Okładka wydania

Andzia I Miłek Podróż Do Świętych Miejsc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Adam Cieślak
 • Gatunek: Religie i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 56
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788382010121
 • Wydawca: eSPe
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 7 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 9 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Andzia I Miłek Podróż Do Świętych Miejsc | Autor: Adam Cieślak

Wybierz opinię:

Tulliana

Czy podobnie jak ja, też jesteście miłośnikami podróży po najpiękniejszych częściach naszego kraju? Jeśli często i chętnie odwiedzacie miejsca związane z kultem religijnym
w Polsce, postarajcie się zachęcić do ich poznawania również wasze pociechy. Pewnie wielu z was niejeden raz było na Jasnej Górze, w Licheniu, Łagiewnikach, czy w Kalwarii Zebrzydowskiej. To miejsca szczególne na duchowej mapie naszej Polski, związane nie tylko z kultem Jezusa i Maryi, ale też wielu pobożnych ludzi takich, jak choćby święta siostra Faustyna, czy święty Jan Paweł II. Dlaczego moim zdaniem naprawdę warto sięgnąć po książeczkę księdza Adama Cieślaka? ,,Andzia i Miłek. Podróż do miejsc świętych” to bardzo starannie przygotowana i w przekonujący sposób napisana publikacja, która powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, przede wszystkim dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.

 

Książeczka autorstwa księdza Adama w bardzo przystępny dla młodego czytelnika sposób opowiada o wakacyjnych przygodach Miłka i jego kuzynki Andzi, którzy podróżują po Polsce pod opieką dziadków chłopca. Książeczka podzielona jest na dziesięć, niezbyt długich rozdziałów, które można czytać wraz z dzieckiem, albo polecić ich samodzielnej lekturze. Każda część książki zawiera mnóstwo intrygujących przygód głównych bohaterów, a jednocześnie zawiera bardzo staranny opis bardziej lub mniej znanych miejsc kultu religijnego w Polsce np. Łagiewnik, Lichenia, Lidzbarka Welskiego, czy Gierzwałdu. Niewątpliwym atutem wspomnianej publikacji są sympatycznie zredagowane i pełne wartości dydaktycznych dialogi, jakie dziadkowie prowadzą z Miłkiem i Andzią. Dzięki nim można poznać wiele ciekawych informacji na temat historii Polski i postaci polskich świętych. Książeczka pokazuje, jak w prosty, a jednocześnie bardzo zmyślny sposób rozmawiać z dziećmi o trudnych prawdach wiary, dogmatach religijnych. Moim zdaniem książeczka księdza Cieślaka to bardzo inspirujący punkt wyjścia, który ułatwia nam dorosłym rzeczowe, ale i naturalne rozmowy z dziećmi o poznawaniu Boga i otaczającego nas świata. Przyznam, że nie miałam wcześniej okazji poznać twórczości księdza Cieślaka, ale z krótkiej notki biograficznej zawartej na okładce jego książeczki o Miłku i Andzi wnioskuję, że to bardzo mądry i interesujący człowiek. Ksiądz Adam ma podobno ,,umysł naukowca, duszę artysty, serce wychowawcy”. Ten salezjanin swoje liczne zainteresowania umiejętnie wykorzystuje w służbie Bogu i młodzieży, co widać bardzo wyraźnie już w publikacji pt. ,,Andzia i Miłek. Podróż do miejsc świętych”.

 

Recenzowana tutaj książeczka zawiera naprawdę przyjemne w lekturze, inspirujące opowiastki z religijno-podróżnicze, które można czytać z dzieckiem na dobranoc, zabierać na wakacyjne wyjazdy i korzystać z nich, jako czegoś w rodzaju sympatycznego przewodnika po pięknych zakątkach naszego kraju. ,,Andzia i Miłosz. Podróż do świętych miejsc” to publikacja napisana ładną polszczyzną, pokazująca wartości związane nie tylko z wiarą w Boga, ale ucząca też szacunku wobec starszych. Być może to właśnie dzięki niej wasze pociechy zrozumieją, jak ważną rolę odgrywają w ich życiu dziadkowie i inni starsi wiekiem członkowie rodziny. Omawiając książeczkę księdza Adama Cieślaka, nie sposób pominąć też ilustracje zawarte w tej sympatycznej publikacji. Rysunki są niezbyt skomplikowane, prezentują dzieci w pobliżu znanych budowli związanych z kultem religijnym. Każda ilustracja jest przygotowana w formie kolorowanki, dlatego dzieci mogą nadać im indywidualnego charakteru i przy okazji poszukać informacji na temat polskich zabytków i sanktuariów związanych z kultem Jezusa i Maryi. Jakie są moje ogólne wrażenia po przeczytaniu książeczki księdza Cieślaka?

 

Publikacja na pierwszy rzut oka wyglądała dość niepozornie, ale uważam, że napisana jest bardzo starannie i może spodobać się zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. Szczerze polecam waszej uwadze przygody Andzi i Miłka!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial