Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Samoleczenie Czerwonym Światłem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Samoleczenie Czerwonym Światłem | Autor: Mark Sloan

Wybierz opinię:

Mirosława

„Nie ma nic lepszego niż ulżenie ludziom w cierpieniu”

 

Do zdrowia prowadzi wiele dróg, z których najbardziej znana jest oczywiście medycyna konwencjonalna. Jednak poza nią warto poznać inne, alternatywne terapie, które wspomogą proces leczenia. Do takich metod zalicza się chromoterapia, o której skuteczności przekonałam się nie raz na własnej skórze, dlatego zwróciłam uwagę na książkę pt.: „Samoleczenie czerwonym światłem”.

 

Mark Sloan jest autorem książek, w których wykorzystując badania naukowe rozprawia się z trudnymi tematami, takimi jak rak czy leczenie bólu. Zagadnieniami zdrowia zajmuje się od ponad 15 lat i do tej pory opublikował ponad 300 artykułów na ten temat. Mieszka w Ontario w Kanadzie. Jego celem jest zmniejszenie cierpienia na świecie i uczynienie go lepszym miejscem dla ludzi oraz przyszłych pokoleń.

 

Niniejsze wydanie jest pierwszym w Polsce a trzecim na rynku amerykańskim. Po pierwszej edycji poradnika, która miała miejsce w 2016 roku, nastąpił ogromny odzew wśród czytelników. W efekcie ukazał się drugi nakład, po którym autor poprosił czytelników o informacje, czego chcieliby się jeszcze dowiedzieć o terapii czerwonym światłem. W obecnym, trzecim wydaniu, zostały one uwzględnione do głównego materiału dodano cztery rozdziały oraz profesjonalne rysunki i ryciny, dzięki którym przekazywana wiedza jest bardziej zrozumiała i przejrzysta.

 

Mark Sloan usłyszał po raz pierwszy o terapii czerwonym światłem w 2014 roku. Szukał wówczas alternatywnych metod uzdrawiania w internecie chcąc zastosować je u siebie, gdyż dotychczasowe sposoby leczenia nie dały oczekiwanych rezultatów. Kupił urządzenie emitujące czerwone światło i bliską podczerwień. Efekty go zaskoczyły tak bardzo, że postanowił przyjrzeć się bliżej tej metodzie.

 

Do dziś przeprowadził ponad 5000 badań naukowych, które potwierdziły skuteczność tej terapii. Co ciekawe, wyniki były na tyle wiarygodne, iż Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła tę terapię jako metodę leczenia trądziku, bólów mięśni, stawów i wypadania włosów. W rzeczywistości zakres korzyści płynących z tej metody jest znacznie szerszy, gdyż naświetlanie czerwonym światłem działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, redukuje tłuszcz, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi stany lękowe i depresyjne i wiele innych, o czym można się przekonać, poznając długą listę różnych schorzeń i chorób zamieszczoną w jednym z rozdziałów w części pierwszej.

 

Wiedza zamieszczona w poradniku została oparta na badaniach naukowych a także na licznych świadectwach ze strony osób, które doświadczyły pozytywnych efektów zastosowania prezentowanej metody.

 

Książka składa się z dwóch głównych części i czternastu rozdziałów, w których autor przedstawia najpierw podejście od strony naukowej do tytułowego zagadnienia a następnie udziela praktycznych porad i wskazówek pomagających wykorzystać poznaną wiedzę. Celem powstania tej publikacji było pokazanie metody samouzdrawiania, która okazała się skuteczna również w jego przypadku i teraz pragnie, by jak najwięcej osób mogło doświadczyć płynących z niej korzyści. Porusza nie tylko zagadnienia związane ze światłem czerwonym ale też z bliską podczerwienią, gdyż obie metody mają podobne działania. Poza teoretycznymi informacjami, zamieszcza liczne porady, także dla tych, którzy chcieliby zastosować tę metodę w zaciszu domowym. Znajdziemy również opis przyczyn najczęściej popełnianych błędów w trakcie terapii i historie sukcesów leczenia.

 

Autor podkreśla, że nie jest przeciwnikiem konwencjonalnej medycyny ale zdaje sobie sprawę, że nie radzi ona sobie z wieloma problemami. Cały czas bazuje ona na stosowaniu leków lub zabiegów chirurgicznych, które nie zapewniają całkowitego powrotu do zdrowia. Tymczasem terapia czerwonym światłem jest niedroga, nie wymaga dużych nakładów finansowych a przede wszystkim nie ma skutków ubocznych i można ją zastosować w domu. Jednocześnie podkreśla, że terapia czerwonym światłem nie jest panaceum na wszelkie bolączki i schorzenia ale na pewno pomaga podnieść odporność i przyspiesza leczenie w przypadku wielu chorób i dolegliwości. Uważa, że jest ona „jedną z najlepszych, a także najbardziej optymistycznych opcji” jeśli chodzi o zdrowie.

Uleczkaa38

Chroniczny ból, zmęczenie, depresja, nadwaga, problemy skórne, czy też zmniejszenie aktywności mózgu... - to problemy wielu z nas, które zyskały już sobie miano chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Oczywiście staramy się je leczyć za pomocą farmaceutyków, które jednakże niosą ze sobą daleko idące skutki uboczne. Na szczęście istnieje jeszcze jedna metoda przeciwdziałania tym schorzeniom - leczenie za pomocą fototerapii, czyli czerwonym światłem. I właśnie tej terapii została poświęcona ciekawa książka pt. "Samoleczenie czerwonym światłem", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Jako słowo się rzekło, książka ta stanowi sobą kompleksowe źródło wiedzy na temat leczenia czerwonym światłem, które to możemy przeprowadzać samodzielnie w naszym domowym zaciszu. To właśnie tu znajdziemy szereg informacji na temat tego, jakie wybrać najlepsze dla nas lampy, jak ustawiać ich odległość oraz natężenie światła, a także dobrać odpowiedni czas naświetlana w kontekście danego rodzaju schorzenia. Oczywiście, na tym oferta tego poradnika się nie kończy, gdyż znajdziemy tu także cenną wiedzą na temat właściwego ułożenia naszego ciała i częstotliwości powtarzania kolejnych sesji. Co więcej, zawarto tu również świadectwa osób, którym owa terapia przyniosła oczekiwaną pomoc - z historią samego autora, na czele.

 

Mark Sloan - popularny autor książek i propagator alternatywnych sposobów leczenia chorób i walki z bólem, podzielił niniejszą pozycję na dwie główne części - "NAUKĘ" i "PRAKTYKĘ", które to zgodnie ze swoją tytulaturą skupiają się na teorii i działaniu.

 

I tak oto pierwsza z nich skupia się tu m.in. na wyjaśnieniu właściwości fototerapii, ukazaniu wpływu czerwonego światła na nasz organizm, jak i wreszcie wskazaniu głównych grup chorób i schorzeń, które możemy za sprawą tej terapii leczyć. To także potwierdzone naukowo badania na temat skuteczności owej metody w kontekście konkretnych terapii, ale też i odniesienie do stosowania fototerapii m.in. w leczeniu nowotworów. To ciekawe, ważne i ukazujące możliwości tej terapii, praktyczne wprowadzenie.

 

Druga część, to już stricte praktyka działania w zakresie leczenia czerwonym światłem. Praktyka, czyli wyjaśnienie tak istotnych kwestii, jak m.in. wspominane już powyżej natężenie światła, długość owej projekcji, odpowiednie ułożenie ciała, czy też chociażby bezpieczna odległość od lampy. To praktyczne ABC tej terapii, z którego nie tylko warto, ale wręcz trzeba skorzystać w przypadku chęci poddania się temu sposobowi leczenia i polepszania naszego samopoczucia. I tu także warto zaznaczyć, że każdy aspekt został opisany w rzetelny, szczegółowy i ze wszech miar zrozumiały dla nas, sposób.
Spotkanie z tym poradnikiem jest niezwykle ciekawym, przyjemnym i mającym wiele do zaoferowania, literackim doświadczeniem. Na swym przykładzie mogę stwierdzić i potwierdzić to, że znalazłam tu absolutnie wszystkie informacje i wiadomości o tym, jak rozpocząć swoją przygodę z fototerapią, jak podejść do tej kwestii oraz jak bezpiecznie skorzystać ze zdrowotnej oferty czerwonego światła. Poza tym lektura ta poszerza naszą wiedzą o świecie, alternatywnej medycynie i możliwościach, jakie daje nam w tym względzie natura.

 

Słowem podsumowania - książka pt. "Samoleczenie czerwonym światłem", to bardzo interesująca, znakomicie napisana i niosąca szeroką wiedzę, pozycja. Jeśli tylko bowiem jesteśmy zainteresowani tą tematyką, to nie znajdziemy lepszego źródła wiedzy, aniżeli niniejsze dzieło Marka Sloana. Dlatego też ze swej strony gorąco zachęcam i namawiam was do sięgnięcia po ten tytuł, który oceniam jak najwyżej. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial