Okładka wydania

Choroby Autoimmunologiczne – Holistyczne Uzdrawianie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Choroby Autoimmunologiczne – Holistyczne Uzdrawianie | Autor: Aimee E. Raupp

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Choroby autoimmunologiczne, to choroby powstaje w wyniku szkodliwego działania ludzkiego układu odpornościowego, który to z rozmaitych powodów atakuje komórki własnego organizmu. Choroby te stają się coraz częstszym wyzwaniem dla medycyny - tak konwencjonalnej, jak i naturalnej, gdyż oto też i dotykają one sobą coraz większej części naszego społeczeństwa. O tym, jak walczyć z tym zjawiskiem i jak pokonać ów schorzenia, opowiada znakomity poradnik pt. "Choroby autoimmunologiczne – holistyczne uzdrawianie. Jak diametralnie poprawić stan zdrowia, dzięki ćwiczeniom oddechowym, diecie i wielu innym prostym technikom", który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Autorka tej książki jest Aimée E. Raupp - ceniona, popularna i niezwykle doświadczona  akupunkturzystka i specjalistka od kobiecego zdrowia, przedstawia na stronach niniejszego poradnika swój kompleksowy, holistyczny program leczenia chorób autoimmunologicznych. Program, oparty na odpowiednio dobranej diecie pokarmowej, korzystaniu z dobrodziejstwa ziół, innych roślin i witamin, jak i też właściwie przeprowadzonym procesie oczyszczania organizmu, który odgrywa bardzo ważną rolę w tym względzie To także intrygujące zestawy odpowiednich ćwiczeń, czy też optymalne techniki oddechowe, które pozwolą nam nie tylko pokonać ból i chorobę, ale też i poczuć pełnię spełnienia...

 

Lektura niniejszej pozycji prowadzi nas sobą przez zagadnienie holistycznego spojrzenia na leczenie autoimmunologicznych chorób, wyjaśniając nam przyczynę, proces przebiegu i skutki tychże schorzeń, ukazując ich połączenie z energią naszego ciała i harmonią, jaka powinna ją wypełniać, czy też choćby rolę wiary w to, że jesteśmy w stanie pokonać nawet najbardziej dokuczliwe choroby. To swego rodzaju teoretyczne, choć i zarazem niezwykle ważne oraz interesujące, wprowadzenie do dalszej części książki.

 

Na ową, drugą część tej publikacji, składa się już praktyczna porcja porad i wskazówek, czyli plan żywieniowy pt. "Uwierz w swoje ciało", na który to składa się rozpisana na dwanaście tygodni dieta, która pomoże pokonać nam nasze choroby. Jak i dieta, to także i bardzo pomysłowe i smaczne przepisy kulinarne, których również nie mogło tutaj zabraknąć. Co więcej, znajdziemy tu także wykaz produktów spożywczych, których powinniśmy poszukiwać, jak i też tych, których lepiej unikać, a także np. informacje na temat kosmetyków i środków chemicznych, jakie nie powinny znajdować się w naszym domu. Również tutaj poznamy szereg informacji na temat wspominanych powyżej ćwiczeń i technik oddechowych, które mogą nam pomóc w tym względzie.

 

Książkę tę cechuje bardzo przejrzyste, udane i owocne dla czytelnika, połączenie teorii z praktyką. Otóż na stronach tego poradnika znajdziemy zarówno całościowe wyjaśnienie zagadnienia przez autorkę, która dzieli się z nami swoją wiedzą i autorskim pomysłem na nowoczesne podejście do holistycznej medycyny, jak też konkretne działania, rozwiązania i przepisy na to, by pokonać dane choroby autoimmunologiczne. Co ważne, całość została podana tu w bardzo prosty, przystępny i zrozumiały sposób, dzięki czemu bez trudu wyniesiemy z tego spotkania to, co najważniejsze. Do tego dodajmy jeszcze bardzo efektowne wydanie tej książki - m.in. przejrzysty układ treści i wyszczególnienie najważniejszych fragmentów, by mieć jak najlepszą, całościową opinię o tym poradniku.

 

Reasumując - książka pt. "Choroby autoimmunologiczne – holistyczne uzdrawianie. Jak diametralnie poprawić stan zdrowia, dzięki ćwiczeniom oddechowym, diecie i wielu innym prostym technikom", to bardzo interesująca, mająca wiele do zaoferowania i do tego w mej ocenie odkrywcza na polu niekonwencjonalnej medycyny, książka. Ze swej strony gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, jak i też mam nadzieję, że jego lektura wymiernie wam pomoże w walce o zdrowie.

Pani M

Autorka, licencjonowana akupunkturzystka i specjalistka od kobiecego zdrowia, przedstawia pierwszy holistyczny program uzdrawiania chorób autoimmunologicznych. Uwierz w swoje ciało, to kompleksowe spojrzenie na organizm i zmiany w nim zachodzące. Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz 12-tygodniowy plan diety autoimmunologicznej, przeprowadzisz oczyszczanie organizmu, odkryjesz witaminy i zioła, które przywrócą Ci sprawność i energię. Odzyskasz wewnętrzne połączenie ze swoim ciałem i nauczysz się odczytywać wysyłane przez nie sygnały. Przy pomocy prostych technik oddechowych, jogi czy Qi Gong zmienisz szkodliwe przekonania, które mają bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie. Uwierz w swoje ciało!

 

Kilka lat temu wykryto u mnie chorobę autoimmunologiczną. Początkowo było mi trudno przyzwyczaić się do diety, ale w końcu przeszłam z nią do porządku dziennego. Autorka tej publikacji również zwraca uwagę na to, że jest ona w przypadku takich chorób niezwykle ważna. Obciążony nią organizm nie jest w stanie tolerować wszystkich pokarmów. Wiele osób ma problemy z tolerancją laktozy czy glutenu. Znajdziecie tutaj na przykład listę pokarmów, które spokojnie możecie spożywać, a które tylko będą mogły wam zaszkodzić.

 

Dziś coraz więcej osób zmaga się z chorobami autoimmunologicznymi. Wielu z nas nawet nie wie, że na nie cierpi. Objawy staramy się wytłumaczyć sobie zmęczeniem, zmianą kosmetyków albo proszku do prania. Albo czasem udajemy, że ich nie widzimy. To nic, że na skórze pojawiają się stany zapalne, lecimy przez ręce, brzuch boli nas po zjedzeniu pewnych pokarmów. Nie mamy czasu, by iść do lekarza. Czasem też boimy się to zrobić, żeby przez przypadek lekarz czegoś nie znalazł i męczymy się. Ta książka ma pomóc osobom, które nie są w stanie odnaleźć pomocy u lekarzy.

 

Autorka pokazuje, na co powinno się zwrócić uwagę i co powinno skłonić nas do tego, byśmy jednak poszli do lekarza, żeby zrobić podstawowe badania. Często ich nie doceniamy, a to one pokażą nam, czy wszystko jest ok. Choroba autoimmunologiczna to nie jest wyrok. Można z nią normalnie żyć. Autorka przekonuje, że można wrócić do zdrowia.
Czy książka autorki przekonała mnie do zmian stylu życia? Nie powiedziałabym. Wolę słuchać lekarzy. Nie pakują we mnie niepotrzebnie leków, zwracają uwagę na dietę i powtarzają, że ruch to zdrowie. Ono samo do nas nie przyjdzie, musimy o nie zadbać.

 

Uważam, że mimo wszystko książka znajdzie swoich odbiorców, a kto wie, może dzięki niej ktoś będzie w stanie powrócić do zdrowia. To nie jest tak, że autorka każe robić rzeczy z kosmosu, ale jakoś jej rady niespecjalnie do mnie przemawiają. Opis diety był dla mnie przekonujący, pokrywa się z tym, co stosuję, powiem nawet, że niektóre przepisy są całkiem niezłe. Pod tym względem nie mam zastrzeżeń.

 

Nie mam kompetencji do tego, by mówić, czy książka pozwoli wam wrócić do zdrowia. W tej kwestii powinni wypowiedzieć się ludzie wykształceni pod tym kątem, którzy mają doświadczenie w pracy z chorymi. Plus dla autorki za to, że zwróciła uwagę na stosowane kosmetyki. Szkoda tylko, że my w Polsce możemy niektórych produktów nie dostać. To publikacja pisana dla amerykańskich odbiorców.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o chorobach autoimmunologicznych albo na nie cierpicie, możecie sięgnąć po tę książkę. Może rozjaśni wam pewne kwestie i pomoże w powrocie do zdrowia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial