywają przed nami m.in. tajemnice przeznaczenia, karmy, ukryte talenty, drogę do szczęścia a także doradzają, co powinniśmy zrobić, by osiągnąć spełnienie i jaki talizman nam w tym pomoże.

 

Natomiast trzecia część przybliża pojęcie czterech kątów nieba, które stanowią podstawę w tworzeniu wykresu astrologicznego. Dzięki nim poznajemy nasz potencjał w sferze kariery, pozycji społecznej, otrzymane dary. Dowiadujemy się kiedy nastąpi dobry czas na zmiany, co utrudnia nam osiągnięcie celu, jakie mamy relacje rodzinne a nawet w jaki wystrój najbardziej do nas pasuje i jest dla nas korzystny. To tylko niektóre z przedstawionych informacji, które pozwalają nam lepiej poznać nasze preferencje i różne aspekty naszego życia.

 

W odnalezieniu położenia planet w swoim horoskopie mają pomóc zamieszczone tabelki oraz, w niektórych zagadnieniach, wzór wyliczeń. Jednak zabrakło mi przy nich bardziej szczegółowych wyjaśnień i przykładowych obliczeń. Pozwoliłoby to mieć pewność, że nie popełniliśmy błędów i uzyskaliśmy właściwe wyniki.

 

„Horoskop to mapa nieba w momencie urodzenia człowieka z punktu widzenia ziemskiego obserwatora.”

 

Astrologia od zawsze stanowiła istotny element życia pełniąc rolę doradcy w ważnych wydarzeniach. Dziś postrzegamy ją jako rodzaj rozrywki i podchodzimy do niej z przymrużeniem oka. Tymczasem jest to poważna nauka wymagająca specjalistycznej wiedzy i lat praktyki, by prawidłowo zinterpretować położenie gwiazd w wykresach urodzeniowych zdobyć prawidłowo wykreślić kosmogram i właściwie go zinterpretować. To nie tylko świat horoskopów, skomplikowanych wykresów i spoglądania w przyszłość ale też możliwość rozwoju poprzez poznanie siebie, swojego wnętrza, osobowości. Dzięki niej możemy dowiedzieć się kim jesteśmy, na co nas stać, jakie mamy preferencje i co powinniśmy skorygować w sobie, by kroczyć ścieżką rozwoju osobistego.

Groteska

Uczeni, kapłani i marzyciele od zarania dziejów spoglądali w niebo z nadzieją odnalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Ruch planet, przelatujące w pobliżu Ziemi komety oraz zaćmienia słońca miały, zgodnie z ówczesną nauką, fundamentalny wpływ na wszystko to, co działo się na planie ziemskim. Żaden szanujący się władca nie podejmował istotnej dla kraju decyzji bez uprzedniej konsultacji z nadwornym astrologiem. Sama zaś astrologia uważana była za znacznie ważniejszą od jej młodszej siostry astronomii. Wraz z nastaniem ery racjonalizmu została jednak zdegradowana do rangi pseudonauki. Obecnie kojarzy się z nieco tandetnym działem „horoskop”, stanowiącym stały element czasopism o błahej tematyce, a który w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z prawdziwym znaczeniem tego słowa.

 

Horoskop urodzeniowy, wbrew temu co przedstawiają nam kolorowe pisemka, nie ogranicza się do jednego znaku, a stwierdzenie, że dana osoba ma cechy charakterystyczne tylko dla wodnika to spore uproszczenie. Rozpisanie horoskopu urodzeniowego wymaga analizy położenia każdej z planet układu słonecznego, a także księżyca i słońca, w chwili narodzin. Wspomniane ciała niebieskie mogą znajdować się w dwunastu dobrze nam znanych odcinkach ekliptyki, zwanych znakami Zodiaku. Słońce w chwili naszych narodzin mogło znajdować się w znaku koziorożca, Merkury w lwie, Wenus w rybach i tak dalej. Każde z ciał niebieskich odpowiada określonej dziedzinie naszego życia. Mars to działanie, siła woli, odwaga oraz męska seksualność. Jowisz wyraża zdolność wyciągania wniosków, planowania i analizowania. Korelując te korespondencje z cechami poszczególnych znaków Zodiaku, możemy lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i osoby w naszym otoczeniu.

 

Większość z nas oczywiście nie ma pojęcia o ułożeniu planet i gwiazd w chwili narodzin. Jak w takim razie możemy ustalić swój horoskop urodzeniowy? Z pomocą przychodzi książka Alekseja Vaenra, rosyjskiego astrologa działającego w Polsce. W „Horoskopie urodzeniowym” przedstawił praktyczny i zwięzły sposób rozpisania indywidualnego kosmogramu. Układ poradnika jest bez wątpienia prosty i przystępny. Po krótkim wstępie przechodzimy do charakterystyki każdego z ciał niebieskich, począwszy od słońca i księżyca, kolejno przez wszystkie planety układu słonecznego, aż do Plutona, niegdyś uważanego za planetę. Tytuły rozdziałów, brzmiące „DZIAŁAM. Funkcja Marsa” czy „PLANUJĘ. Funkcja Jowisza”, uwypuklają charakterystykę planety, dzięki czemu łatwiej jest zapamiętać poszczególne korespondencje. W każdym z rozdziałów na podstawie tabel (efemeryd) ustalamy, w jakim znaku znajdowało się dane ciało niebieskie w chwili naszych narodzin. Wyjątek stanowi księżyc – tam zamiast tabeli czeka mała zabawa dla miłośników matematyki.

 

W dalszej części autor skrótowo opisuje korelacje znak-planeta. Skupia się na najistotniejszych cechach, co w połączeniu z przystępnym układem rozdziałów sprawia, że praca z poradnikiem jest łatwa, szybka i w pełni zrozumiała, nawet dla astrologicznych laików. Przy pomocy książki Vaenry możemy poznać swój horoskop urodzeniowy nawet w jeden wieczór. Osoby lepiej obeznane w astrologii wiedzą, że kosmogram można znacznie szybciej ustalić elektronicznie, na stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Mimo to bardzo polecam spróbować rozpisać horoskop samodzielnie, z użyciem omawianego poradnika, kartki papieru i kalkulatora. Poza satysfakcją osiągniemy o wiele lepsze zrozumienie tematu, a internetowe algorytmy przestaną wydawać się tak tajemnicze. Ponadto w „Horoskopie urodzeniowym” znajdziemy nieco bardziej zaawansowane aspekty astrologii, które nie zawsze są uwzględniane w elektronicznych przelicznikach, jak Rahu, cztery kąty nieba i descendent, opisane w końcowych rozdziałach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial